Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 8
DNES: 251
TÝDEN: 2833
CELKEM: 540442

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Milena

Zítra má svátek Miloš

Aktuální počasí

Počasí dnes:

24. 1. 2019

zata

Bude oblačno až zataženo, ojediněle slabé sněžení, přechodně až polojasno. Denní teploty -4 až 0°C. Noční teploty -4 až -8°C, při vyjasnění až -12°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

 

12. ročník závodu o putovní pohár k 923 výročí obce Lety

 

Termín konání neděle 1. května 2011
Místo konání ZKO Lety
Rozhodčí

Miroslav Kasík, Miroslav Ryneš ml.

Figurant

Roman Šonský, Milan Brunovský

Kontakt, informace, přihlášky

Alena Vanžurová, tel. 602 362 668, e-mail: kk.lety@seznam.cz , alena.vanzurova@kklety.cz, info@kklety.cz

PROPOZICE ZÁVODU (BEZ REKLAM)

SAMOSTATNÁ PŘIHLÁŠKA NA ZÁVOD

REKLAMY SPONZORŮ A PARTNERŮ

 německý ovčák

VÝSLEDKOVÁ LISTINA KATEGORIE ZZO

VÝSLEDKOVÁ LISTINA KATEGORIE ZM

VÝSLEDKOVÁ LISTINA KATEGORIE ZVV1

VÝSLEDKOVÁ LISTINA KATEGORIE ZVV2

 

Děkujeme sponzorům a partnerům za podporu tohoto závodu

bento kronen, magnusson, oliverswww.hpf.czwww.reklamacentrum.czDesso s.r.o.ESO Supermarketwww.osbet.czwww.pespritelcloveka.czwww.triada.czwww.liftec.czwww.sabe.cz

www.clasic.cz

 

REPORTÁŽ ZE ZÁVODU

 

3. května 2011
Teprve dnes se dostávám k tomu, abych napsala reportáž z nedělního závodu.smajlík
12. ročník závodu o putovní pohár k 923. výročí obce Lety podle NZŘ se konal tradičně na 1. máje v ZKO Lety. Svátek nám tentokrát bohužel vyšel na neděli.
 
Sportovní sezóna je v plném proudu, a netýká se to jen našeho kynologického sportu.
 
A tak, abychom to neměli jednoduché, konalo se tento víkend v Letech více akcí, a to nejen sportovních. V sobotu 30. dubna hostily Lety první závod ze seriálu cyklistických závodů na horských kolech Kolo pro život Bike maraton Trans Brdy. transbrdy maratonZázemí tohoto závodu bylo na břehu Berounky vedle našeho cvičáku, pro závod byl použit i náš druhý malý plac. Už od čtvrtka byl na břehu frmol spojený s přípravou uvedeného závodu. V pátek přípravy pokračovaly a vyvrcholily večer, kdy už začala prezence závodníků, která pokračovala celé sobotní dopoledne. Proč to všechno píšu, když se to netýká našeho závodu?psavec
 
Protože všechno souvisí se vším. Cyklistický závod byl prý hodně náročný na organizaci, jen pro zajímavost – zúčastnilo se ho kolem 1300 dospělých závodníků a 300 dětí v dětských závodech. To je panečku nářez. Den před naším závodem byl tedy plný cyklistů, kol, reklam a halasu moderátora, který uváděl závody po celý den. Když halas odpoledne utichl a pořadatelé začali balit celý „tábor“, zbývalo pár chvil, než začala další akce na břehu Berounky, tentokrát nalevo od našeho cvičáku.
 pálení čarodějnic
Bylo to tradiční pálení čarodějnic. Připravená vatra k zapálení měla úctyhodné rozměry. Než byla zapálena, přišel tradiční lampionový průvod dětí a skupina historických šermířů předvedla svoje představení. Pak už se setmělo a letovští hasiči zapálili připravenou vatru. Po nějaké chvíli se párkrát zablesklo a zahřmělo a začalo pršet. Klasika – na čarodějnice bývá většinou chladno a deštivo.deštivo
 
Veškerý sobotní „cvrkot“ v okolí cvičáku jsem měla ten den jako na dlani, protože jsem připravovala poslední věci pro nedělní závody. Tak to bychom měli všechno o „divoké“ sobotě před závodem. A teď už se můžeme konečně věnovat nedělnímu závodu. Ach jo, nějak jsem se na úvod tentokrát dost rozpovídala.
kecy, kecy, kecy
 
Propagaci letošního jarního závodu jsem opět věnovala spoustu času, a tak jsem měla v předvečer závodu 29 přihlášených závodníků. V kategorii ZZO to bylo 13 závodníků, v kategorii ZM 5 závodníků, v ZVV1 také 5 závodníků a v ZVV2 dokonce 6 závodníků. Byla jsem s tímto počtem spokojená. Pro závodníky byly připraveny bohaté ceny od našich štědrých sponzorů, na poličkách v klubovně čekaly na vítěze poháry, medaile, pejskové na podstavcích a v krabicích odpočívaly tašky plné věcných darů.sluníčko
 
V neděli jsem vstávala ráno v šest hodin a před sedmou jsem už byla v klubovně. V kantýně voněla svíčková na smetaně, hovězí guláš, hovězí polévka a řízek s bramborovým salátem, což navařil můj brácha kuchař. Voněly tam ale také domácí moučníky, které napekla Majka Šubrtová. Kolem půl osmé se už v kantýně otáčela Romana Rychlá a brácha kuchař. U prezence kontrolovala „psí papíry“ moje pobočnice Gábina Stará a její pravá ruka Terezka Suchánková, z kantýny voněla káva. Vedoucí závodu, Miloš Forman už pobíhal s Kájou Rážem po place, aby připravili všechno potřebné. Dorazil rozhodčí pan Miroslav Kasík z Plzně, následně přijel i druhý rozhodčí, Miroslav Ryneš ml. z Kladna, dorazil i kladeč stop Vašek Mejstřík.
Závodníci se sjížděli, nikdo nezabloudil (nebo se to alespoň ke mě nedoneslo), zkrátka všechno klapalo. Přijel i veterinář Vojta Veverka na veterinární přejímku psů.
 veterinář
Abych nezapomněla na počasí. To se zatím moc nepředvedlo. Bylo zamračeno, vypadalo to na déšť, bylo chladno a vlhko, zkrátka nic moc. Ale já jsem byla optimista, předpověď jsem měla nastudovanou, zbývalo jen doufat, že předpověď nelhala, a že to vyjde. Musela jsem tomu věřit, protože představa, že se bychom se museli v případě deště všichni nacpat do klubovny při předávání cen byla pro mě děsivá.smajlík
Ve čtvrt na devět byli zaprezentovaní všichni předem přihlášení závodníci až na jednoho, který byl však řádně omluven od kamarádů. Důvod absence byl zcela pochopitelný a prozaický, a to čerstvě vytržený zub (AU!). Takže to má jistě člověk úplně jiné starosti než mít chuť jít závodit. Závodnice byla přihlášená do kategorie ZZO, takže bylo v této kategorii rázem o jednoho méně.
 
Na nástupu tedy stálo celkem 28 závodníků. Ve třech řadách stáli se svými páníčky a paničkami zástupci všech možných plemen. Kromě německých ovčáků, kterých bylo patnáct, se zúčastnili závodu border kolie, beauceroni, holandský ovčák, německá doga, hovawart, rotvajler, belgický ovčák, ale také bígl, jezevčík a čivava.
Po přivítání a úvodních organizačních informacích si závodníci postupně vylosovali startovní čísla a mohlo se začít. Čas jsme měli výborný, bylo tři čtvrtě na devět.
Na cvičáku se začínalo poslušnostmi podle ZZO, ostatní vyrazili s rozhodčím panem Miroslavem Kasíkem na terény na pachové práce. Počasí se stále mračilo, sem tam letěla nějaká kapka, po včerejších bouřkách s kroupami se citelně ochladilo. Páníčkové se trochu klepali zimou,starosti psi vypadali s tímto počasím spokojení.
 
Po předvedení poslušností podle ZZO, které posuzoval rozhodčí Miroslav Ryneš ml., byla chvíli přestávka, než se začali vracet psovodi ze stop. Pak se pokračovalo poslušnostmi podle ZVV2, protože ti měli odčucháno jako první. Postupně se vraceli ze stop ostatní, a tak se plynule pokračovalo poslušnostmi podle dalších kategorií.
K polednímu se nám začalo vyjasňovat, vykouklo sluníčko a začalo docela hezky hřát. Pořád ale foukal chladný východní vítr. Na některých psech začínalo být znát teplo, a tak byl jejich výkon trochu vlažnější.
alík
Čas utíkal, posuzování poslušností skončilo po jedné odpoledne. Bez přestávky se pokračovalo obranami podle ZM a ZVV1, které posuzoval pan Kasík, figuroval Roman Šonský. Na obrany podle ZVV2 se vyměnili rozhodčí i figuranti, figuroval Milan Brunovský. Závody ukončila poslušnost čivavy podle ZZO, protože fenka hárala. Soutěže skončily v patnáct hodin.
Gábina s Terezkou v kanceláři průběžně zpracovávaly všechny výsledky a připravovaly diplomy, takže bylo všechno za chviličku hotové. Prostě super spolupráce, velká pochvala je na místě.smajlík
My jsme zatím připravili slavnostní nástup na place, nanosili a narovnali tam všechny ceny a poháry. S nošením pomáhalo spoustu lidí. Počasí bylo super, vydrželo i na závěrečný ceremoniál, a tak jsme si to všichni pořádně užili.
sluníčko
Závodníci stáli na nástupu opět ve třech řadách jako ráno, ale tentokrát byli seřazeni podle pořadí umístění, každý si stoupl za ceny, které byly na place pro ně připravené. Následovalo závěrečné povídání. Poděkování sponzorům za ceny a závodníkům za sportovní chování přednesl Miloš Forman, pak předal slovo rozhodčím, kteří krátce zhodnotili průběh závodu a výkony účastníků. Pochválili psovody i psy, že byli dobře připraveni.
A pak zbývalo to nejhezčí, a to vyhlášení výsledků, předání diplomů, cen, gratulace a fotografování spokojených vítězů. Pejskové dostali jako odměnu za výkony pamlsky, aby nepřišli zkrátka. Vyhlašování se ujala Tereza Suchánková s Gábinou a Milošem.
Nakonec jsme pozvali všechny přítomné na podzimní závody, které se budou konat tradičně opět ve sváteční den, a to 28. října 2011.
 
Pak už si mohli všichni odnést získané ceny a spěchat k domovu.
A mě zbývá na závěr vyslovit velké poděkování, které patří všem sponzorům za jejich podporu nášeho závodu finančními prostředky i darováním hodnotných věcných cen pro závodníky.
Granulované krmivo darovala firma Hájek Pet Food z Rudné u Prahy, věcné ceny darovaly firmy Triada spol. s r.o., Reklama Centrum spol. s.r.o., LIFTEC CZ, spol. s r.o., materiálně nebo finančně podpořili naši činnost firmy Clasic CZ, spol. s r.o., DESSO, spol. s.r.o., Supermarket ESO Lety, Osbet Beton, spol. s r.o., SABE s.r.o. Ceny pro závodníky daroval také časopis Pes přítel člověka.
Další velké poděkování patří všem, kteří pomáhali s přípravou a organizací celého závodu. Bez nich by to prostě nešlo. Tak moc díky.
sportovní kynologie
A kdo zvítězil?
V kategorii ZZO zvítězila Lucie Dvořáková s fenkou border kolie Bleu Dew Bohemia Patrix s 53 body, na druhém a třetím místě byly se stejným počtem 52 bodů Zuzana Žaloudková s holandským ovčákem Apollo Wasti a Marcela Zítková s fenou německé dogy Angela dream for Anastazia.
V kategorii ZM zvítězila Tereza Červinková s border kolií Baby se 134 body, druhý byl Vladimír Kasl s německým ovčákem Icco z Gargamellu se 122 body a třetí Mirka Kroupová s beuaceronem Ecco z Kotrčova mlýna se 110 body.
V kategorii ZVV1 zvítězila Petra Šimková s německým ovčákem Squall ze Stříbrného kamene s krásnými 285 body. Petra Šimková byla oceněna zároveň za nejlepší stopu, poslušnost i obranu a ještě obdržela ceny za nejlepší ženu psovodku v závodu. Na druhém místě v kategorii byl Jiří Pohorský s fenou rotvajlera Corou horký dech s 273 body, třetí byla Lenka Javůrková s německým ovčákem Gassem s 262 body.
A v kategorii nejvyšší dominovali hlavně němečtí ovčáci. Zvítězil Vladimír Kasl s Cafú Půlnoční měsíc s 265 body, druhá se umístila Marie Šubrtová s Brenem z Hromadného s 254 body, třetí byla Ilona Morávková s Kristýnou bez PP s 252 body.
Oceněni byli také nejmladší a nejstarší závodník. Závodníci na prvních třech místech v každé kategorii obdrželi poháry, nejlepší v každé disciplíně si odnesl figurky německých ovčáků na podstavcích. V nejvyšší kategorii obdržel vítěz kromě velkého poháru ještě repliku putovního poháru, která je ručně broušená z červeného skla a věnoval ji majitel sklárny Egermann.
Podrobnosti a umístění ostatních najdete ve výsledkových listinách nad tímto textem.
 

Další pěkný závod máme za sebou. Přijeli si na něj zazávodit prima lidi, atmosféra závodu byla super, a tak doufám, že všichni měli radost ze získaných trofejí a cen a že byli všichni spokojení. Sejdeme se zase na podzim na dalším závodu.

závodník

P.S.: 5. května 2011
Ač mi to nedělá moc dobře, přece jen musím ještě reagovat na stížnosti na naši kantýnu, které se vyskytly v průběhu závodu, což jsem se dozvěděla až následně. A pak jsem si také stížnosti přečetla na webové stránce jedné závodnice. Inu, co na to říct? Jak bych to jen....

 smajlík

Tak trochu zeširoka. Naše kantýna je vyhlášená dobrým jídlem a širokým sortimentem. To není samochvála, to je prostě pravda. Na sportovních akcích typu dnešního závodu máme na jídelníčku tři čerstvá hotová jídla, polévku, domácí moučníky. Jako vedlejší sortiment, takzvaně ke svačině, je k mání vždycky utopenec, párek nebo toast. Samozřejmě kromě trvanlivých kupovaných sušenek a slaných brambůrek... K pití nealkoholické nápoje a pivo, čaj, káva...
Jak jsem ze stížností vyrozuměla, byl problém v tom, že údajně v době oběda nebyl k mání párek ani toast. Při "výslechu" kantýnských jsem se dozvěděla, že v oné době měli "plnou plotnu" hotových jídel a nebylo kde párek ohřát. Nabídka jídel však byla dostatečně široká i bez párků. Stěžovatelky mi řekly, že v tomto vedru, jaké bylo, nemají na omáčky chuť (podotýkám, že v nabídce byl také studený bramborový salát a řízek).
Tak nevím, co na to říct a co s tím. Nespokojenost stěžovatelek mě mrzí, stížnosti však přišly pouze od nich, ostatní byli s kantýnou spokojeni, někteří dokonce nadšeni. A tak doufám, že se to "neodrazí" na návštěvnosti a počtu závodníků na příštím závodu, jak mi bylo řečeno.

A na závěr mi napadlo použít pořekadlo, které říkávala moje moudrá babička, která již mezi námi není.

"Není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem."

Každému holt chutná něco jiného a my se příště polepšíme a budeme prodávat v době oběda i párky a toasty.

přemýšlivý smajlík

UFF! Doufám, že jsem na nic nezapomněla. A pokud ano, tak mi to odpusťte.spisovatelka

Fotografií je mnoho a mnoho, přes tři tisíce. A proto musíte být trpěliví, než je zpracuji, vyberu, upravím a vyvěsím....

Napsala Alena Vanžurová, 0:01 hodin, 4. května 2011

fotoaparát

5. května 2011

A UŽ JE TO TADY, UŽ SE TO POMALU RÝSUJE... PRVNÍ FOTOGALERIE JE TADY

 

Fotogalerie - zahájení závodu 1.5.2011

FOTOGALERIE - ZAHÁJENÍ ZÁVODU 1.5.2011

Fotogalerie - poslušnosti - závod 1.5.2011

FOTOGALERIE - POSLUŠNOSTI PODLE ZZO 

fotogalerie poslušností podle ZM

 FOTOGALERIE - POSLUŠNOSTI PODLE ZM

Fotogalerie poslušností podle ZVV1

 FOTOGALERIE - POSLUŠNOSTI PODLE ZVV1

FOTOGALERIE POSLUŠNOSTI PODLE ZVV2

 FOTOGALERIE - POSLUŠNOSTI PODLE ZVV2 

FOTOGALERIE - OBRANY ZM

FOTOGALERIE - OBRANY PODLE ZM

úterý 10. května 2011 - vložena další fotogalerie

FOTOGALERIE OBRANY ZVV1

FOTOGALERIE OBRANY PODLE ZVV1

fotogalerie obrany podle ZVV2

 FOTOGALERIE OBRANY PODLE ZVV2

fotogalerie portrétů a ostatních snímků

 FOTOGALERIE PORTRÉTŮ A OSTATNÍCH SNÍMKŮFOTOGALERIE - ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL

FOTOGALERIE ZÁVĚREČNÉHO CEREMONIÁLU