Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

A je to tady - závěrečný ceremoniál

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 6
DNES: 697
TÝDEN: 2444
CELKEM: 540053

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Zdeněk

Zítra má svátek Milena

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 1. 2019

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy slabé sněžení. Denní teploty -5 až -1°C. Noční teploty -5 až -9°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

6. listopadu 2005 - výcviková neděle

#

Kurzy základní ovladatelnosti a výchovy pro štěňátka se stávají populární. Soudíme tak z pravidelné návštěvy více než čtyřiceti štěňat každou neděli. Smečka zhruba dvaceti mladých štěňat a zhruba stejně velká smečka pubertálních psích výrostků se pravidelně prohání v odpoledních hodinách na našem cvičáku. Je to hezký pohled, jak si všichni pejsci různých plemen dokážou hrát a komunikovat spolu.

Pejsci nám však rostou. S nimi roste jejich sebevědomí, a tak nastane čas, kdy je nutné štěně přeřadit mezi větší pejsky, aby nám nedělalo neplechu mezi psími miminkami a nedocházelo tak k zastrašování štěňátek. Věřte, že je to nutnost. Stále přicházejí nová malá štěňata, a tak je potřeba udržovat pořádek.

Po dnešních výcvikových lekcích jsme společně s ostatními instruktory došli k názoru, že je nutné kromě přeřazení některých pejsků ze skupiny malých do skupiny dospívajících, vyřešit i docházení nových - starších pejsků. Nechceme pejsky ochuzovat o možnost kontaktu s ostatními psími kamarády. Je ale nutné pochopit, že některé pejsky - zvláště starší - je nutné před zařazením do smečky ostatních připravit a jejich majitelům některé záležitosti vysvětlit. Pokud pracujeme se štěňátky od útlého věku, je to úplně jiná situace, než když nám přivedete pejska, který má například špatné zkušenosti z útulku nebo nebyl správně socializován. K takovým psům je potřeba individuální přístup.

Chceme, aby se vám i vašim pejskům nadále u nás líbilo, abyste se k nám všichni těšili. Všechno, co se snažíme dělat, je pro vás a vaše pejsky.

 

#


Trénink na zkouškynácvik na zkoušky 

Tady klikněte a prohlédněte si fotky

Zkoušky podle NZŘ, které se budou konat v neděli 25. září 2005 se blíží, a tak psovodi trénují jako o život.


18. září 2005

Další výcvikový den máme za sebou. Ráno byla mlha a pěkně se ochladilo, bylo jenom kolem pěti stupňů. Podzim se už hlásí. Pak vylezlo sluníčko a zdálo se, že bude nádherně. Bylo krásně, ale "psí zima". Skoro celý den foukal pěkně studený vítr. Tak to vypadá, že několik dní bude možná podzim, no a pak už bude jen zima. Brrrr. Vůbec se netěšíme, zase to topení, fůry hadrů na sebe a studeno. Jako je tak daleko..... No snad se ještě trochu ohřejeme a nebude to tak zlé. Uvidíme.

Další zkoušky se rychle blíží, už příští víkend !!!! A tak byl na cvičáku dnes pěkný blázinec. Nová štěňátka, noví návštěvníci, hosté, zájemci o zkoušky. Prostě mraky, mraky psů. A to je dobře. Jó, kde je mattoni, tam to žije....

Neděle 11. září 2005 -
aneb jak strávit celý den se psy a vůbec se nenudit, prostě výcvikový den

(Povídání na pokračování - neboť se koná každou neděli)

Dopoledne trénink obran (aneb jak výcvikáři kradou čas, aby mohli konečně vzít svoje psy z odkládacích boxů a zatrénovat si s nimi).

Kolem poledne - odpočinek před odpoledním výcvikem a načerpání energie -  prostě oběd.

Odpoledne - maratón výchovy štěňátek, výcviku pubertálních psích výrostků a nakonec individuálního výcviku jednotlivců, zájemců o výcvik na zkoušky, přezkušování zkouškařů, obrany pro začínající štěňata - kruhovka, individuální obrany ostatních zájemců.

Navečer - zhodnocení dne, nakrmení všech přítomných hladových, kteří mají zájem o vydatnou krmi, napojení žíznivých a odchod směr domov. Další "výživný" víkend končíme opět s vyplazenými jazyky. Ach jo! A zítra zase do práce ! To je život.

 

#

Tak zase za týden se budeme těšit na další zážitky.......

A zde najdete fotografie ze dneška..... Klikněte a podívejte se
 

nácvik na obrany

KLIKNĚTE ZDE !!!!! Najdete fotky z neděle 31.7.2005

#

V minulých dnech vyšlo nové číslo časopisu Letovák, který vydává Obec Lety. Je v něm i článek o aktivitách naší organizace.

Zde najdete zmíněný článek

Trénink obranTrénink obran

Neděle 12.6.2005 - od rána do večera

#

Neděle 5.6.2005 - výcvik štěňátek a obrany

Trénink obranTrénink obranTrénink obranVýcvik štěňat

Zde jsou další fotografie z neděle5.6.2005

Podívejte se na fotky z obran z neděle 5.6.2005

výcvik štěňatTrénink obran

Klikněte a podívejte se na nové obrázky z dnešního dne - 17. července 2005

#

A ještě fotografie