Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Slavnostní nástup na zahájení závodu

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 6
DNES: 696
TÝDEN: 2443
CELKEM: 540052

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Zdeněk

Zítra má svátek Milena

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 1. 2019

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy slabé sněžení. Denní teploty -5 až -1°C. Noční teploty -5 až -9°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

 

Výcvikový víkend 26.-28. června 2009

smajlík

Poslední týden v červnu se počasí zbláznilo. Přívalové lijáky a bouřky straší skoro celou republiku. Na Moravě si rychlé povodně vyžádali i životy. Na velkou vodu všichni neradi vzpomínáme, a tak se nám do duše a do žaludku vkrádá strach. Přilepení na obrazovku počítače nebo televize, pokud to čas dovolí, sledujeme s napětím hladiny řek a úhrny srážek. A stále prší a podle předpovědí hned tak bouřky a přívaly prý nepřestanou.

Tak raději zase k pejskům.

I poslední červnový víkend jsme opět věnovali výcviku. V pátek jsme se sešli na tréninku obran už od 15 hodin.
Nevím, jestli je to tím, že zkouškové období prvního pololetí skončilo, ale na obranách se nás moc nesešlo. Že by nikdo neměl čas? Nebo že už by byli lidi na dovolených?
No ale nám to nevadilo, alespoň jsme si v klidu a bez honění zatrénovali. Vyšlo to akorát. Jen jsme dokousali, spustila se bouřka s lijákem.

Na sobotu jsme měli plánované na dopoledne konzultace poslušnosti. Bylo to na přání některých psovodů a byl to dobrý nápad. Poslušnost se nám moc líbila. Každý, kdo chtěl, si zacvičil se svým psem před Zbyškem Goreckim a pak už mohl poslouchat rady a připomínky. Všichni jsme byli nadšeni a moc se nám to líbilo. Poslušnosti jsme se věnovali zhruba do 14 hodin.

Před třetí odpoledne jsme se pustili zase do obran, protože Zbyšek musel změnit plány a zrušit nedělní obranu.

Celý den bylo vedro na padnutí. Obrovská vlhkost vzduchu dělala ze dne tropy. Potili jsme se jako blázni a obdivovali jsme všichni Zbyška, jak se v tomhle počasí dokáže celý den věnovat psovodům a pak ještě figurovat v ochranném obleku. Kousalo se zhruba do šesti hodin do večera.

A závěr? Všichni, kdo přišli, mohou být spokojeni, protože se dozvěděli spoustu nových věcí. Kdo nepřišel, rozhodně prohloupil. Ale třeba všichni už všechno vědí a umějí, a proto nic nepotřebují... A to je možná dobře...

Tak to prostě chodí a jiné to nebude. Lidi remcají, když není na koho trénovat obrany, a když je zajištěný figurant, tak prostě nepřijdou.

Pro nás to bohužel není novinka, my už to dávno víme, že není možné, abychom se zavděčili všem. Zkrátka, kdo má zájem, ten přijde a kdo ho nemá, ať tedy nechodí.

To, co jsem napsala, je můj názor a ať si ho každý přebere, jak umí.

Z víkendu nemám ani jediné foto, protože jsem nestíhala. Ale máme natočenou poslušnost, takže až to čas dovolí, záznam sestříháme a ti, kteří se zúčastnili, budou mít možnost se na sebe podívat.

to je sranda!

déšť

Voda, voda a zase voda

 

Naštěstí zatím jen shora, tedy aspoň u nás ve Středočeském kraji. Berounka sice stoupla, ale nijak dramaticky. Počasí blbne už druhý týden a mnoha lidem přibyly vrásky na čele, některým zbyly jen oči pro pláč. Příroda nám prostě dává zabrat. Bojíme se a přejeme si, aby se už počasí trochu umoudřilo, ustálilo a přestaly bouřky s přívalovými dešti. Meteorologové a klimatologové nás děsí svými předpověďmi a katastrofickými scénáři. Prý si na takovéhle výkyvy počasí budeme muset zvykat, protože to bude nyní poměrně častá záležitost. Zřejmě se máme na co těšit. Země zřejmě vstupuje do nějakého divočejšího období. Nezbývá, než si přát, aby bylo katastrof, kalamit a živelných pohrom co nejméně. S povzdechem zase vzpomínám na svojí moudrou babičku, která říkávala - oheň uhasíš, ale vodu - tu nezastavíš...

Počasí ovlivnit sice nemůžeme, ale můžeme ovlivnit to, jak se chováme k druhým.

smajlík - miminko

A ještě štěňátka...

Nakonec trochu optimismu. Poslední předprázdninová hodina kurzů pro štěňátka byla stejně úžasná jako vždy. Štěňata mi pokaždé zlepší náladu. Počasí se chovalo docela slušně, nezmokli jsme, jen jsme se trochu zpotili, protože bylo dusno. Štěňata si pohrála, my jsme si popovídali, ti pokročilejší si jako vždy zacvičili. Účast byla - jako vždy - velmi dobrá, štěňátek stále přibývá. Je moc dobře, že se jejich majitelé snaží, aby byla štěňata socializovaná.

Nakonec, i když jsme si všichni popřáli osobně, přejeme ještě jednou všem hezké a klidné prázdniny a dovolené a po prázdninách se těšíme na shledanou.

2. července 2009 A.V.