Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 8
DNES: 711
TÝDEN: 2458
CELKEM: 540067

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Zdeněk

Zítra má svátek Milena

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 1. 2019

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy slabé sněžení. Denní teploty -5 až -1°C. Noční teploty -5 až -9°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

 

Zkoušky podle NZŘ – 5. října 2008
 
Neděle 5. října byla ve znamení dalších podzimních zkoušek, tentokrát podle národního zkušebního řádu.
Na zkoušky byl delegován rozhodčí pan ing. Stanislav Karlas, figuroval Vojta Bodnár, stopu pokládal Michal Ráž, vedoucího zkoušek dělal jako obvykle Luděk Hrudka. Administrativu připravil Vláďa Kasl a Gábina Stará.
Tentokrát bylo na soupisce celkem sedm psovodů. Mohlo by se zdát, že to budou rychlé zkoušky, ale když jsme se na soupisku podívali podrobněji, bylo jasné, že zas tak rychlé nebudou. Byly tam totiž celkem čtyři ZPO1 (Zkouška psa obranáře) a jedna ZVV3. Výčet zkoušek doplnily ještě dvě ZZO.
Sešli jsme se brzy ráno, už v půl osmé, aby mohly být zkoušky zahájeny v osm, to kvůli „trojkové“ stopě, která měla 3 hodiny stárnout.
V klubovně panovala jako vždy velká nervozita, i když jsme se opět vzájemně Elis na odloženípřesvědčovali, že není k nervozitě důvod, protože jde „jen“ o zkoušky. To si ale můžete povídat od rána do večera a není vám to nic platné, protože stejně nervózní jste. Jak čas postupuje, přestáváte si uvědomovat, jak jdou na té zkoušce za sebou cviky, začnete zmatkovat a končí to tím, že vlastně ani nevíte, co to je za zkoušku, na kterou jdete. V poslední fázi, při hlášení rozhodčímu, zapomenete i jak se jmenujete.
A tak, ještě než nastoupíte na plac k samotnému provedení výkonu, psa tak vynervujete, že to, co včera uměl, jen velmi těžko pod vaším nervózním vedením předvádí.
No tak už dost lamentování a honem ke skutečnosti.
Iro na poslušnostiRáno byl mrazík, na hrázi byl pěkný jinováč. Všichni byli zodpovědní a přijeli včas, což bylo pozitivní. Po kontrole „papírů“ byl nástup a pak jel rozhodčí s vedoucím zkoušek a šlapačem položit stopu pro ZVV3.
Když se vrátili ze stopy, začalo se poslušnostmi podle ZZO. Obě byly úspěšné. Následovaly poslušnosti podle ZVV1, které patří ke zkoušce ZPO1. Také zde byli všichni psovodi úspěšní a bylo jisté, že pojedou na obrany do lesa. Zbývala poslušnost podle ZVV3, jejíž body se sčítají až po stopě, protože na stopu navazují dvě „vysílačky“ s přivoláním.
Po poslušnosti ZVV3 se ještě udělaly speciální disciplíny podle ZZO. Pak vyšel čas tak, že jsme se akorát najedli a pak se jelo odčuchat stopu podle ZVV3. Terén byl travnatý, ale po dlouhém suchu nebyl jednoduchý. 1500 kroků je dlouhá stopa, tři hTomáš s Axemodiny jsou tři hodiny. Navíc na kopci nad Řevnicemi foukal velmi silný vítr. Bron nezalehl jeden předmět a za stopu získal 73 bodů. Po provedení vysílaček a přivolání obdržel za poslušnost celkem 71 bodů a bylo také jasné, že nastoupí i na obrany.
Ze stopy jel Vláďa Kasl zpátky na cvičák jen vyměnit psy, Bron šel odpočívat do kotce a Iro jel do lesa na obrany. Tam se mezitím přesunuli i ostatní a obrany mohly začít. V lese jsou obrany vždycky náročnější, psi jsou ostražitější, mohou také navětřit zvěř. Postupně se všichni čtyři psovodi vystřídali v těžké „trojkové“ obraně. I když měli psi s provedením některých cviků problémy, všichni obranu v lese zvládli tak, že zkoušku udělali. Někteří sice jak se říká s „odřenýma ušima“, ale zkoušku mají! ,
Bren z HromadnéhoZbýval návrat na cvičák a provedení poslední obrany podle ZVV3 na place s Bronem z Gargamellu. Bez přestávky se pokračovalo. Bron oběhal makety, vyštěkal, zvládl prohlídku. Při přepadu jsme trochu ztuhli, protože to vypadalo, že nehodlá pustit, ale pak nakonec pustil. To jsem si v duchu říkala, že to není při jeho povaze dobrý začátek. Dvouminutové hlídání bylo téměř excelentní, Bron odvrátil od figuranta pohled jen jednou na vteřinu, a to když registroval zvuk z hráze, kde někdo z nás hlučil. Zákrok po hlídání byl bez chyby, jen samostatné pouštění bylo váhavé a s varovným vrčením. Při minutovém dohlídání Bron provokoval figuranta štěkáním, pak se ale zklidnil a dohlídal bez problémů.
Zbýval "jen" kontrolák. Zákrok byl razantní a pak následovaly neskutečně dlouhé Brenvteřiny, kdy na hrázi bylo ticho, že by bylo slyšet špendlík spadlý na zem - pouštěčka. Bron nakonec pustil, a tak jsme si oddechli. Mohli jsme gratulovat k úspěchu. Figurant Vojta pak prohlásil, že kdyby nebyl abstinent, musel by být dneska ožralý.
Konec! Máme to za sebou! Všichni jsme měli velkou radost, že jsme dnes byli úspěšní.
Bylo po jedné hodině, když jsme se šli pustit do papírování. Všichni se konečně dali do jídla, nervozita začala opadávat. 
Štěněčí kurzy se dnes nekonaly, i když někteří majitelé se štěňátky dorazili, protože to nevěděli. Nevadí, příští neděli už kurzy pro štěňátka zase budou.
Kolem půl třetí jsme měli hotovo, zbývalo oficiální zakončení zkoušek. Luděk pronesl Elis na obraněobligátní řeč, byly rozdány potvrzení o vykonaných zkouškách. Pak řekl ještě pár slov pan rozhodčí a byl definitivní konec zkoušek.
Teprve potom jsme si dali v klidu kafe a perník od Majky. Mohli jsme si užívat pocitu, že jsme splnili zkoušku a máme na ní „papír“. Taky jsme šli odměnit naše chlupáče, pohrát si s nimi, aby věděli, že to bylo prima, že nám udělali radost.
Tak skončila další sportovní akce na cvičáku. Blahopřejeme všem!
 
Vojta - tak co????
Motýl - krmení granulemiIro (Cafů)

Bron - ZVV3

 

 

 

 

 

 Sepsala Alena Vanžurová