Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Bob

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 11
DNES: 716
TÝDEN: 2403
CELKEM: 534224

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Ctirad

Zítra má svátek Drahoslav

Aktuální počasí

Počasí dnes:

16. 1. 2019

zata

Bude oblačno až zataženo, ojediněle déšť, od 800m srážky sněhové. Denní teploty 3 až 7°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

 
LEISHMANIOZA
 
Leishmanioza je parazitární onemocnění, které si může pes přivézt z dovolené u moře. Patří do skupiny přenosných chorob. Způsobuje ji jednobuněčný krevní parazit Leishmania, který má vícedruhů podle místa výskytu, například v okolí Středozemního moře. Tento parazit je přenášen hmyzem, a to některými druhy much.
 
Jedná se o velmi vážné onemocnění, klinické příznaky zahrnují typické kožní změny – ztrátu srsti s odlupujícími se ložisky suché kůže, dále výrazné zvětšení mízních uzlin, vyhublost, nechutenství, krvácení z nosu, kulhání a anemie. Za tyto velmi vážně vypadající příznaky jsou odpovědné zánětlivé reakce organismu a v orgánech se usazující imunokomplexy – důsledek snahy organismu o zvládnutí invaze parazitů. Diagnostika je založena na průkazu parazitů v krevním nátěru postiženého zvířete.
 
Bohužel prognóza tohoto onemocnění není dobrá, většina postižených psů uhyne v důsledku selhání důležitých orgánů – ledvin a jater. Velmi důležitá je včasná diagnostika a ani při okamžitém zahájení léčby nebývá vyhráno. Proti této nemoci nebylo zatím vyvinuto účinné očkování.
 
V poslední době se stále častěji setkáváme se psy importovanými z rizikových oblastí – např. Španělska, Řecka. Jsou to místa s velkým výskytem volně žijících psů, kteří mohou vzbudit lítost českého turisty, který si takové zvíře přiveze z dovolené domů. Lze doporučit nechat psa na Leishmaniozu velmi důkladně vyšetřit. Importovaných chorob je celá řada a veterinární lékař po klinickém vyšetření psa doporučí, na které choroby by bylo vhodné zvíře otestovat. Je nutné počítat s vyššími finančními náklady, ale prognoza u těchto nemocí nebývá dobrá a některé jsou, právě jako např. Leishmanioza, přenosné na člověka. Proto je na místě velká opatrnost a přivlastění přítulného psa v cizině je nutné důkladně zvážit.
 
Informace v článku jsou čerpány z http://www.vaseveterina.cz/