Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Berounka se uklidňuje

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 5
DNES: 447
TÝDEN: 2194
CELKEM: 539803

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Zdeněk

Zítra má svátek Milena

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 1. 2019

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy slabé sněžení. Denní teploty -5 až -1°C. Noční teploty -5 až -9°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Únor 2012

Tak dlouho jsme žehrali na to, že je divná zima, že se příroda probouzí už v lednu, až se nám to nevyplatilo. Měli jsme radost, že se nám plynoměr moc netočí a teď to máme!

Uhodily pořádné mrazy, takže meteorologové si mnou ruce, že padají teplotní (zimovní) rekordy.  

Už tři týdny mrzneme. Nejdříve "na holo" a minulý týden napadlo trochu sněhu, takže zima ještě přitvrdila. Berounka, která trochu zazlobila, je částečně zamrzlá. Po dva víkendy za sebou jsme museli kvůli mrazům zrušit trénink obrany. Zima přišla z východu (jako vždycky), vnitrozemské klima se tady drží a nechce se mu pryč. Mrzne celá Evropa, sníh napadl i na jihu, kde sníh prakticky neznají. Zamrzlé jsou dokonce kanály v Benátkách a zamrzlo prý i Černé moře (tedy asi jen částečně).

Tedy ne, že bychom takovéhle mrazy nepamatovali, tedy aspoň takové, jaké jsou tady u nás, kolem dvaceti pod nulou. Ale většinou jen pár dnů a v noci, přes den to většinou šlo. Teď však mrzne po celý den. A tak jsme z toho už otrávení. Pozitivní snad je, že vymrznou aspoň klíšťata a jiná havěť, ale už to možná stačilo.

No jenom abychom zase nežehrali, až přestane mrznout a bude lezavé vlhké počasí. Každé počasí má něco do sebe. Ještě že tam nahoře jsou "neúplatní" a nenechají si to toho kecat. A tak čekáme, až mrazy trochu poleví.

Kurzy pro štěňata jsme nerušili, jen jsme jednou byli se štěňaty na zahradě u školky, protože jsme se báli, aby nám štěňata nespadla do řeky, která byla při krajích zamrzlá, led byl ale tenký a hladký. Mohlo by se to klidně stát. Štěňata z toho nemají rozum a ještě neposlouchají, takže by do řeky mohla vletět...

Počasí je znát i na účasti na kurzech, chodí trochu míň lidí. Jsme ale otužilí a všechno vydržíme. Jen s fotografováním je to slabší, je na to moc zima.smajlík

Neděle 12. února 2011

Dnes ukazoval ráno teploměr -22 stupňů, to je tedy nářez. Jasno, sníh se třpytil, měsíc svítil v noci jak rybí oko.

Přes den bylo jasno a k poledni i docela méně mínusů, asi 8. Na place bylo hezky, sluníčko svítilo a kupodivu dnes nefoukal vítr. Nakonec bylo moc hezky, jen nohy trochu zábly. Ruce mě tolik nezábly, a tak jsem vytáhla zase foťák. Zde je výsledek:

FOTOGALERIE - MALÁ ŠTĚŇATA

Fotogalerie z 12.2.2012-malá štěňata

 

FOTOGALERIE 12.2.2012 - OSTATNÍ

FOTOGALERIE 12.2.2012- OSTATNÍ

 

Už jste někdy zkoušeli vyfotit mráz? Není to lehké...

A co takhle tmavého psa na bělostném sněhu? To je taky těžké...

A když se ještě rychle pohybuje.... je to asi nejtěžší.

Ale je to báječné, když se vám aspoň něco z toho, co vidíte, podaří zachytit na fotce.

Dovádění ve sněhu

Fotogalerie z 10. února 2012

hry na sněhu

 

18. února 2012

Mrazy nám povolily a na place se nedá ani chodit, jak je tam mokro. Je totálně podmáčený, a tak jsme museli zrušit kurzy pro štěňata, protože to je o zranění, jak to klouže. Povrch povolil, napršelo, sníh roztál a protože je země zmrzlá, nevsakuje se to a výsledek je čvachtavý povrch....

Obrany jsme tedy v sobotu přesunuli do zahrady nedaleko školky, kde je terén schůdnější a sušší. Psi to tam mají rádi, je to pro ně přirozenější terén, kde se chovají opravdověji, víc je to baví. Fotky z obran můžete sami posoudit.

Fotogalerie z tréninku obran 18.2.2012

Trénink obran 25. února 2012

Tak tenhle týden se už začalo klubat sluníčko, které vypadá trochu "jarně". Neděláme si iluze, že přišlo jako, i když by to bylo móóóc příjemné. Ale to určitě ještě ne...

Zima se tak snadno svojí vlády nevzdá. Řeka se postupně uvolnila (u nás jí to tolik práce nedalo, protože byla zamrzlá jen u břehů). Uvidíme, jestli to bude dělat nějakou neplechu, protože "nahoře" jsou ledy. Oteplilo se a fouká vítr, tak snad nám plac pořádně vyschne.

Dnes jsme trénovali obrany na malém place, který je trochu sušší. Pokud nebude pár dnů pršet, tak by to mohlo být dobré.  Dneska nám počasí přálo, svítilo sluníčko a přes den bylo okolo 12 stupňů, což bylo moc příjemné. Foukal sice studený vítr, ale co bychom ještě chtěli, že smajlík

 

Fotogalerie z dnešního tréninku

trénink obran 25.února 2012 

 

Neděle 26. února 2012

Tak tedy počasí je zase nic moc. Celé nedělní dopoledne propršelo. I když to nevypadalo dobře, nakonec se po poledni počasí umoudřilo a na malá štěňata dokonce i sem tam vysvitlo sluníčko. Kolem druhé odpolední přišla první sněhová přeháňka.

Kurz od 15 hodin proběhl také dobře, i tady občas vysvitlo sluníčko. Ještě jsme si po kurzech stihli zacvičit s našimi psy a pak kolem páté odpolední přišla sněhová tma... Tedy aspoň na chvíli. Sníh, respektive krupky, zůstaly ležet a přituhlo nám. Takže všude byla pěkná klouzačka. Večer se vyjasnilo a do rána byl mráz. Jo já to říkala, že zima se tak lehce nevzdává...

FOTOGALERIE Z DNEŠNÍCH KURZŮ - MALÁ ŠTĚŇATA

FOTOGALERIE Z DNEŠNÍCH KURZŮ - VĚTŠÍ ŠTĚŇATA