Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 5
DNES: 695
TÝDEN: 2442
CELKEM: 540051

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Zdeněk

Zítra má svátek Milena

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 1. 2019

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy slabé sněžení. Denní teploty -5 až -1°C. Noční teploty -5 až -9°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

LVT 2005 Dobřany

19. září 2005

Teprve dnes jsem se dostala k tomu, abych připravila fotogalerii z letního výcvikového tábora v Dobřanech. Tábor se konal v termínu od 13. do 27. srpna 2005 v areálu cvičiště ZKO Dobřany. Byl pořádán tak jako každoročně paní Martinou Merhautovou.

Jak jsme záhy po příjezdu pochopili, nejběžnější plemeno na LVT byli jednoznačně #dobrmani. Potom ještě pár německých ovčáků, na chvíli zavítali maliňáci, uprostřed tábora byl trénink pro velké knírače. Jinak dobrmani, dobrmani, dobrmani. To však neznamená, že bych měla něco proti dobrmanům. Ba naopak, kamarád má taky dva dobrmany, a tak jsem na "pinzety" zvyklá.

Počasí v průběhu LVT nebylo tentokrát nic moc. Několik dnů nám doslova propršelo, což bylo chvílemi trochu depresivní. Když máte všechno mokré, venku mokro, ve spacáku vlhko, psi jsou mokří..... Ach jo, ten odér mokrého psa.... Mokro v botách - a to skoro stále... nálada pomalu klesá, chce se vám jen spát, jen spát. Nakonec proč ne? Ale musíte stejně ven, vyvenčit psa, a pak ho zase zavřít do kotce. Tak - konec deprese.

#

Když nepršelo, bylo pod mrakem, to je ideální pro práci se psem. Stopy se daly dělat prakticky kdykoliv během dne, poslušnost taky, o obranách ani nemluvě. A tak se vždycky večer naplánovaly stopy. Na nástěnce byl nákres okolních luk, které byly očíslovány a u toho visel papír, na který si každý mohl napsat, na jakou louku zítra půjde. Dobrý nápad. Předešlo se dohadům a hlavně si (až na výjimky) lidi nelezli do stop. Pak následoval většinou individuální  výcvik poslušnosti, volná zábava, výlety ...., prostě co si přejete sami právě činiti. Navečer se pak trénovaly obrany.

Na oběd jsme jezdili do Dobřan, většinou do hotelu Modrá hvězda. Vařili tam dobře. Občas jsme zašli do hospody Na růžku, kde také dobře vařili. Ceny byly docela přijatelné, porce se skoro nedaly sníst jak byly velké. Dobré papáníčko to bylo.

A tak plynuly dny jeden za druhým, s deštěm, někdy i bez deště. Druhý týden se počasí umoudřilo a oteplilo se, přestalo pršet. Na zkoušky se oteplilo skoro až dost.

Naplánovány byly troje zkoušky, a to na čtvrtek 24. srpna zkoušky podle ZŘ SKS TART, na pátek podle ZŘ IPO-SchH a na sobotu podle NZŘ. Zajímavostí bylo, že jedna účastnice tábora byla přihlášena na každý den na zkoušky třetího stupně. T3 a IPO 3 se svým dobrmanem Kurtem složila, bohužel na ZVV3 v sobotu se jí nedařilo. ZVV3 je prostě nejtěžší zkouška. Jinak byly zkoušky pěkné, bylo i na co koukat.

#

Na závěr je třeba (z mého pohledu) říci, že tábor byl náročný. Mnoho lidí, mnoho psů. Chvílemi to bylo i vadou na kráse. Jinak terény na stopy byly bezvadné, figurantů bylo na táboře dost, snad každý si mohl vybrat. Při obranách byl sice někdy docela chaos, ale to je o komunikaci mezi lidmi. Výcvikové tábory bývají většinou náročné, protože se každý věnuje svým psům velmi intenzivně, takže jsou většinou psi dost brzy unavení. Velký vliv má taky velká koncentrace psů, a protože někteří nejsou zvyklí na kotce, tak se za celých čtrnáct dní moc nevyspali. Únava se tedy musela zákonitě dostavit, i kdyby člověk s nimi ani netrénoval. I lidičky často rámusili do noci, ba někdy i do rána.

Nicméně nazpátek domů se nám ani nechtělo. Od pondělí nás čekala opět cesta do práce a pořádný nápor po čtrnáctidenní dovolené. A to jak v práci, tak i na cvičáku. Nakonec když si počtete dál, dočtete se informací o nových akcích, které se hned po táboře konaly, a tak je jasné, že si možná odpočineme až v zimě, až bude mráz..... Tedy možná.

No a teď na fotky z letního výcvikového tábora.

Klikněte a budete na fotogalerii