Obsah

 

Zkoušky z výkonu podle ZŘ KJ Brno 18. listopadu 2007

nástup

Poslední sportovní akcí v letošním roce byly zkoušky z výkonu podle zkušebního řádu Kynologické jednoty Brno. Na této poslední akci jsme se domluvili v září, na zkouškách KJ Brno, s rozhodčím Honzou Plškem. Ze strany členů vznikl zájem o uspořádání další akce a bylo to.
Ne všichni, kteří v září projevili zájem o další zkoušky, se posledních akce zúčastnili. Většinou to však bylo ze zdravotních důvodů. V předvečer zkoušek bylo na soupisce celkem devět psovodů. Jejich počet se ani ráno v neděli nezměnil, takže na nástupu bylo devět dvojic. Tentokrát byla zastoupena různá plemena.
S krátkosrstou kólií s nevšedním jménem Cestou necestou Nirreterrit stála v řadě na nástupu Zuzana Šusterová, s fenkou portugalského vodního psa s ještě nevšednějším jménem Brblice od Emy Destinové skládala ZOP Eva Macková. Dále stáli v řadě dva briardi, dva němečtí ovčáci, leopardí pes Hunter Šumící křídla se svojí paničkou Radmilou Málkovou, bílý švýcarský ovčák Ferguston Taien s Martinou Vokrouhlíkovou a kříženec Lucci se Zuzanou Stočesovou. V ranní mlze byla řada psovodů a psů velmi pestrá.
poslušnostProtože byly na soupisce jedna ZPU1 a jedna ZPU2, vyrazili jsme nejdříve na stopy. Tentokrát jen kousíček za vesnici, za průmyslovou zónu. Na Mořinku jsme tentorkát nejeli, nahoře ležel sníh. Pravda, že terény nebyly nejlehčí. Na poli se stydělo zimní osení, moc ze země nevykukovalo. Vlhké počasí udělalo své, a tak kladeči vypadali jako koule bahna, následně i psovodi a psi. Oba odčuchali, ZPU1 za 9 bodů, ZPU2 za 78 bodů. A jedeme na cvičák.
Hned se pokračuje poslušností. Všichni splnili. Zbývá jedna obrana - bílého švýcarského ovčáka Fergusona. Bohužel se nezadařilo, pejsek selhal při přepadu. I to se někdy stává. Škoda, tak snad zase na jaře.
Poslední zkoušky máme za sebou. Dnes byly rychlé, protože bylo málo lidí. Je po poledni a už máme volno. Dáme si za odměnu dobrý oběd, je uvařena lepenice a k ní voní z kuchyně jitrnice. Mňam, mňam. A dobrá hovězí polévka.
A pak se rozdávají protokoly o složených zkouškách a už se povídá o zážitcích....

U kávy jsme příjemně popovídali, probrali jsme všechno od A do Zet.
Letošní sportovní sezóna je tedy definitivně za námi. Že by nadešel čas pro odpočinek? No, to u nás rozhodně nehrozí. Teď právě nastane čas na trénování, abychom se do jara připravili na další akce. Jsme my to ale blázni!

A bilance letošních zkoušek? Bude, bude, jen chvíli počkejte, dejte nám chvíli čas.

                                                                                              A.V.

skupinová poslušnost

A ještě fotogalerii. Fotografoval Jiří Hůla, videozáznam natáčela a sestříhala Alena Vanžurová.