Obsah

 

Zkoušky z výkonu podle NZŘ 30. září 2007

slavnostní nástup

Tyto zkoušky doprovázely od začátku organizační problémy. Nadelegovaný rozhodčí z Berouna, pan Stanislav Veselý, chtěl zkoušky přeložit z neděle na sobotu, protože byl přihlášený na stopařský závod se svojí fenou. Inu zkoušky jsme přeložili na sobotu 29.9.2007. Ani nám to nevadilo, v pátek byl státní svátek, a tak nebyl problém, abychom vše připravili v pátek, navařili ... Sice se v Letech konal v pátek Koncert na mostě, po pěti letech od povodně, ale to určitě zvládneme všechno, říkala jsem si.
V pondělí, týden před zkouškami, se však všechno změnilo. Telefonovali z ČKS, že pan rozhodčí se ze zkoušek omluvil úplně, nadelegovali rozhodčího náhradního, zase pana Veselého, tentokrát ale Vladimíra a z Jinonic. Ten nám oznámil, že bohužel v sobotu už nějakou akci už má, takže máme možnost buď zkoušky přeložit na neděli 30. září nebo požádat o jiného rozhodčího nebo je zrušit. Tak jsme zkoušky přeložili podruhé, naštěstí to nikomu nevadilo.
Vedoucího zkoušek bude dělat Luděk Hrudka, figurovat by měl Miloš Růžička.
V pátek bylo hrozně mizerné počasí, skoro celý den lilo, fučel silný vítr a byla sprostá zima. V sobotu se začalo počasí trochu lepšit, na neděli byla docela dobrá předpověď. Uvidíme.
V sobotu jsme s mámou navařili, kotlety na hříbkách a bramboračku. Oboje se, myslím, povedlo, houby byly výborné. Odpoledne jsme jeli společně s Luďkem a Kájou obhlédnout terény na zítřejší stopy. Nejdříve jsme se byli podívat u Mořiny, tam, co jsme čuchali před 14 dny na minulých zkouškách. Pro zítřejší zkoušky se nám však tyto terény zdály nedostačující, zkrátka málo místa. Pak napadlo Káju jet se podívat za Mořinku, prý jsou tam louky.
A byly! Sice v kopcovitém terénu, ale jinak rozlehlé terény, posekané louky. Ještě bylo potřeba zjistit, kdo je vlastníkem těch terénů a jestli nás ten vlastník na louky pustí. Kluci se tedy vydali zjistit tyto důležité informace, jak jinak, do místní hospody. A za chvíli měli všechno potřebné zjištěné. Majitele pozemků jsme zastihli doma a dovolil nám na loukách čuchat.
S klidem a dobrým pocitem jsme se vrátili na kávu na cvičák.
Renata Simerská - Dariella Sherak 
V neděli ráno jsme se sešli "v plném počtu", celkem osm psovodů s deseti psy. Po nástupu jsme vyrazili na stopy. Nejdříve jel Luděk Hrudka s rozhodčím a kladečem pro Brona, který měl skládat ZPS1. Ostatní čekali na pokyn, aby vyrazili za nimi.
Bylo nádherně, sice trochu chladněji, ale sluníčko už začínalo hřát, bylo jasno. A vyrážíme na stopy všichni, co zbyli na cvičáku.
Nejdříve pokládali stopy "jedničkáři". První šla paní Wünschová s německým ovčákem Xandy Vitaxis. Odčuchali za 81 bodů, paní byla spokojená. Další na řadě byla Petra Fürstová s Chinem Leryka. Bez jednoho předmětu 83 bodů.
Jako třetí startoval Kája Ráž s Elis Laguna Nova, byl jako vždy hrozně nervózní. Odnesli si 93 bodů. Stopa se jim povedla. Snad se po stopě uklidní...
A už se hlásila panu rozhodčímu Hanka Šeborová s Daimonem ze Stříbrňuku (Montym). Monty šel docela hezky, na druhém úseku přešel předmět. Na druhém lomu zaváhal, Hanka si ale nebyla jistá a Monty se na to zkrátka vykašlal. Šel si čuchat zajíce, rošťák. Škoda, jen 46 bodů. Tak snad příště.
Nakonec čuchala Renka s Dariellou Sherak podle ZM. Získali 42 bodů. Dariella na lomu ověřovala, ale jinak to byla docela hezká stopa.
Vracíme se na kávu na cvičák a připravujeme se na poslušnosti. Na poli čeká Vláďa Kasl se šlapačem a čeká na rozhodčího, až se vrátí, aby vypracovali stopu podle ZPS1.
Získané body na této stopě nestačily na limit - 61 bodů.
Konečně přišly na řadu poslušnosti. Všechny poslušnosti podle ZZO byly úspěšné. Následovala ZM, Renka s Dariellou, 43 bodů.
Pak nastoupil opět nervózní Kája s Elinou. Elina dělá stále stejné nepřesnosti. Nervozita také udělala svoje, zisk 73 bodů stačí však na to, aby pokračovali obranami. Dana Wünschová - Xandi Vitaxis
Na řadě je Petra Fürstová s Chinem Leryka. K překvapení nás všech, včetně Petry, selhal pes na střelbu. 63 bodů nestačilo na pokračování do další disciplíny.
Poslední poslušnost - Xandy Vitaxis, 71 bodů. Na psovi bylo vidět to, co jeho panička ráno na nástupu říkala, že dlouho necvičil.
Přehoupli jsme se do poslední disciplíny. Čekají nás tři obrany.
ZM - Renka Simerská s Dariellou Sherak. Veselá fenka skákala chvilku na Renku, ale pak to holky zvládly - 39 bodů. Mají zkoušku.
No a je to tady. Nastupuje Kája s Elinou. Elina oběhla jen jednu maketu a pak to, kačena jedna, prala rovnou k maketě, kdy je schovaný figurant. Kobliha jedna. Vyštěkání bylo hezké. Následuje prohlídka, přepad... Přes maketu nevidím proč, ale figurant padáááá! Naštěstí se podařil zákus, figurant vstává, Elina pouští. Hladké zadržení dobré, protiútok razantní, pouštěčka... Konéééééc! 89 bodů. Mají zkoušku! Sláva! Blahopřejeme ke splnění ZVV1!
Magdaléna PospíšilováPoslední obranu absolvovala panička s Xandy Vitaxis. Bohužel získali jen 62 bodů, a to na zkoušku nestačí. Škoda.
Zkoušky máme za sebou, zbývá udělat administrativu, a to sebou musíme pěkně hodit. Čas utíká a nás čekají kurzy pro štěňata, protože díky změnám termínu zkoušek jsme je nestihli odvolat.
Administrativu jsme stihli akorát, ve dvě už stojíme na place a unaveni a vymluveni se díváme, jak si štěňata vesele hrají.
Zase jedna akce za námi.

##