Obsah

Zkoušky z výkonu#

Zkouškami z výkonu podle zkušebního řádu Kynologické jednoty Brno jsme v neděli 9. dubna 2006 zahájili letošní sportovní sezónu.

Na tyto zkoušky bylo přihlášeno celkem 17 psovodů. Dva těsně před zkouškami odstoupili. Ostatní se pustili v neděli ráno do boje se svojí nervozitou. Na slavnostním nástupu stálo tedy 15 psovodů se svými pejsky různých ras. Byla to tentokrát moc zajímavá řada a skoro se mi nevešla do záběru fotoaparátu.

Zkousek se totiž zúčastnila celá plejáda psů, počínaje malinkým čivavou, dvěma německými boxery, jedním briardem, bearded collií, ale také německou dogou, cane corsem, bílým švýcarským ovčákem, dobrmanem, erdelteriérem a zbytek do počtu doplnili, jak jinak, němečtí ovčáci.

Celkem skládali psovodi 12 zkoušek ZOP (základní ovladatelnost psa), dva psovodi zkoušku ZPU 1 a jeden ZPU 2. Kromě ZPU 2 byli všichni úspěšní. Rozhodčí pochválil skoro všechny výkony. Roli hrála také nervozita psovodů a občas to bylo vidět na výkonu psa. Přece jen byla většina psovodů začátečníci a mladí psi.

Počasí nám vcelku vyšlo, v sobotu bylo sice hezčí počasí, ale nakonec to dobře dopadlo, protože přesto, že meteorologové předpovídali déšť, tak to vydrželo až do večera a nezmokli jsme.

Zde najdete výsledky - soupisku ze zkoušek

 

NástupSkupinový výcvikStopy