Obsah

Závod o putovní pohár

Osmý ročník závodu o putovní pohár u příležitosti 919. výročí obce Lety v kategoriích ZOP, ZM, ZVV1 a ZVV2 se konal již tradičně 1. května. kameraman

Závod posuzovali pánové Miloš Bartuněk a Jan Plšek, figurovali Miloš Růžička a Pavel Vaníček, vedoucím závodu byl tradičně Luděk Hrudka, jeho "pobočníkem" tradičně Karel Ráž. V kantýně řádila jako obvykle Květa Vondrášková, tentokrát s pomocnicí - Helenou Vlachovou. V kanceláři kralovala Gábina Stará se svojí dcerou. Na kameramany se tentokrát hráli Vlasta Lizánek a moje maličkost, fotodokumentaci pořizovala Míša Hrudková a Tereza od Vlasty. Kromě toho pomáhalo ještě spoustu dalších ochotných lidiček. Všem patří za pomoc díky.

Musím říci, že se závod opět velmi vydařil. Počasí nám vyšlo, bylo slunečno, sice trochu větrno a chladno, ale co bychom chtěli 1. května. O předešlém víkendu bylo neskutečné vedro na toto období, a tak bylo jen dobře pro pejsky, že se ochladilo. My jsme byli sice dost vyfoukaní, ale pejskům počasí svědčilo.

Co se na letošním závodu povedlo?

• Jak už bylo napsáno, bylo pěkné počasí.
  • Celý den panovala na cvičáku dobrá nálada.
  • Výkony v letošním ročníku byly podle přihlížejících, rozhodčích i účastníků o hodně lepší než v minulých letech.
  • V kantýně bylo spoustu dobrot, které v průběhu dne ubývaly, jak je účastníci pomalu ujídali, což je jedině správně a dobře.
  • Cen pro závodníky bylo hodně a byly hodnotné, za což patří díky všem sponzorům, kteří je darovali.
  • Závodu se účastnilo celkem 12 členů našeho klubu, což je téměř polovina a je to rekordní početsmutnej smajlík

A co se nám na závodu nelíbilo nebo nás zklamalo?

• Zklamala účast závodníků.

Musím konstatovat, že nebýt kategorie ZOP, kde se sešlo celkem 13 závodníků, nebyl by asi důvod závodit. V předvečer závodu jsme měli přihlášeno v kategorii ZM 6 závodníků, přičemž dva účast odřekli, takže v této kategorii zbyli 4 závodníci.

V kategorii ZVV1 byli přihlášeni 4 závodníci, ráno při prezenci přibyl ještě jeden, takže nakonec v této kategorii závodilo celkem 5 závodníků.

Kategorie ZVV2 zklamala nejvíce. Večer 30. dubna jsem měla v ruce pouze jednu jedinou přihlášku, a tak jsem řešila problém, zda vůbec bude moci jeden účastník závodit. Taková škoda! A to jsme v letošním roce dostali od našeho zlatého sponzora ze skláren Egermann nový nádherný putovní pohár, ručně broušený originál a nádherné repliky tohoto poháru. Tolik jsme se těšili, jakou bude mít vítěz radost, až kromě jiných hodnotných cen vyhraje krásnou repliku poháru. No bohužel se tak nestalo, pro letošek jsme pohár pouze vystavilii, protože propozice hovořily jasně, pohár mohl být zadán jedině tehdy, kdyby závodili minimálně 4 závodníci.

Ale nazpátek k závodu. K jednomu přihlášenému závodníku přibyli ráno ještě dva naši členové, které jsme ukecali, aby šli se svými psy závodit, abychom mohli rozdat alespoň kovové poháry, které byly také připraveny, a to pro každou kategorii, vždy pro první tři nejlepší.

Takže nakonec stálo na nástupu celkem 25 závodníků. stopař

Stopy probíhaly asi kilometr od cvičáku, čuchalo se na nízkém jarním osení. Neuvěřitelné sucho poměrně dost ztížilo terény. Přesto byly překvapivě dobré výsledky na stopách.

Zároveň se stopami probíhaly na cvičáku poslušnosti podle kategorie ZOP. Bylo na co se dívat. Ne všem se sice dařilo, ale i to k závodu patří, tak jako atmosféra nervozity a touhy po trofejích.

A že bylo o co bojovat! V klubovně byly vystaveny nejen poháry, medaile, ovčáci na podstavcích pro nejlepšího v každé disciplíně. Přichystány byly také diplomy, pytle s krmením pro nejlepší tři v každé kategorii a spoustu dalších hodnotných věcných cen, které byly pro překvapení schovány v taškách. Věcné dary poskytly firmy Liftec CZ, Triada s.r.o., MVDr. Voldřich ze Zbraslavi, Řeznictví Dolejší z Davle, Pizzerie Grada z Davle, která darovala již tradičně poukázku na večeři pro dva a archivní víno, manželé Hájkovi z firmy HPF Rudná vzorky krmení, pan Zdeněk Žáček ze Supermarketu ESO Lety daroval pamlsky pro pejsky. Mezi cenami byly také fotoaparáty, trička, čepice, tužky a mnoho dalších pěkných věcí. Někteří sponzoři štědře přispěli i finančně na zakoupení pohárů. Honey na stopě

A ještě k závodu. Po poslušnostech podle ZOP následovaly poslušnosti podle ZM, ZVV1 a ZVV2. Pak přišla nejzajímavější disciplína - obrany. A nakonec přišly na řadu i háravé feny, které nám trochu závod komplikovaly, protože kromě kategorie ZVV2 byla háravá fena v každé kategorii. Nakonec dvě háravé feny byly mezi vítězkami. Také nejlepší stopu si odnesla háravka, Orsina s Kačkou Kloučkovou, získaly 91 bodů. Nejlepší poslušnost předvedla Majka Šubrtová s Brenem, kdy získala 47 z celkových 50 bodů. O nejlepší obranu se muselo losovat, a to mezi vítězkou v kategorii ZM, Danou Longauerovou a Majkou Šubrtovou, protože obě měly 49 bodů. Losem získala pejska na podstavci za obranu Dana Longauerová. Majka s Danou měly obě i stejný celkový počet bodů, 140, rozhodla podle propozic stopa, kdy Dana byla se svojí fenkou Monou z Jenive o dva body lepší než Majka, získala 46 bodů.

Soutěžilo se do tří hodin odpoledne. Pak jsme se dali do počítání a tisků diplomů. Mezitím všichni nanosili všechny ceny na plac a ve tři čtvrti na čtyři bylo slavnostní vyhlášení. Byly rozdány všechny ceny kromě putovního poháru a jeho repliky, poslední v každé kategorii dostal obrovskou hovězí kost pro svého psa, což se stalo málem důvodem ke konfliktu mezi boxerem Montym a ovčákem Bronem. Holt kost je kost.

blahopřání

A nakonec celkové pořadí těch nejlepších v každé kategorii

• 1. místo v kategorii ZOP vyhrála Jaroslava Lorenzová s belgickým ovčákem malinois Storm de Alphaville Bohemia s 97 body z celkových 100, 2. místo obsadila nejmladší účastnice závodu Ivona Srostlíková se svým německým špicem Beny Fortuna Běchovic s 96 body, na třetím místě byla Kristina Bieblová s chodským psem Chuck z Dašického zátiší s 95 body.
  • 1. místo v kategorii ZM získala Dana Longauerová s fenou německého ovčáka Mona z Jenive se 140 body, 2. se umístila Majka Šubrtová se svým německým ovčákem Brenem z Hromadného se stejným počtem bodů, 3. byl Karel Kleiber s německým ovčákem Damiánem Vlčí údolí s 92 body.
  • 1. místo v kategorii ZVV1 obsadila Petra Fürstová s fenou německého ovčáka Tequillou Anrebri s 273 body, 2. místo obsadila Marcela Mejstříková s fenou německého ovčáka Enny ze Slamáku s 263 body a na 3. místě byla Kateřina Kloučková s fenou německého ovčáka Orsi z Města šachet s 249 body.
  • 1. místo v kategorii ZVV2 obsadil Vladimír Kasl s německým ovčákem Bobem z Gargamellu se 242 body, 2. byla Míša Kranátová s fenou německého ovčáka Granadou Květ Laryk s 220 body. 3. místo obsadila Alena Uzlová s křížencem Xaro s 205 body.
  • Podrobnosti, ostatní pořadí a bodové ohodnocení je ve výsledkových listinách, které jsou k mání kliknutím na odkaz na konci tohoto článku.

Další ročník závodu je za námi, jsme sice unavení, ale spokojení. Můžeme se těšit na příští ročník.

V letošním roce je tento závod zařazen do Krajské ligy, započítávat by se měly výsledky v kategoriích ZVV1 a ZVV2. Škoda jen té malé účasti závodníků. Ale když se na závod podíváme z jiného úhlu pohledu, musíme konstatovat, že 25 závodníků na nástupu není málo. Je jen škoda, že upadají vyšší kategorie podle NZŘ. Snad je to jen přechodné, možná zestárli pejskové, kteří v těchto kategoriích soutěžili a noví ještě nemají potřebné zkušenosti. Uvidíme napřesrok, jestli se účast v uvedených kategoriích zlepší.

Zbývá ještě jednou poděkovat všem, kteří pomohli na závodu, ať už to bylo s čímkoliv, poděkovat sponzorům za podporu, účastníkům za sportovní vystupování .....