Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 6
DNES: 694
TÝDEN: 2441
CELKEM: 540050

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Zdeněk

Zítra má svátek Milena

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 1. 2019

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy slabé sněžení. Denní teploty -5 až -1°C. Noční teploty -5 až -9°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Zkoušky z výkonu podle ZŘ KJ Brno

 

Termín konání

sobota 1. října 2011
Místo konání ZKO Lety
Rozhodčí Rudolf Baudyš
Figurant Karel Ráž
Kontakt, informace, přihlášky

Vladimír Kasl

tel. 731 489 759, e-mail: elektro.kasl@seznam.cz

 

Reportáž

Dnes se konaly druhé podzimní zkoušky z výkonu. Počasí bylo přes pokročilé podzimní datum přímo ukázkové. Jakoby se nám nevydařené léto snažilo vynahradit chladné a vlhké červencové a srpnové dny. 
Sobotní ráno nás přivítalo jasnou, azurovou oblohou. Kolem sedmé hodiny jsme se začali scházet na cvičáku. Nad řekou byl lehký opar, jak z vody stoupala pára. Pohled na brdské lesy, které se začínají krásně barvit a zlátnout, rosa na trávě, tak takováhle rána já mám moc ráda. V klubovně voněla káva, na sporáku už stál hrnec s gulášovou polévkou, v lednici byly připravené řízky s bramborovým salátem a kuřecí stehna na paprice. Romana Rychlá se už v kantýně otáčela a vařila kávu a čaj, Majka dovezla perník s polevou... na stole byl tác s povidlovými koláčky. No to je nádhera...

Ještě poslední změny v soupisce, jako vždycky, "papíry" do připravených desek, kontrola všech náležitostí a už je všechno připraveno, všichni jsou na svých místech, můžeme jít na slavnostní nástup na plac. Pan rozhodčí Rudolf Baudyš přivítal všechny psovody a už jsme mohli vyrazit na stopy. Dnes jsme jeli čuchat na Trnovou, protože v Řevnicích nejsou stále louky posekány, v Halounech, kde jsme byli posledně, si majitel luk už nepřál, abychom tam chodili čuchat. Zřejmě měl s někým špatné zkušenosti, takže máme "po legraci" a už si tam nezačucháme. V Trnové jsou pěkné louky, jezdí po nich koníci, koníktak snad nebudou mít naši "psové" problémy. Moje připomínka má svoje důvody, protože já s Honeyem máme na koně nějakou smůlu, či co. smajlíkUž se nám několikrát na stopách nezadařilo právě kvůli koním. Dnes ale Honey na zkoušku nejde, odpočívá v kotci, tak nás snad žádné problémové chvilky s koňmi nečekají.koník

Čuchat budou dvě ZPU2, stopy bude pokládat Vláďa Kasl, a tři ZPU1. Na Trnové bylo už částečně slunečno, ale částečně ještě mlhavo... sami uvidíte na fotkách. Jedničky pokládaly svoje stopy a mezitím šel položit dvojkové stopy Vláďa.

Ze ZPU1 byl první na řadě Cvrček Katčina Smečka alias Šemík s Monikou Tilschovou, následovala Světlaniná Daphne du Perouet s Kájou Rážem a poslední Xandra Anrebri s Marcelou Mejstříkovou.

Monika se Šemíkem vyčuchali 17 bodů, Kája s Daphinou 10 bodů a Marcela s Xandrou 15 bodů. Všichni byli spokojení, na začátek dobré body.

čmuchadlo

Šlo se na dvojky. Nejdříve čuchal Gwen z Hromadného s Pepou Šottem, po nich šel hovawart Argus Canewart s Danielou Procházkovou. Obě dvojice získaly shodně za svoji práci 70 bodů, což je tak akorát, aby mohly pokračovat další disciplínou.

Sluníčko se nám mezitím, než všichni odčuchali, vykulilo na oblohu v plné parádě a začínalo pěkně hřát. V nedalekých ohradách se pásli krásní koně a my jsme spěchali nazpátek na cvičák, kde nás čekali zbylí psovodi, kteří měli skládat ZOPky. Čas jsme měli výborný, bylo před desátou. Šli jsme si dát gulášovku, než rozhodčí s vedoucí zkoušek Gábinou Starou naplánuje jak bude probíhat poslušnost. Pan rozhodčí si polívčičku ale nedal a šel hned pokračovat na plac poslušností. Vzhledem k tomu, že mezi ZOPkami byla jedna háravá fena, rozhodl se pan rozhodčí, že poslušnosti budou začínat ZPU1, pak půjdou dvojky a teprve nakonec půjdou ZOPky.

Na place začalo být teploučko. Individuální poslušnosti nám pěkně "odsejpaly". Po ZPU2 odcvičila trojice jedniček i skupinovou poslušnost a šlo se na dvojkové obrany. Figuroval Kája Ráž.

Bez přestávky, bez svačiny, bez oběda, pokračoval statečně pan rozhodčí individuálními poslušnostmi podle ZOP a pak hned skupinami, kdy nejdříve šli společně všichni pejskové, pak fenky včetně háravé. Nakonec odcvičila háravá fenka individuální poslušnost a bylo po jedné hodině, když bylo všechno hotovo.

Pan rozhodčí šel počítat, ostatní šli baštit. Tedy ti, kteří ještě nejedli nebo ti, kteří si šli dát ještě nášup. Romana v kantýně dostála svému jménu (Rychlá), kmitala v kuchyni a myslím, že snad byli všichni spokojení. smajlík

Bylo krásně teploučko, někteří z nás ještě honem vlítli do šortek a triček s krátkými rukávy, aby si ještě to teploučko užili. Meteorologové slibují, že teploučko potrvá až do úterý, ovšem ve středu by se to mělo zase pokazit a rapidně se má ochladit. Takže podzim se zřejmě nezadržitelně blíží, příští týden nastane asi zlom a budeme muset doma zatopit...smutný smajlík

Ale to trochu předbíhám. Ještě pan rozhodčí nedopočítal všechny body. Abych to tedy shrnula. Ráno na nástupu stálo 15 psovodů s celkem 16 psy. 13 z nich bylo úspěšných a získalo kýžené potvrzení o vykonané zkoušce. mrkající smajlík

Napínám, co...

Bohužel byli i tři smutní, kteří zkoušku nesložili. Byli to oba dvojkaři uplakaný smajlíka jedna ZOPka. otrávený smajlík Jak bych to jen řekla... Obě dvojky prošly všemi třemi  disciplínami a měly možnost předvést svůj výkon. Pan rozhodčí posuzoval spravedlivě a získané body prostě nestačily. ZPU2 je všestranná zkouška vyššího stupně a výkon tomu musí odpovídat.

Zkrátka a dobře - neúspěch na zkoušce není žádná tragédie, nejde přece o život. Psi jsou mladí, přes zimu všechno se svými páníčky dotrénují a na jaře, na dalších zkouškách, jistě předvedou panu rozhodčímu takový výkon, že potvrzení o vykonané zkoušce bude plné potřebných bodů.

A ještě pár slov k neúspěšné ZOPce. Těžko říci, co vedlo k tomuto neúspěchu, protože psovod není z naší organizace a neznáme ho, o jeho výcviku nevíme zhola nic. Lze se ale domnívat, že k tomu možná vedla nezkušenost jeho i psa. Co nás ale namíchlo, bylo to, že psovod odešel ze zkoušek bez patřičné domluvy s vedoucím akce, rozhodčím, bez omluvy, bez důvodu, či jak to vlastně říct. To je však považováno za nesportovní chování a nedělá se to. Budeme tedy věřit tomu, že i tohle byla nezkušenost a neznalost. smajlík

A ještě výsledky... Všechny tři ZPU1 splnily na velmi dobře. Z deseti úspěšných ZOPek bylo devět na známku výborně a jedna na velmi dobře. To je vynikající úspěch a všem ho moc a ze srdce přejeme. Takový úspěch zahřeje u srdíčka, začátečníka obzvlášť.kytička  Všem patří velká pochvala.

A nakonec zbývá poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci dnešních zkoušek. Myslím, že nemusím všechny jmenovat, všichni vědí, koho se moje poděkování týká. Jsme dobrá parta.

Díky patří také panu rozhodčímu, Rudolfu Baudyšovi, který vždycky vytvoří příjemnou a klidnou atmosféru.

smajlík

Z dnešních zkoušek jsem (za pomoci některých fotografů) "napráskala" 1500 fotek. To je jistě úctyhodné číslo. Takže zbývá, abych je všechny prohlédla, vybrala ty nejlepší, upravila je a vyvěsila na webu. To mě bude jistě stát minimálně několik večerů. Takže mi dejte čas a buďte trpěliví.

A.V.

 

A už je to tady, už je to tu... Je právě 3. října 2011, 23.26 hodin a já jdu vyvěsit první fotogalerii ze zkoušek. Je to fotogalerie z nástupu a ze stop. Musím říci, že tentokrát nejsem s fotkami moc spokojená. Snad si z nich alespoň něco vyberete. Sem tam jsem si udělala pro zajímavost i černobílou fotku...

Fotogalerie- zkoušky 1.10.2011- nástup a stopy 

Foto individuální poslušnost ZOP

 foto - ZOP skupiny

 fotogalerie poslušnost ZPU1

 fotogalerie ZPU2