Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 9
DNES: 444
TÝDEN: 2191
CELKEM: 539800

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Zdeněk

Zítra má svátek Milena

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 1. 2019

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy slabé sněžení. Denní teploty -5 až -1°C. Noční teploty -5 až -9°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

 

Zbytek roku 2011

Srpen 2011

Práce po celý rok je kolem cvičáku dost a dost. Většinou slýchám od členů, kdy že bude vyhlášená brigáda? No a když ji vyhlásíme, přijdou ti skalní, kteří pracují vždycky anebo bohužel nikdo. Že by nebyl čas? Asi ne, v dnešní hektické době...

A tak se jako pokladní alespoň těším, že vybereme za neodpracované brigády peníze, které budeme věnovat na práce, které budeme muset nechat udělat a zaplatit je...

Anebo že bychom vyhlašovali brigády jen tehdy, když nikdo nemůže přijít ???

Dobrá, nebudu dělat legraci, asi se tomu nikdo z nás nebude smát.

Ale k věci. Od jara do podzimu je třeba sekat trávu na obou cvičácích a také na hrázi podél našich cvičebních ploch. K tomu jsme se také zavázali v nájemní smlouvě, že budeme pozemky udržovat. A že nám to dává zabrat, to si pište. Obzvláště v takovém roce jako je ten letošní, kdy neustále pršelo a střídalo se to s teplejšími dny. Tráva rostla jako blázen, takže náš předseda Kája Ráž trávil a bude ještě trávit do podzimu na traktoru opravdu hodně hodin....

Kromě Káji musím pochválit Miloše Formana, který si vzal za své sekání hráze a vysekávání míst, kam se Kája nedostane traktorem. Vše vysekává pravidelně, aniž ho o to musíme žádat, seká křovinořezem, ať je horko nebo chladno, prostě seká sám od sebe.

Když jsem vypsala brigádu na shrabání trávy z hráze, nikdo nepřišel. A tak tam suchá (dnes už není suchá) tráva zarůstá další trávou, kterou bude nutné ještě znovu posekat. Jestli to pak ještě půjde shrabat, to tedy nevím. Sama jsem několikrát zametala cyklostezku od posekané trávy.

Ale na cvičáku je ještě i jiná neudělaná práce. Bylo by potřeba opět natřít překážky, vyspravit palubky na nich tam, kde zapracoval zub času. Pravidelnou údržbu by potřebovaly i dřevěné stoly, které jsou u klubovny. A tak bych mohla pokračovat. O běžném pravidelném úklidu v klubovně ani nehovoře.

Ale abych jen nenadávala a nevyčítala... Je pár lidí, kteří bez řečí stále pomáhají, ať už je to s organizováním zkoušek a závodů, pracují jako instruktoři, a tak dále... Na ty to moje lamentování nesměřuji, a ti, kteří by se mohli zamyslet a přijít pomoci, ti stejně moje bláboly nečtou. Lamentace nesměřují ani na ty, kteří brigády sami hned předem zaplatí, protože nám upřímně řeknou, že na ně nemají čas.

 

 

Stránka

  • 1

Srpen 2011

Srpen 2011

Srpen 2011

Srpen 2011

 

 

Takhle "potrhala" Káju sekačka!

Takhle "potrhala" Káju sekačka!


Stránka

  • 1