Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 6
DNES: 695
TÝDEN: 2442
CELKEM: 540051

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Zdeněk

Zítra má svátek Milena

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 1. 2019

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy slabé sněžení. Denní teploty -5 až -1°C. Noční teploty -5 až -9°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Zkoušky z výkonu podle NZŘ

 

Termín konání

sobota 15. října 2011
Místo konání ZKO Lety
Rozhodčí Miroslav Smejkal
Figuranti Roman Šonský, Jindřich Kubík
Kontakt, informace, přihlášky

Vladimír Kasl

tel. 731 489 759, e-mail: elektro.kasl@seznam.cz

 

Reportáž ze zkoušek
 
Dnešní únavný a vyčerpávající den zakončím psaním reportáže z dnešních zkoušek, dokud to mám pěkně v hlavě. smajlík
Dnešní den byl sice únavný a vyčerpávající, ale zároveň byl plný radosti a spokojenosti z podaných výkonů a složených zkoušek. Ale pěkně po pořádku…
 
Tak jako vždy se stále měnil počet a složení zkoušek na soupisce. Nakonec se rozpis psovodů a psů ustálil na sedmi lidech s celkem devíti psy, což znamená, že dva psovodi šli skládat zkoušky se dvěma psy. Na soupisce byla jedna ZZO, dvě ZM, dvě ZVV1, dvě ZVV2 a dvě ZPO2, takže pěkně náročný program.
 
Meteorologové slibovali slunečné, ale chladné počasí, ráno místy mlhy. Vyšlo jim to, ráno bylo hodně nevlídné, teplota se blížila nule, v některých místech byl dokonce šedivec. Ale opravdu to vypadalo, že až se mlha zvedne nebo klesne, že bude slunečno.
 
sluníčko
 
Pan rozhodčí Miroslav Smejkal dorazil ráno kolem osmé hodiny, kdy jsme už všichni byli v klubovně a lehce žertovali a hecovali se, abychom trochu přebili pracující nervy na pochodu. Někteří z nás byli bledí, někteří trochu do zelena, zkrátka radost pohledět. Na záchodě bylo docela živo, jak jsme se tam střídali….
Pan rozhodčí byl u nás posuzovat poprvé. Na pohled vypadal na pohodáře, takže jsme se začali trochu uklidňovat. Proběhla kontrola „papírů“ a mohli jsme jít na zahajovací nástup.
Vedoucí zkoušek Gábina Stará nás všechny přivítala a pak proběhla kontrola tetovacích čísel a čipů. Můj Honey nás trochu potrápil, chvíli nám trvalo, než jsme načetli jeho čip, bylo to až na několikátý pokus. Ale nakonec se to povedlo, čip se mu totiž přestěhoval pod levé ucho. Byli jsme úspěšní a prověřili jsme ho.
Následovaly informace, jak bude dnešní den probíhat. Pan rozhodčí rozhodl, že se začne poslušností, pak se pojede na stopy a na obranu v lese, nakonec budou obrany na cvičáku a jak poznamenal, stejně je to dneska na celý den. A měl pravdu.
 
Venku bylo sice už sluníčko, ale bylo pěkně chladno, odhaduji tak kolem čtyř stupňů nad nulou. Poslušnosti začínala ZZO, které pak předcvičovala Helena s labradorkou Agátou. Tedy předcvičovala.… Agátka je ještě štěňátko, a tak na place spíš lumpačila, protože je zvyklá si sem chodit zatím jen hrát. Lumpárna jí kouká z očí, je to pěkná divoška.
No a pak už to šlo jako na drátku, následovala jedna ZM, pak ZVV1, ZVV2, trojková poslušnost k ZPO2 a nakonec druhá ZM. Výkony byly velmi slušné, jen jedné ZVV1 se nezadařilo. Ale jak já říkám, neudělaná zkouška není žádná tragédie, zkoušek ještě bude.
Po všech poslušnostech posoudil pan rozhodčí ještě speciální disciplíny podle ZZO.
 
Bylo skoro půl dvanácté, když jsme vyráželi na stopy směr Trnová. Čekalo nás celkem pět stop. Dvě podle ZM, jedna ZVV1 a dvě ZVV2, které pokládal Roman Šonský. Začínalo se stopami podle ZM, získané body byly pěkné. Pak následovala ZVV1, Gwen trochu potrápil Pepovy nervy, ale nakonec to vyšlo a 73 bodů bohatě stačilo na postup do „dalšího kola“. Dvojky odčuchaly za slušné body přes osmdesát.
To bylo radosti, máme další disciplínu v kapse. Z jedné strany nám bylo líp, že už dvě disciplíny máme úspěšně za sebou, ale nervozita ještě úplně nepřešla, protože teď už by to byla škoda, kdyby se ta poslední disciplína nepovedla.
Přesunuli jsme se do lesa na obrany podle ZPO2. Někteří se vrátili do klubovny, šli na oběd. V klubovně bylo navařeno, byla kulajda a úžasné španělské ptáčky s knedlíkem, které vařil můj brácha kuchař.
My jsme zůstali s dvojkaři, abychom nepřišli o tu podívanou. Taková zkouška ZPO2 se tak často nevidí. Je to hodně náročná zkouška, zrovna tak, jako ZPS2. Trojková poslušnost je hodně těžká a obrana je na dva figuranty.
Terén v lese byl výborný. Poměrně čistý les s cestou uprostřed, prostě téměř ideální. Počasí se zlepšovalo, svítilo krásně sluníčko, ale ve stínu bylo pořád pěkně chladno, oteplilo se asi o tři stupně.
První nastupovala Majka s Brenem. Drželi jsme palce, div jsme si je neumačkali. Bren podal super výkon, za který získal 178 bodů a Majka měla velikou radost. Moc jsme jí to přáli.
Druhý šel Vláďa s Irem. I jim jsme drželi palce. Za předvedený výkon získali 163 bodů, takže také velká radost. Figurovali Roman Šonský a Jindřich Kubík. Bylo to opravdu moc zajímavé.
No a už jsme frčeli nazpátek na cvičák. Zbývalo odkousat obrany na place. Bylo skoro půl třetí, když jsme dorazili do klubovny. Hned se pokračovalo, pořadí ZM, ZVV1, ZVV2 dvakrát a nakonec zase ZM. Ani jeden pes nezaváhal, a tak jsme se mohli radovat ze složených zkoušek s velmi slušnými body. Konečně je hotovo, jsme utahaní jako štěňata, ale nálada je výborná. I pan rozhodčí vypadal, že je spokojený.
Gábina s Terezkou šly pracovat do kanceláře na protokolech a protože jsme všichni „strašně šikovní“, tak bylo všechno brzy hotové. Ještě vyplnit výkonnostky a všechno podepsat.
Venku zatím probíhal trénink obran. Na sluníčku bylo moc příjemně.
Nakonec jsme slavnostně ukončili dnešní zkoušky předáním protokolů o složených zkouškách, zbaštili jsme španělské ptáčky a výborný perník s polevou od Majky. Dali jsme si zasloužené kafe a šli ještě koukat na obrany na hráz.
Příjemně strávený den, kdy sice únavou padáte, ale máte dobrý pocit, že to stálo za to, že jste zúročili to, co jste do práce s chlupáčem vložili. A tak to má být.
Rozhodně je na místě poděkování všem těm, kteří pomáhali připravit podmínky a pomáhali s organizací, aby mohlo být všechno takové, jaké to bylo.
Poděkování patří  tedy figurantům, šlapačům, kantýně, kuchaři, fotografům, střelci, vedoucímu zkoušek, „administrátorovi“… a tak bych mohla pokračovat, zkrátka všem ostatním.
Také patří velké poděkování panu rozhodčímu, který vytvořil pohodovou atmosféru.
 
Troufám si říci, že na dnešních zkouškách bylo vidět, že jsme dobrá parta, že se může jeden spolehnout na druhého a mám z toho dobrý pocit.
 
Dnešní dlouhý a únavný den je za námi, můžeme si užívat úspěch ze složených zkoušek. Blahopřejme všem, bylo to super!SMAJLÍK
 
 
A je to tady, už je to tu!
Fotogalerie z dnešních zkoušek jsem rozdělila na čtyři části, poslušnosti, stopy, obrany v lese a obrany na cvičáku.
Fotografování nám dnes ráno trochu komplikovala mlha, takže fotky nejsou úplně ostré, náročné bylo fotografování v lese.
Fotografovali Kája Ráž a Tereza Suchánková.
fotogalerie ze zkoušek 15.10.2011-poslušnosti
 
 Fotogalerie - zkoušky 15.10.2011 - stopy
 
 Fotogalerie - obrany v lese

fotogalerie obrany na cvičáku