Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 11
DNES: 717
TÝDEN: 2464
CELKEM: 540073

 

www.sokolfalco.com


 

SOKOL FALCO s.r.o.
 
Česká rodinná firma
s tradicí od roku 1993.
 
Vyrábíme masové speciality pro psy a kočky.
 
Specializujeme se především na 100% masové konzervy, mražené maso a náš sortiment doplňujeme i o sušené masové pochoutky.
Po celá léta výroby se řídíme naším sloganem:
 
„Vyrábíme opravdu z masa“.
 
 

Svátek

Svátek má Zdeněk

Zítra má svátek Milena

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 1. 2019

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy slabé sněžení. Denní teploty -5 až -1°C. Noční teploty -5 až -9°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Rok 2003

 

 
1. ročník obranářského závodu podle TART

se konal 1.11.2003

 
Kontrolní zadrženíPetr Beneš

 

 
 
Letní výcvikový tábor

 
Článek v místním časopise Letovák

srpen03.doc
 
 

 
Prázdninový dárek ?
(článek)       
 

Dětský den 31.5.2003 v areálu letovské sokolovny
4. ROČNÍK ZÁVODU JEDNOTLIVCŮ PODLE NZŘ 
1. května 2003


Závody
 
 
 Zkoušky z výkonu dne 11. května 2003

kveten_03.doc 

 
Zkoušky 
  

Závod jednotlivců podle NZŘ o putovní pohár 1. května 2003
 
 
Dnes je 2. května 2003 a my máme závod za sebou.
Počasí se vcelku vydařilo, bylo sice trochu chladněji, foukal studený vítr, ale bylo rozhodně líp než o den dříve, 30. dubna, na čarodějnice, kdy bylo neúnosné vedro, téměř 28 stupňů Celsia.
Jsou to obrovské tepelné rozdíly, a tak to má vliv na nás, páníčky, i na naše pejsky.
Ale už k závodu:
Závod byl podle národního zkušebního řádu, v kategoriích ZM, ZVV1 a ZVV2. Ráno okolo půl osmé se začali sjíždět závodníci. Okolo půl deváté bylo již jasné, že příliv závodníků skončil, a tak jsme mohli přistoupit k zahájení závodu. Do kategorie ZM se přihlásilo celkem 9 závodníků, do kategorie ZVV1 celkem 8 závodníků. Do kategorie ZVV2 se bohužel nepřihlásil nikdo, a tak bylo jasné, že putovní pohár zůstane pro tento rok v klubovně bez vítěze.
Závod posuzovali rozhodčí pan Jan Plšek a pan Miloš Bartůněk. Došlo ke změně oproti propozicím, kvůli zaneprázdněnosti a nemoci původně delegovaných rozhodčích.
Po zahájení závodu vyrazili závodníci v kategorii ZM do terénu na pachové práce (stopy). Závodníci v kategorii ZVV1 zatím soupeřili na cvičišti v poslušnosti. Po poslušnosti odcházeli jednotlivě na pachové práce do polí, ze kterých se zase vraceli jednotlivě závodníci v kategorii ZM, kteří měli stopu již vypracovanou. Poté nastupovali jeden po druhém na poslušnost.
Mezitím jsme se patřičně posilovali jídlem a pitím v naší nově opravené klubovně.
Kolem poledne byli všichni ze stop zpátky. Poslušnosti byli hotové. Mohly začít obrany. Všechno šlo ráz na ráz.

 

 

#

 
 
 
14.dubna 2003 - Zkoušky z výkonu podle SchH

Zkoušky máme za sebou. Myslím, že organizačně se vydařily, pochváleni jsme byli i paní rozhodčí Zuzanou Huclovou, která přijela zkoušky posuzovat místo pana rozhodčího Miroslava Schobera, který se nemohl zúčastnit.
Počasí se také vydařilo, ráno bylo sice chladno, ale pak se počasí nedá téměř nic vyčítat. Bylo slunečno a konečně jarně.
Zbytek bohužel už tak pěkný nebyl, moc se nám totiž nedařilo. Z původně přihlášených 10 lidí jich nastoupilo 9, z toho bylo 6 BH, 2 FH 1 a 1 SchH A.
Ne všem z nás se dařilo podle našich představ, a tak zkoušky dopadly tak, jak dopadly. Některé poslušnosti nebyly úplně dotažené, a někteří z nás vyloženě neměli den. A tak výsledek byl, že ze šesti adeptů na  BH byli úspěšní čtyři.
Při poslušnosti podle SchH A psovod také neměl štěstí, a tak ani nedošlo k obraně.
Zbývaly ještě dvě stopařské zkoušky. Ještě jsme mohli zvýšit počet úspěšných zkouškařů. Avšak nezadařilo se. První stopař (pes NO) se snažil, avšak stopu nedokončil, se stopy #sešel. Druhý stopař, fenka NO vyšla už od nášlapu špatným směrem, a tak stopu ukončila ještě dříve, než ji začala. Inu, jak říkám, ani psi nemají pokaždé svůj den. Trochu to zamrzí, když se člověk se psem poctivě připravuje, ale co se dá dělat. Zkusíme to prostě příště.
A tak resume včerejších zkoušek je, dotrénovat to, co nám tak úplně nešlo a zkusit to znovu. Přejeme pro příště více úspěchů.