Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 6
DNES: 714
TÝDEN: 2401
CELKEM: 534222

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Ctirad

Zítra má svátek Drahoslav

Aktuální počasí

Počasí dnes:

16. 1. 2019

zata

Bude oblačno až zataženo, ojediněle déšť, od 800m srážky sněhové. Denní teploty 3 až 7°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Psí boudy v zimě

Psí bouda


Ne vždy je možné umožnit psovi přečkat nejkrutější mráz uvnitř domu a mnozí psi to dokonce odmítají. Raději mají okolí domu pod kontrolou bez ohledu na své pohodlí a zdraví a pobyt v uzavřených prostorách garáže, dílny nebo sklepa odmítají. Proto je vhodné vybavit psa na zimu zateplenou boudou.

Bouřka 

 

Co má správná bouda dokázat
(kromě toho, že poskytne psovi jeho výsostné území)

Ochránit psa před větrem a deštěm, v letních měsích před přímým sluncem a vedrem, v zimě před sněhem a nízkými teplotami.
Nic tedy nezkazíte, když rovnou s příchodem psa pořídíte i pořádnou boudu s izolací, která psa ochrání před extrémními teplotami a s předsíňkou, která bude nejen částečně izolovat "obytnou" část interiéru, ale znemožní také vnikání průvanu. Zatímco mladý psík si rychleji zvykne na každou novotu, je možné, že starší pes si nebude vážit finančních nákladů vynaložených na koupi nebo vašeho vlastnoručního úsilí při pořízení zateplené boudy a své nové bydlo bude ignorovat.


#

 

Jak se dělá teplo v boudě
Základem jsou dvojité stěny, podlaha i strop vyplněné izolací. Vnitřní stěna uvnitř je nutná už proto, aby pes z nudy izolaci neokousával. Jako nejvhodnější materiál pro výplň se osvědčil polystyrén, který se dá levně pořídit po jednotlivých deskách a v různých tloušťkách, je levný, snadno se s ním manipuluje a jednoduše se přiřezává na potřebné rozměry. Má dobré izolační vlastnosti, nenasakuje vodu a nedrží se v něm plísně ani hniloba. Obdobné vlastnosti má izolační kamenná vata, např. Rockwool o tloušťce 4cm, která má však tu nevýhodu, že se prodává po větších baleních.
Každá bouda musí mít takové rozměry, které budou vyhovovat velikosti psa. Příliš velkou boudu si pes nedokáže vlastním teplem zahřát, v malé se neotočí. Pokud hodláte zateplit stávající boudu, pamatujte na to, že přidáním izolace a vnitřní stěny prostor podstatně zmenšíte.
Na noc nebo při opravdu mrazivých dnech byste měli svému psovi dopřát "ústřední topení". Existují různé typy vytápění, nejčastěji jsou k mání topné panely umisťované na stěny nebo strop boudy. Podlaha může být vystlaná odspodu slámou, navrch starými dekami, bundami nebo svetry, které odložili členové rodiny.
Důležitá je i velikost vstupního otvoru psovi "na míru", který na zimu zakrývejte závěsem z deky. Konstrukci boudy přizpůsobte tak, abyste mohli čas od času čelní stěnu vysunout a boudu důkladně vyčistit a vydesinfikovat. Čištění shora vyklápěcí stříškou je méně vhodné.
Jako nejčastější materiál ke stavbě psí boudy se volí dřevo, např. palubky. Na střechu a podlahu raději nepoužívejte obyčejnou dřevotřísku, která vlhne a po čase se rozpadá, ale raději tzv. OSB desky.
Opatrnosti je namístě při volbě povrchové úpravě použitého dřeva. Než si pes na boudu zvykne, vnitřní stěny raději nenatírejte, protože výpary by mohly psovi pobyt uvnitř znechutit. I na nátěry zvenku použijte raději laky s atestem na dětské hračky, nevhodné materiály by mohly psovi pobýváním v tak malém prostoru poškodit zdraví.
Pokus s měřením teploty uvnitř boudy a mimo ni prokázaly, že původní vyrovnaná teplota na obou stranách uvnitř rychle stoupla, když do zateplené "ložnice" vstoupil pes a dál se udržovala na zhruba osmistupňovém náskoku proti vnějšímu prostředí. Tepelná pohoda se samozřejmě ještě zvýší přitápěním. Zateplením boudy zpříjemníte psovi bydlení v zimních měsících a ochráníte jeho zdraví. 
 

#