Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 4
DNES: 694
TÝDEN: 2441
CELKEM: 540050

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Zdeněk

Zítra má svátek Milena

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 1. 2019

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy slabé sněžení. Denní teploty -5 až -1°C. Noční teploty -5 až -9°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Zkoušky podle zkušebních řádu IPO a SchH konané dne 15. května 2005
 

Poslední sportovní akcí kynologického klubu Lety v prvním pololetí byly zkoušky podle zkušebních řádů IPO a SchH, které jsme naplánovali na neděli 15. května 2005. Zkouškám předcházela kulturní akce v obci – Staročeské máje, která se konala o den předtím, tedy v sobotu 14. května, a to po celý den. Vzhledem k tomu, že mezi organizátory a pomocníky na této kulturní akci nemůžeme chybět, zkomplikovalo nám to přípravu akce naší. Tedy ani ne tak zkomplikovalo, jako jsme byli o poznání unavenější než obvykle. Přípravě zkoušek jsem se tedy musela věnovat v průběhu předcházejícího týdne.

Nicméně v neděli ráno v osm hodin jsme se sešli v plném počtu osmi zájemců o zkoušky. Chvilku po osmé se dostavil i pan rozhodčí, který měl zkoušky posuzovat. Připraveni byli i „šlapači“, figurant a vedoucí zkoušek. Také v kantýně bylo navařeno jako obvykle. Zkoušky mohly začít.

Nejprve se vydali šlapači položit do terénu cizí stopy pro dvě IPO 2, pro jednu IPO 3, jednu SchH 3 a nakonec i stopařskou speciálku – FH 1. Po administrativní kontrole podkladů pro zkoušky byl oficiální nástup, kde byly zkoušky zahájeny. Proběhla kontrola tetování. Všechno bylo v pořádku, takže jsme mohli vyrazit na stopy. Nervy jsme měli již na pochodu. Stopy byly položeny v Dobřichovicích za sokolovnou na nízkém obilí. Počasí bylo vcelku dobré, bylo chladno, pod mrakem, vypadalo to sice na déšť, ale to nám na stopách nevadilo. Je to lepší, než když je vedro. Jen foukal trochu větší vítr, než bylo třeba, ale to se nedá nic dělat.

Všem se na stopách vcelku dařilo, všichni byli na stopě úspěšní a mohli pokračovat další disciplínou – poslušností (jen FH 1 nebyla zatím vypracovaná, protože musela zestárnout na tři hodiny). Po vypracování stop jsme se vrátili na cvičák, kde se pokračovalo poslušnostmi. Začínala BH, která byla dvě. Jeden pes splnil poslušnost, druhý bohužel dostal málo bodů, a tak nepokračoval. Dál se pokračovalo poslušností podle IPO 1 a IPO 2. Pak se muselo jet na pole „odčuchat“ FH 1. Podařilo se!!! Sice za 71 bodů, což je o jeden bod více než je minimální limit pro zapsání zkoušky, ale u této těžké zkoušky to nejsou vůbec špatné body, protože vždy záleží na mnoha faktorech, aby bylo možné zkoušku složit (počasí, kondice psa, nervy psovoda, vhodný terén, spolehlivý šlapač, ….. a taky trocha štěstíčka). A to dneska Míše s Fronem „sedlo“ a tak zkoušku mají. Fron má už tedy hotovo, protože zkouška FH 1 se skládá pouze z jedné disciplíny, a to tříhodinové stopy.

Po návratu na cvičák se pokračuje poslušnostmi podle IPO 3 a SchH 3. Kromě IPO 1, kde nesplnil psovod limit 70 bodů, pokračují dále všichni. Ještě speciální disciplínu pro BH, splněno.

A zbývá nejzajímavější disciplína – obrany. Chvilku pauza pro pana rozhodčího na oběd a jdeme na to. Obrany jsou čtyři. Dvě podle IPO 2, jedna podle IPO 3 a jedna podle SchH3. Jde to jako na drátku. Kromě Míši Kranátové s Granadou splnili všichni. A tak konečná bilance je, že splnilo a získalo zkoušku celkem pět psovodů z osmi.

Jdeme rychle „papírovat“, čas utíká. To je maratón, ještěže máme všechno připravené v počítači. Takže Míša diktuje a já zaznamenávám. Tiskneme, kopírujeme….. Je čtvrt na čtyři, když končíme. A jde se na oficiální nástup, tentokrát se psy, a předáváme protokoly o zkouškách. Ještě oficiální proslov na závěr, podání rukou a rozchod, teď už můžeme všichni domů. Někteří jsou více spokojeni, někteří méně, někteří neúspěch i oplakali. Zkouška je však od slova zkoušet, a tak nezbývá než dopilovat to, co se nedařilo a zkusit svoje štěstí zase příště. Budeme držet palce.

 
A tady je výsledková listina (úspěšných) zkoušek: