Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Stopa

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 4
DNES: 446
TÝDEN: 2193
CELKEM: 539802

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Zdeněk

Zítra má svátek Milena

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 1. 2019

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy slabé sněžení. Denní teploty -5 až -1°C. Noční teploty -5 až -9°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

 čmuchadlo

Tak nám začal konečně březen. Moc si už přejeme, aby svítilo sluníčko a bylo teploučko. Nemůžeme se už jara dočkat.

Oteplilo se a začalo do toho pršet. To je klasika, každé jaro, jak začne tát sníh, přidá se ještě déšť. S táním sněhu a deštěm začnou stoupat řeky. Každé jaro stejný scénář, jen podrobnosti jsou pokaždé jiné. Berounka stoupla, zatím se drží rozumně v korytě, asi tři dny se drží zhruba na stejných hodnotách, chybí asi 40 centimetrů, aby byl první stupeň povodňové aktivity - bdělost. Na horním toku Berounky a na některých přítocích byly první nebo druhé stupně pov. aktivity. Zatím jsme tedy "v pohodě". Doufejme, že nám to vydrží, že odejde voda tak klidně, jako odešly letos ledy. 

Sobotu 7. března jsme pojali jako výcvikovou hlavně na stopách. Vyrazili jsme na louky na Mořinku, protože u nás v údolí je ještě hodně bahna a do polí se vůbec nedá jít. Na kopcích nad Mořinkou bylo sice bahno taky, ale přece jen se to dalo, na louce na botách neodnesete úplně všechno sebou. Bylo trochu větrno, oblačno a sem tam krápalo. Dalo se to vydržet. Bylo nás celkem šest - šest bláznů na poli. V zásadě jsme byli všichni se stopami spokojeni, kdo nebyl, alespoň ví, kde ho bota tlačí. Přes zimu jsme toho moc nenačuchali, takže je čas to dohonit a připravit psy na zkoušky. Začíná zase další běh na dlouhou trať - vychodit psa na stopách. Tedy jak kdo, samozřejmě. Někteří mají "staré mazáky", to se jim to čuchá! Ale práce s mladými psy je taky velmi zajímavá, stopy jsou prostě prima disciplína. 

Po stopách jsme se vrátili do klubovny, těšili jsme se na čaj, kávu, chlebíčky a dortíky, které donesl Tomáš, protože má dneska svátek. Mňam, mňam, to byla dobrota. Pak na nás dolehla únava a popolední útlum.

Dnešní výcvik ale ještě neskončil. Ve dvě odpoledne dorazil Michal Ráž a hurá, jde se kousat. Počasí se začalo měnit, ochladilo se, foukal studený vítr. U vody je to jak v tunelu, fouká to tady mnohem víc než v lese nebo mezi baráky. Zkrátka u nás na place je skoro vždycky průvan.

Ve čtyři odpoledne jsme ještě po kousání dali čajík a pak jsme se už ubírali k domovu. Sobota utekla a zítra nás čekají odpoledne štěňata, jako každou neděli. A sluníčko a teploučko nikde. Mrholení, dešťové přeháňky, studený vítr, sakra, tak kde se zdrželo to jaro. No ne nadarmo se říká "březen, za kamna vlezem". A to nás ještě čeká "duben, ještě tam budem". 

A ještě pár fotek z dneška. Kvalita při tomhle počasí nic moc, ale momentka je prostě momentka... (fotila moje maličkost a pomocník Luděk H.)

7. března 2009 

pes

Neděle 8. březne 2009 - kurzy pro štěňata                           

Počasí nám pořád nepřeje. Vrátila se zima, fouká nepříjemný studený vítr, který se u vody vesele prohání a profukuje naše bundy i čepice. Jen našim pejskům to nevadí, lítají jako blázni a hrají si, koupou se v Berounce, jako kdyby bylo vedro. A to nám stoupla Berounka. Není to však zatím nijak dramatické a doufáme, že ani nebude. Spíš už kulminuje, a protože se opravdu citelně ochladilo, mělo by se tání sněhu zpomalit. Nicméně samozřejmě musí pršet, takže nic příjemného. Proud v Berounce není naštěstí nijak dravý, takže ani štěňatům při dnešním koupání nic nehrozilo.

Na to, jaké je dnes nevlídné počasí, přišel neskutečný počet lidí se svými štěňaty. Je to naprosto úžasné, když vidíte skoro třicetihlavou smečku lítat po place. Někteří "nováčci" sice zažijí zpočátku možná trochu horké chvilky, než se s nimi všichni "domácí" pejskové seznámí a přijmou je do smečky, ale pak už hodina pokračuje divokými honičkami a každé štěně si nachází jednoho nebo více kamarádů. Jejich řádění ukončují asi po dvaceti až třiceti minutách instruktoři, kteří si berou na starost skupinky psovodů, se kterými cvičí základní povely. Po chvilce cvičení mají opět psí dorostenci možnost se ještě prolítat a vyblbnout.

Podívejte se na pár fotografií z této studené, nevlídné neděle. Fotografovali J.S. a T. S.

link

 

 

Stránka

Baroušek. Já na stopu nejdu, bolejí mě nohy...jděte si sami!

Baroušek. Já na stopu nejdu, bolejí mě nohy...jděte si sami!

Honey se "odložil" sám...

Honey se "odložil" sám...

Icco na stopě. Já ještě nečuchám, čekám na ten seminář....

Icco na stopě. Já ještě nečuchám, čekám na ten seminář....

Tak co je? Jdeme na to? Elis

Tak co je? Jdeme na to? Elis

Kája a Elis na stopě

Kája a Elis na stopě

Eva se Zetem

Eva se Zetem

Tomáš s Axelem

Tomáš s Axelem

Eva se Zetem

Eva se Zetem

Zet se opravdu snaží...

Zet se opravdu snaží...

Luděk s Garym před stopou

Luděk s Garym před stopou

Pohled do údolí

Pohled do údolí

Vláďa s Irem

Vláďa s Irem


Stránka