Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 8
DNES: 265
TÝDEN: 2847
CELKEM: 540456

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Milena

Zítra má svátek Miloš

Aktuální počasí

Počasí dnes:

24. 1. 2019

zata

Bude oblačno až zataženo, ojediněle slabé sněžení, přechodně až polojasno. Denní teploty -4 až 0°C. Noční teploty -4 až -8°C, při vyjasnění až -12°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

 

Zkoušky z výkonu podle KJ Brno 16. dubna 2011

Termín konání sobota 16. dubna 2011 neděle 10. dubna 2011
Místo konání ZKO Lety
Rozhodčí Ing. Michaela Martinů  Rudolf Baudyš
Figurant Roman Šonský
Kontakt, informace, přihlášky

Vladimír Kasl

tel. 731 489 759, e-mail: elektro.kasl@seznam.cz

Reportáž ze zkoušek

 

Fotogalerie ze zkoušek - nástup, portréty, oficiální ukončení zkoušek, ostatní foto

ostatní foto ze zkoušek 10.4.2011

Fotogalerie ze zkoušek - na stopách

na stopách

Fotogalerie z poslušností

fotogalerie z poslušností

Fotogalerie z obran

fotogalerie z obran

První letošní jarní zkoušky máme za sebou. Podle mého názoru byly velmi úspěšné.

Ale pěkně po pořádku...

Trochu jsme měli problémy s termínem, protože byl na náš plánovaný termín "nedostatek" rozhodčích... Původně delegovaná rozhodčí musela odřeknout posuzování našich zkoušek z důvodů jiné akce, které se účastnila a pak už nám nezbývalo nic jiného, než zkoušky přesunout z plánované soboty na neděli, kdy měl rozhodčí volno. A tak jsme museli tentokrát "ošidit" štěňátka a zrušit kurzy.

Počasí se aprílově měnilo každý den, na neděli pak vyšlo docela slušné počasí, slunečné, ale foukal pěkně studený vítr, což bylo znát jak na stopách, tak i na našem place u Berounky. Ale jinak to nemělo chybu, chvílemi to bylo i na tričko s krátkými rukávy, sluníčko má už sílu.

Začali jsme ráno přesně v osm hodin nástupem, kde pana rozhodčího Rudolfa Baudyše přivítala novopečená vedoucí zkoušek, Gábina Stará smajlík. Po nástupu se jelo na stopy na louky nad Řevnice. "Čuchat" měly dvě "ZPU jedničky" a tři "ZPU dvojky". Šlapače dělal Roman Šonský, který měl také figurovat obrany. (Tedy za předpokladu, že se dvojkaři prokoušou až do obran...)

Stopovalo se na trávě, bylo mokro, terény byly dobré. Podle ZPU1 stopovala plavá hovawartka Cala a "puntíkatá" Kim, tedy dalmatinka. První čubince se dařilo méně, puntíkovi se dařilo víc. Pak jsme se přesunuli na velkou louku, kde byly položené cizí stopy pro dvojkaře. Po vylosování vyrazil na první stopu Kája Ráž s beauceronkou Buggie od Kulaté báby. Stopička nevypadala špatně, jen trochu problémy s označováním předmětů, jak natěšená Buggie horlivě spěchala na konec stopy... Výsledné body však byly jasné, a tak byla jedna disciplína v kapse.

stopař

Druhou stopu úspěšně absolvovali Luděk Hrudka s Garym z Hromadného, ohodnocení bylo od pana rozhodčího trochu vyšší než u první stopy, takže mohl být nervózní Luděk spokojený a trochu si oddychnout.

Na poslední dvojkovou stopu nastoupil Vláďa Kasl se svým nejmladším psem, Iccem z Gargamellu. Předvedli perfektní práci a odnesli si za ní bezvadných 96 bodů.

A jedeme zpátky na cvičák, spokojenost a úsměvy na tváři psovodů jen září... (Tedy aspoň u většiny.)

úsměvy

Na cvičáku voněla v kantýně káva, ale pan rozhodčí šel hned bez odpočinku pokračovat na plac v posuzování, začínalo se individuálními poslušnostmi podle ZOP, kterých bylo celkem devět. Všechno šlo jako na drátku. Většina psovodů měla velmi pěknou poslušnost, líbivou, veselou, bylo vidět, že se všichni dobře připravovali. Pan rozhodčí hodně chválil. Po "zopkách" pokračovaly "jedničky". Plavé hovawartce nevyšel skok přes metrovku, porazila překážku při přeskoku a uhodila se... Pád nevypadal dobře, a tak měl pan rozhodčí starost, jestli se čubinka nezranila. Vypadalo to, že je všechno v pořádku, a tak po chvilce přešla dvojice k další překážce, áčku. Při absolvování této překážky došlo ke zranění psovoda. Panička Caly upadla a uhodila se do ruky, pád nevypadal vůbec hezky. Přesto obě první část poslušnosti dokončily.  Paničce Caly ošetřila bolavou ruku hodná paní doktorka z řad diváků, za což jí patří díky a zkoušky pokračovaly dál.

Po "jedničkách" předvedly poslušnost "dvojky". Dvojková poslušnost je trochu podobná zkouškám podle IPO, cviky jsou už náročnější, takže bylo na co koukat. Ne všechno se psovodům a jejich psům povedlo vždycky tak, jak by si představovali... Výsledné bodové ohodnocení vyšlo však dobře, ba dokonce někdy i výborně, a tak všichni opět "zvítězili".

Dále se pokračovalo skupinovými poslušnostmi a speciálními cviky, všechno klapalo a bylo jasné, že dneska budeme mít výborný čas. Na hrázi bylo spoustu diváků, jezdilo hodně cyklistů, ale všichni byli vesměs ohleduplní a chápaví, někteří se si se zájmem na chvilku zastavili a dívali se na předváděné výkony.

No a než jsme se ohlédli, zbývala poslední disciplína - obrana podle ZPU2. Obranu měli všichni dvojkaři nejlepší, zaslouženě obdrželi bodové ohodnocení a už se mohli všichni radovat, že je mají zkoušky za sebou. Při otázce, co že je na programu nyní, se všem dostalo odpovědi, že je na pořadu oběd...

Všichni jsme se šli naobědvat a pan rozhodčí počítal výsledky, Gábina pak vyplňovala protokoly, vypisovaly s Terezou Suchánkovou výkonnostky.

A pak už zbýval jen poslední bod dnešního programu - předání protokolů o složených zkouškách, kontrola papírů, závěrečných pár teplých slov naší vedoucí zkoušek a závěrečný proslov pana rozhodčího.

A jaké že bylo hodnocení? Pan rozhodčí tentokrát hodně chválil, za poslušnosti podle ZOP zadal dvakrát plný počet 100 bodů, dvakrát 99 bodů, dvakrát 98 bodů, pak ještě 95 a 94, takže celkem osm ZOPek z devíti bylo ohodnoceno známkou "výborně". Poslední ZOP byla za "dobře". ZPU1 byly ohodnoceny velmi dobře a uspokojivě. No a hodnocení nejvyšších zkoušek ZPU2? Nejlepší byl Icco z Gargamellu se známko "výborně" s celkovým počtem bodů 96, 99, 99, celkem 294. Gary z Hromadného  obdržel známku "dobře" a Buggie od Kuláté báby známku "uspokojivě".

První letošní zkoušky skončily skvělými výsledky a dobrou náladou. Děkujeme všem, kteří pomáhali. Romaně Rychlé, která kmitala v kantýně, Mílovi Vondráškovi, který navařil na dnešní den karbanátky s bramborovou kaší a výbornou omáčku na paprice s rýží, Gábině Staré, která se zhostila své úlohy vedoucí zkoušek a administrátorky výborně (a tudíž bude využívána pro tuto roli i nadálesmajlík). Díky patří také nosiči psů na ZOP Kájovi Rážovi, figurantovi Romanovi Šonskému a fotografkám (mé maličkosti) a Tereze Suchánkové.

Tak snad jsem na nikoho nezapomněla. Ufff

Napsala A.V.