Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Majka Šubrtová - 2. místo ve výkonu

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 9
DNES: 703
TÝDEN: 2450
CELKEM: 540059

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Zdeněk

Zítra má svátek Milena

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 1. 2019

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy slabé sněžení. Denní teploty -5 až -1°C. Noční teploty -5 až -9°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

 

Červen 2016

V listopadu 2014 jsem vytvořila fotoknihu, která byla plná fotek štěňat (kromě dalších fotek). Tuto knihu jsem přihlásila do soutěže o Cewe fotoknihu roku. Podrobnosti jsou popsány na jiném místě na tomto webu, a tak se nebudu opakovat. Nicméně svůj důvod, proč to znovu píšu, to má.

Fotokniha byla inspirací pro tvorbu dalších fotoknih. A přišel nápad vytvořit kroniku jako fotoknihu. První kronikou, která je ve formě fotoknihy je kronika za rok 2014.

Myslím, že se i kronika za rok 2014 povedla, a tak bylo rozhodnuto, že další kroniky, pokud to bude možné, budou tvořeny jako fotoknihy.

Jen tak mimochodem, psaní kroniky je náročná a zodpovědná činnost. Vím o tom své, protože kroniky našeho klubu píši od začátku jeho vzniku. Zprvu to byly takové skromné pokusy zachycení dění, ale postupem času začaly mít kroniky konečně správnou podobu.

Vždycky jsem ráda psala, a tak jsem se začala ve psaní kroniky tak zvaně "realizovat". Co to znamená? No prostě mě to bavilo a baví. Pak začala naplno éra internetu a vznikly webovky. Webovky se staly mým dalším "dítětem". Velmi náročným dítětem, které spotřebuje hodně mého času. Ale věřte mi, mám to "dítě" ráda. Udržet webovky stále živé je hodně náročné, a to nejen časově...

Ale nazpátek ke kronikám... Bohužel jsme o část kronik přišly při povodni v roce 2002, což mě mrzí dodnes. Kroniky zpočátku naší existence byly psány jen v tlustých sešitech, a jak prošly vodou při povodni, úplně se rozmočily, fotky, které byly v nich nalepené, se rozpadly. Snažila jsem se kroniky usušit a zachránit, ale v zápalu ostatních starostí s povodní a jejími následky šla starost o kroniky stranou a já se musela vzdát myšlenky je zachránit. Bohužel. Něco se mi sice podařilo usušit, ale vždycky, když jsem ty usušené stránky vzala do ruky, měla jsem z nich alergii ... bůh ví, co všechno ve vodě, která tehdy tekla celým údolím, všechno bylo... Dlouho jsem měla fragmenty kronik v pytli s tím, že s nimi "něco" ještě udělám.... ale nakonec to opravdu nešlo. Pár stránek jsem ofotila, ale nebylo to ono a originály byly doslova a do písmene "v háji". A tak jsem se s utopenými kronikami nadobro rozloučila a s těžkým srdcem jsem kus té historie a kus sebe prostě vyhodila :(

Kroniky dalších let byly dál psané rukou, ale už do krásných vázaných knih. Jak šel čas a já se snažila skloubit práci na webovkách a na kronikách, bylo jasné, že se to časově prostě nedá, a tak jsem udržovala živé webovky a na kroniky zbývalo času méně a méně.

Přiznám se, že kroniku za roky 2011 jsem už fyzicky nedopsala ...

Pak nastal zlom s fotoknihou a nápadem tvořit kroniku jako fotoknihu. Jak bylo již výše napsáno, první kronikou - fotoknihou - byla kronika za rok 2014. 

Letos od února do konce května jsem tvořila kroniku za loňský rok, za rok 2015. Nakonec je kronika - fotokniha - dvoudílná. Je hotová, vytisknutá na krásném papíru digitálním tiskem ve vysokém lesku. Oba díly jsou nádherné ...

A protože v CeWe stále pořádá soutěž fotokniha roku, poštouchli mě kamarádi, ať zase obě knihy přihlásím do této soutěže. A tak jsem poslechla a udělala to.

I kdyby neměly knihy úspěch, tak minimálně je tady možnost, že jsou kroniky zveřejněné ve virtuální podobě a dají se tak prohlížet na netu.

Takže i vy máte tu možnost se do kronik podívat a také našim kronikám případně poslat hlas do soutěže.)

ODKAZ NA PRVNÍ DÍL KRONIKY ZKO LETY ZA ROK 2015

kronika 2015 -1.díl

ODKAZ NA DRUHÝ DÍL KRONIKY ZKO LETY ZA ROK 2015

Kronika 2015 - 2. díl

Za poslané hlasy předem děkujeme.

P.S.: a ještě drobnost... kroniky za roky 2011, 2012 a 2013 jsem nakonec vyřešila šalamounsky. Nenapsala jsem je ručně do vázané knihy, ale abychom o tyto informace a zážitky nepřišli, vytiskla jsem všechno, co bylo o těchto letech napsáno, z webu a založila do pěkných zdobených šanonů. Snad někdy, až bude trochu času nazbyt, udělám fotoknihy alespoň z fotogalerií, které jsem v těchto letech pořídila a zveřejnila na rajčeti. Ale protože dnes je na internetu skoro každý, je možné fotečky prohlížet ve fotogaleriích do nekonečna :) tak na mě netlačí čas, abyc fotoknihy udělala...