Obsah

Jak jsme si vymysleli nový plot
Čas letí a blíží se prázdniny. S prázdninami přijdou dovolené, ale také spousta práce s druhým ročníkem mezinárodního závodu CACIT 2007. 
V zimě jsme si řekli, že pokud bude nějaká koruna navíc, budeme se snažit zase trochu vylepšit naše prostředí na cvičáku. Plot u klubovny za odkládacími kotci o to už dlouho prosil. Býval sice pěkný, z beronitových vlnovek, natřený na hnědo, ale povodeň v roce 2002 udělala své. Původní pěkné desky voda zničila, a tak jsme opravili plot z toho, co jsme měli tehdy k dispozici. No, pravda je, že to žádná krása nebyla, ale svůj účel plot splnil. Zub času se na opraveném plotu však podepsal, a tak bylo rozhodnuto – uděláme nový plot!
Nastala však otázka, jaký plot by byl nejlepší. Chtěli jsme nejen, aby byl hezký, rychle postaveným svépomocí, ale aby jeho pořízení bylo finančně únosné pro naši klubovou pokladnu. No tak babo raď!
A tak jsme se dali do přemýšlení, vymýšlení, vyhledávání a zjišťování. Taky nás trochu začínal tlačit čas, protože nám bylo jasné, že o prázdninách toho sami v pár lidech moc nezvládneme, takže bylo potřeba jednat rychle, aby v době závodu v srpnu bylo už všechno hotové.
Miloš Forman, náš nový člen, přišel s dobrým nápadem, inspiraci našel na internetu. Začali jsme měřit, počítat, a pak už přišlo rychlé rozhodnutí a objednávka. Čekání k našemu překvapení nebylo dlouhé, asi za deset dnů plot přivezli na Avii. Všechno vypadalo moc dobře, ale trochu jsme se zalekli, zdálo se nám, že máme minimálně na 14 dnů co dělat.
Kluky však popadlo nadšení a pustili se hned do práce ještě ten den, co plot složili u klubovny. Nejdřív bylo nutné rozmontovat starý plot a zlikvidovat ho. Pak se musely vyvrtat díry na betonové sloupky. Miloš Forman přivezl půjčený velký vrták, vzal všechno pevně do ruky a společně s ostatními to běželo jako na drátku. Tedy je fakt, že kluci kvůli kamenům, na které při vrtání děr občas narazili i kleli a museli si ještě půjčit sbíjecí kladivo, ale zakousli se do toho a nepustili. To bylo v úterý. Ve středu se dohodli na pokračování prací – betonování sloupků, aby co nejdříve všechno zatvrdlo a mohly se udělat konečné práce – zasunutí betonových plotových dílů mezi sloupky.
Jak řekli, tak i udělali. Ve středu – bylo hrozné vedro – dodělali betonáž sloupků a osazení soklů.
Ve čtvrtek se konal další díl seriálu Jak jsme stavěli plot. Stále ve stejné sestavě osadili kluci všechny plotové díly do drážek mezi sloupky. Plot se vyloupl do celé krásy. Měli jsme velkou radost, že se to povedlo. Zbývalo už „jen“ uklidit, přidělat jeden schod na hráz, protože po odkopání zeminy najednou schod jakoby chyběl, aby to všechno výškově „vyšlo“. Také bylo potřeba dodělat výkop u vrátek a vybetonovat „plato“, abychom při dešti nešlapali v bahně, zavést cestičky mezi kotci štěrkem, dodělat vrátka, která bylo potřeba zmenšit, aby se do nového otvoru, který se trochu změnil, vešla. Pak ještě srovnat zem u soklů, aby to vypadalo dobře, a ještě… a ještě…
No vyplynulo z toho, že v sobotu bude zkrátka brigáda, a že se všechno v pohodě ve více lidech dodělá. Tedy myšlenka to byla dobrá, jen nějak nebyli lidi, kteří by na tu brigádu přišli. Pravda, že byla vyhlášená na poslední chvíli, ale to tak zkrátka někdy vyjde. Mnozí asi již měli na sobotu program, který nemohli zrušit, ale přesto…. V sobotu přišel kromě těch, kteří už celý týden tvrdě makali na oplocení, jeden brigádník navíc – slovy „jeden“. Pak dorazila ještě jedna členka, která uklízela okolo pozemku, plela plevel a „civilizovala“ okolí klubovny.
Ostatní se zčásti omluvili, zčásti na to zapomněli.
Všichni pracanti v úmorném vedru dodělali všechny práce, které byly potřeba. Škoda že nepřišlo víc lidí, bylo by to dříve hotové a všichni by se méně nadřeli, protože by se práce rozdělila mezi víc lidí.
O nový plot se zasloužili nejvíc tito brigádníci:
Miloš Forman, Karel a Michal Rážovi, Vladimír Kasl. Dále pomohli Michal Butovič, Roman Bílek, Vašek Štefan, Pepa Hájek, Jirka Hůla.
Sobotní brigády se zúčastnila jako růže mezi trním jediná žena, a to Katka Horáková.
Celkem bylo odpracováno 136 brigádnických hodin, což je úctyhodné číslo. Všem, kteří se podíleli na pracích moc děkujeme a jsme moc rádi, že máme na cvičáku zase útulněji.
 
A ještě pár fotek…..
Brigáda červen 2007Brigáda červen 2007Brigáda červen 2007
Brigáda červen 2007Brigáda červen 2007Brigáda červen 2007
Brigáda červen 2007Brigáda červen 2007Brigáda červen 2007

Brigáda červen 2007Brigáda červen 2007Brigáda červen 2007

NO NENÍ TO NÁDHERA!!!!