Obsah

7. dubna 2007

První letošní brigáda je za námi!

Brigáda duben 2007Sešli jsme se v 9 hodin ráno. Bylo sice zataženo, ale na práci přímo ideální počasí. 
Na dnešek byla v plánu hlavně práce pro chlapy, ale nějaká práce se najde určitě i pro holky.
Bylo potřeba přestěhovat, srovnat a vypodložit řadu odkládacích kotců. Nejdříve však musel být odstraněn starý kovový sloup, na kterém jsme měli kdysi instalované halogenové světlo, které osvětlovalo cvičák, když jsme trénovali v zimě, kdy se brzy stmívá. Protože jsme již před časem instalovali nová světla na nový sloup u vrátek na plac, bylo potřeba tento sloup jako nevyhovující odstranit. Což, to se lehko řekne, ale hůř se udělá.
Ale naši chlapci šikovní se do toho pustili. Musím říci, že jsem měla docela strach jak o nové kotce, které byly všude okolo sloupu, ale také o střechu klubovny, která byla jen kousíček od sloupu. Sloup byl vysoký podle mého odhadu tak 8 metrů. Pokud by nekontrolovatelně spadl, rozhodně by nadělal dost škody. Kluci ho obkopali, uvázali na něj provazy do tří stran, na kterých ho jistili. Brigáda červen 2007
Pak ho Miloš Forman podřízl a sloup se pomalu skládal přesně tam, kam měl, na úzký prostor mezi kotci, protože jinam to prostě nešlo. Dobrá práce. Roman Bílek vše jistil z vysokozdvižné kukaně na avii.
Tak a jedna práce z krku. Kluci se mohli dát do stěhování a rovnání kotců.
Roman se pustil ze své vysokozdvižné kukaně do prořezávání stromů okolo elektrického vedení. Prořezal také uschlé větve lip, které jsou u plotu. Hezky to prokouklo.
Holky zatím posbíraly všechny větve na place, které se ulámaly při větru z olší u řeky. Také vyhrabaly plac, pozemky okolo klubovny. Pak se pustily společně do úklidu části zahrady u opuštěného domu vedle školky. V létě bychom rádi tuto zahradu se souhlasem majitelů použili opět jako parkovací místo pro závodníky na CACITu, a tak jsme slíbili, že zahradu budeme alespoň trochu udržovat a sekat. Zahrada je pěkně zaneřáděná, a to nejen od polámaných stromů a větví. Bohužel tam je spoustu odpadků a nepořádku, protože je zahrada veřejně přístupná a využívaná ke „hrám“ a schůzkám mládeže. Člověk by skoro brečel, co tam bylo a je „humusu“. Mnozí z nás zahradu pamatují jako upravenou a moc pěknou. Nu což, dělali jsme co jsme mohli, aby se část zahrady dala sekat, což jsme následně také hned udělali.
#Holky pak natřely luxolem nové kotce, aby dřevo déle vydrželo a odolávalo povětrnostním vlivům. Také jsme posekali opraveným křovinořezem kus hráze, zahrádku u klubovny a kus pozemku okolo plotu ke hřišti.
Luděk Hrudka společně s Pavlem Šubrtem zprovozňovali traktůrek – sekačku, který odpočíval celou zimu doma u Káji Ráže v garáži. V průběhu zimy jsme obstarali náhradní díly, které bylo nutné na traktůrku vyměnit. Část dopoledne Kája Ráž (náš velitel a předseda) strávil tím, že dobře uklizené náhradní díly hledal na všech možných i nemožných místech. Jo, to se někdy stává, že člověk věci tak dobře uklidí, aby se neztratily, že je pak nemůže najít. To jsme si z Káji dělali ale legraci, že už má sklerózu. Luděk Hrudka musel ještě jet do Prahy do servisu, kde musel koupit nový řemen, protože ten, co jsme měli jako náhradní, měl špatnou délku, což spletli mechanici v servisu. No prostě den blbec.
Nakonec se dílo podařilo, traktůrek byl zprovozněn a ihned použit na zahradu vedle školky.
brigáda duben 2007Byly asi tři hodiny odpoledne, kdy jsme u kávy konstatovali, že toho už bylo dost, že to pro dnešek stačilo. Bylo uklizeno, zameteno, shrabáno. A tak jsme si dali ještě na ochutnání velikonoční nádivku a chvíli popovídali.
Pak jsme se pomalu rozcházeli k domovům. A ještě jsme se jednou museli zasmát. Romanovi Bílkovi zvonil v kapse telefon. Když telefonní rozhovor vyřídil, zvedl se, rozloučil se, nasedl do avie a odjel. Já jsem začala uklízet nářadí (hrábě, lopaty…) a koukám, v kotci sedí nešťastný „pan Bárt“. Roman ho tam zkrátka kvůli práci ZAPOMNĚL! Rychle jsem mu telefonovala. Samozřejmě se hned pro psa vrátil. Omluvil se mu a společně s kulisou našeho smíchu znovu nasedli do avie a odjeli pracovat. I to se někdy stává.
A co říci na závěr dnešního dne? Máme velikou radost, že se udělalo hodně práce. Je to moc hezký pocit vědět, že je mezi námi hodně těch, kteří přijdou pomoci, když je to potřeba. Máme zase o něco hezčí prostředí, ve kterém se můžeme věnovat našim pejskům. Díky všem, kteří pomáhají.
Věřím, že Ti, kteří nemohli přijít dnes, přijdou zase příště. Práce je stále dost.
 
Dnes pracovali
Karel Ráž   5 hodin
Luděk Hrudka 5 hodin
Vladimír Kasl 5 hodin
Vlasta Lizánek 2 hodiny
Tereza Lizánková   2 hodiny
Pavel Šubrt   5 hodin
Petr Šubrt  5 hodin
Vašek Štefan 4 hodiny
Miloš Forman  5 hodin
Honza Kvasnička  5 hodin
Karel Kleiber 4 hodiny
Roman Bílek 5 hodin
Pepa Hájek 2 hodiny
Blanka Kvasničková 5 hodin
Hanka Šeborová 4 hodiny
Zuzana Žilková 5 hodin
Alena Vanžurová  5 hodin
Květa Vondrášková  5 hodin
Katka Horáková  5 hodin
                    
Za dnešek bylo odpracováno celkem úctyhodných 83 hodin.