Bude oblačno až zataženo, ojediněle slabé sněžení, přechodně až polojasno. Denní teploty -4 až 0°C. Noční teploty -4 až -8°C, při vyjasnění až -12°C.

Obsah

4.ročník obranářského závodu - 28.10.2006

aneb

závěr letošní sportovní sezóny

V sobotu 28. října 2006 se konala letošní poslední sportovní akce, 4. ročník Slavnostní nástupobranářského závodu o putovní pohár podle zkušebního řádu Speciálního kynologického svazu TART.

Závod byl vyhlášen ve čtyřech kategoriích, ZMT, T1, OPT1 a OPT2.

Bylo přihlášeno celkem 25 závodníků. K prezenci se jich dostavilo 24, jeden se omluvil kvůli zranění psa.

Na slavnostním nástupu stálo 10 závodníkův kategorii ZMT, 5 závodníků v kategorii T1, 4 závodníci v kategorii OPT1 a 5 závodníků v kategorii OPT2

Výkony přijeli posuzovat tři rozhodčí, a to manželé Vladimír a Věra Součkovi z Chotče a Mgr. Jan Komárek z Káraného.

Nástup - OPT2Připraveni byli také čtyři pomocníci, kteří měli figurovat při soutěži a rovněž vedoucí závodu a pořadatelé. V devět hodin se na nástupu všichni dověděli program závodu. Poté následovalo rozlosování startovních čísel a pak už se mohl závod rozjet na plné obrátky. Počasí bylo doposud velmi příznivé, teplé. Na dnešek už bohužel tak dobré předpovědi nebyly.

Část závodníků odjela na pachové práce, další závodníci začali poslušností na ploše cvičáku. Po poslušnosti první skupiny následovaly zajímavé zákroky v hospodě na hřišti na figuranta oblečeného v ringo obleku. Pak již následovala jedna disciplína za druhou podle stanoveného harmonogramu. Všechny disciplíny se konaly v okolí klubovny, většinou na zahradě patřící k objektu, kde kdysi sídlil obecní úřad.

Počasí se navzdory špatným předpovědím a rannímu dešti velmi snažilo. Chvílemi dokonce vylezlo i sluníčko a dalo se chodit v tričkách s krátkými rukávy. Jak se však přehoupl den do druhé poloviny, začal foukat docela silný  a studený vítr a mraky na nebi nevěštily nic dobrého. Pepa s Akimem

Soutěž probíhala bez sebemenších problémů, výsledková listina se pomalu plnila body z jednotlivých disciplín. Čas letěl a obloha se víc a víc zatahovala těžkými mraky. Trpěliví diváci sledovali jednotlivé výkony, ty dobré odměňovali potleskem. Kolem čtrnácté hodiny se začal závod chýlit ke konci. Na závěr proběhla kontrolní zadržení podle OPT 1 a OPT 2.

Po ukončení poslední disciplíny jsme se dali do počítání výsledků, vypisování diplomů a samozřejmě i protokolů splněných zkoušek, kterých bylo celkem šest.

No a nakonec přišlo to nejlepší - závěrečné vyhlášení vítězů a předání cen.

Aleš RambousekZbývalo poděkovat všem, kteří se závodu zúčastnili. Závodníkům za sportovní vystupování, rozhodčím za korektní a objektivní posouzení výkonů, figurantům za podaný výkon a samozřejmě velké poděkování patřilo všem sponzorům, kteří darovali ceny nejlepším závodníkům ve všech kategoriích. Poděkování patřilo také pořadatelům a osazenstvu kantýny, které se celý den staralo o všechny hladové a žíznivé krky.

Pak přišlo ještě hodnocení závodu ze strany rozhodčích, pozvání na příští ročník závodu a s posledními slovy začaly na závodníky padat z nebe kapky deště. Počasí vyšlo akorát. Sotva jsme všechno uklidili a závodníci se rozjeli do svých domovů, začalo docela vydatně pršet. Sakra, to jsme měli zase kliku, pronesl náš bručivý předseda a unaveně odešel na zaslouženou kávu do klubovny.

Poslední letošní sportovní akci máme tedy úspěšně za sebou. Ceny pro závodníky

A kdo vyhrál?

V kategorii ZMT vyhrála Jiřina Koťátková s fenou německého ovčáka Aime Jenebi s počtem 131 bodů z celkových 150. Na druhém místě skončila Marie Šubrtová s německým ovčákem Brenem z Hromadného se 124 body, na třetím místě byl Jindřich Vančura s fenou rotvajlera Bety se 110 body.

V kategorii T1 vyhrála výborným výkonem Gagriela Janouchová s německým ovčákem Ykarem Jipo-Me se ziskem 286 bodů z celkových 300, na druhém místě byla Míša Kranátová s fenou německého ovčáka Granadou Květ Laryk s 247 body a na třetím místě byl Miroslav Vaněček s fenou Cindy od Skalických stopařů s 240 body.

Ceny pro závodníkyV kategorii OPT 1 zvítězila Tereza Horová se svým německým ovčákem Falcem se ziskem 203 bodů, druhý se umístil Alois Kumhera s Godym Bořický jez se 156 body a na třetím místě byla Marcela Mejstříková s Enny ze Slamáku s 99 body.

V nejtěžší kategorii, OPT 2, zvítězila Jana Jandová s Perrym Jipo-Me s 248 body, druhá byla Veronika Rochlová s Urou z Elbu s 246 body a na třetím místě Jiří Veselý s Harleyem z Trucu s 228 body.

Byla vyhlášena a předána cena za nejlepší kontrolní zadržení, kterou získala Veronika Rochlová s Urou.

Předány byly také ceny za nejlepší stopu, poslušnost a obranu, malé pozornosti získali i nejstarší a nejmladší účastník závodu, cenu obdržela také nejlepší žena.

S putovním pohárem a ostatními cenami se vyfotografovala vítězka kategorie OPT 2. Všem úspěšným blahopřejeme a těšíme se na příští závod.