Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 11
DNES: 262
TÝDEN: 2844
CELKEM: 540453

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Milena

Zítra má svátek Miloš

Aktuální počasí

Počasí dnes:

24. 1. 2019

zata

Bude oblačno až zataženo, ojediněle slabé sněžení, přechodně až polojasno. Denní teploty -4 až 0°C. Noční teploty -4 až -8°C, při vyjasnění až -12°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

 

Zkoušky z výkonu podle NZŘ 14. května 2011

Termín konání sobota 14. května 2011
Místo konání ZKO Lety
Rozhodčí Stanislav Skála
Figurant Roman Šonský
Kontakt, informace, přihlášky

Vladimír Kasl

tel. 731 489 759, e-mail: elektro.kasl@seznam.cz

 

Reportáž ze zkoušek

Květen je akcemi přímo nabitý... První víkend závod, druhý víkend kulturní akce Staročeské máje a třetí víkend máme teď, zase zkoušky... To je nářez, jeden z toho nevyjde, pořád v jednom kole.

Všichni se pořád ptají po brigádnických hodinách, kdy že budou vyhlášené, co se bude dělat a tak dál a tak dál. Práce je pořád dost, není třeba vyhlašovat oficiálně brigádnický den, kdy by bylo najednou víc pracantů než práce, ale občas by pomohla "minibrigáda" pouze několika lidí, kteří by pomohli uklidit například klubovnu a blízké okolí, také hráze už volají po posekání... V pátek před zkouškami jsem si tedy vzala dovolenou a "střihla" si brigádu sama. úklidKlubovna už byla zase plná nepořádku, nanošeného prachu, pavučin, a tak bylo potřeba alespoň vyluxovat, abychom prach nedýchali.  Předseda Kája si zase odpoledne po práci "zajezdil" na traktůrku pár hodin, aby se vytřásl při sekání obou placů, aby bylosekáč všechno připraveno na zkoušky a na nedělní kurzy pro štěňata.  Po konstatování, že jsme oba zase klasicky za "pitomce", jsme pak utahaní navečer odkráčeli domů. Ale to není o zkouškách, takže k věci.

V sobotu vypadalo počasí příznivě, ráno chladněji, ale slunečno, vlhko, téměř bezvětří, tak jsme si v duchu říkali, že by to na stopách snad mohlo klapnout, i když terény byly už opravdu vysoké, a to jak tráva, tak i obilí. Inu nic jiného ale k dispozici není, a tak se nedá nic dělat a zbývá doufat, že to vyjde.

Pan rozhodčí Stanislav Skála měl dorazit z Prahy vlakem, Gábina coby vedoucí zkoušek ho měla vyzvednout v Dobřichovicích na nádraží. Jak řekli, tak se i stalo, a tak dorazili společně do klubovny, kde jsme už byli téměř všichni připraveni. Čekalo se pak jen na šlapače figuranta Romana Šonského. Před osmou hodinou jsme byli už opravdu všichni. Pan rozhodčí několikrát marně prohledal svoje příruční zavazadlo, aby pak zaklel a konstatoval, že doma zapomněl papíry ke zkouškám. smajlíkAle protože jsme "šikovní" a měli jsme všechno připravené, nevadilo to, mohli jsme se do toho hned pustit (jistě uznáte, že trocha samochvály neuškodí, nakonec pochvala je potřebná a co si neuděláte, to taky nemáte...).

Šlo se na nástup, zahájení zkoušek, kontrola tetování a tak... Po nástupu jsme vyrazili na stopy na louky nad Řevnice, jak říkáme "pod dráty". Jeli jsme všichni. Tentokrát byla skladba zkoušek následující: 1x ZM, 5 x ZVV1, 1x ZVV2 a 1x ZPS1. Takže osm stop, z toho jedna dvouhodinová speciálka a jedna hodinová dvojka. Ostatní šlapali psovodi sami. Doufali jsme, že se na stopách zdržíme do jedenácti hodin, protože na tréninkovém fotbalovém hřišti vedle našeho placu měli hrát žáci mistrák, což zrovna nebyla ideální kombinace. Když totiž cvičíte se psem poslušnost, nebylo by zrovna dobré, kdyby vám lítaly na plac balóny... fotbalisti

Šlapač šel položit speciálku na trávu a následně dvojkovou stopu do obilí, psovodi šli postupně pokládat vlastní stopy a následně je vypracovávat. Všichni, kromě jedné jedničky byli úspěšní, a tak jsme mohli zvesela frčet z kopce zpátky na cvičák.

Na tréninkovém hřišti i na velkém fotbalovém hřišti probíhaly ještě zápasy, a ta jsme přemluvili pana rozhodčího na malou přestávku na kávu a "svatební koláčky". Než jsme kafíčko vypili, malí fotbalisté zápasy dohráli a my jsme mohli jít předvádět poslušnost. Poslušnost zvládli úspěšně všichni kromě ZVV2, kterou jsem skládala na druhý pokus já s mým "zlatíčkem" Hanýskem (Honey). No a zlatíčko mě tedy dneska pěkně vypeklo! Tvářil se, že v životě neslyšel povely a že o těch cvicích nemá ani potuchy. A tak kazil něco pes, něco já, zkrátka nám to tentokrát zase nevyšlo (minule na stopě). rozčílený pánNo, nadšená jsem z toho neúspěchu tedy zrovna nebyla, ale zase z druhé strany, neudělaná zkouška není životní tragédie, takže nás na podzim čeká další pokus. Máme před sebou spoustu času, abychom to, co se nedařilo, vypilovali...

smutní smajlíci  

A zbývala poslední disciplína, obrany. Na obrany šlo pět psovodů se svými chlupáči a všichni byli úspěšní. K tomu úspěšná ZPS1, celkem tedy z osmi šest úspěšných.

A abychom nezaháleli, někteří z nás využili příležitosti a zkusili obelstít psy obranou, jako že je zkouška, kdy naši "chytráci" zkoušejí různé neplechy, protože si myslí, že nemůže při zkouškách přijít "po zásluze" trest. Při obranách jsme je doběhli a s důsledností vehementně opravili jejich chyby. To bylo panečku překvapení!

Gábina s Terezkou zatím vypsaly protokoly o složených zkouškách a soupisku, doplnily body do výkonnostních knížek a už zbývalo jen zkoušky oficiálně ukončit. Čas byl výborný, bylo kolem půl druhé. Gábina odvezla zase pana rozhodčího na nádraží, aby odfrčel nazpátek do matičky Prahy a my jsme šli trénovat ještě obrany.

fotografieTerezka pro vás nafotila ze zkoušek fotky, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Tolik tedy ke dnešní úspěšné akci. Počasí vydrželo až do odpoledne, pak se zatáhlo, ale spadlo jen pár kapek. Trochu se ochladilo, ale pro psy ideální počasí.

Díky za pomoc všem, kteří měli co do činění s dnešními zkouškami. Vláďovi Kaslovi za přípravu, Gábině za "vedoucování", Terezce za fotografování, Romaně Rychlé za obsluhu v kantýně, Kájovi Rážovi - střelci a Romanovi Šonskému za položení stop a odfigurování obran. Panu rozhodčímu samozřejmě za korektní posuzování.

Tak a to by snad pro dnešek stačilo...

Ještě fotky...

fotogalerie ze zkoušek 14.5.2011