Obsah

 

BRIGÁDA 19. DUBNA 2008

V minulém týdnu už několikrát vykouklo sluníčko a vypadalo to, že se konečně jaro ukáže. No, trochu jsme to počasí přechválili.

Pampelišky a včeličky

První letošní "oficiální" brigáda na cvičáku je za námi. Měli jsme naplánováno spoustu práce, ale pokazilo nám to nevlídné, deštivé počasí.

I přes déšť se nás sešlo třináct. A práce za námi opravdu byla kvetoucí jabloňvidět. Na břehu Berounky jsme vyřezali vrbičky, větve odtahali za plot, odkud budou odvezeny na hranici čarodějnic. Vyhrabali jsme z placu větvičky, které by překážely při sekání.  

Mimochodem včera, před deštěm, posekal předseda Kája Ráž Jana Suchánkováplac a pozemek za cvičákem. Ještě že to udělal včera, protože dnes by to v tom dešti nešlo, jen by se to "žvýkalo" a Kája by se z toho vzteknul.

Taky máme nový kohoutek u vodovodu, ten starý už dlouho kapal..., máme upravenou zahrádku u ohniště, staré špalky, kterébrigáda 19.4.2008 už hnily, byly odvezeny na čarodějnice, místo nich máme nové.

V plánu jsme měli ještě úklid okolo odkládacích kotců a spravení velkého kotce, ale to v tom dešti opravdu nešlo, to musíme Katka Horákováodložit. Okolo "baráku" je stále dost práce a oprav.

Brigádu jsme ukončili ve 13 hodin, všichni jsme si dali bramboračku, kterou jsme s mámou uvařili a bábovku od Majky. vyřezávání vrbičekNa zítřejší zkoušky z výkonu je navařena rajská omáčka s těstovinami, mňam, mňam.

Všem, kteří dnes přišli pomoci, píšu odpracované 3 hodiny. Patří jim díky za pomoc.

Dnes pracovali:

Kája Ráž,Vláďa Kasl, Jirka Hůla, Mirek Losman, Katka Horáková, Tereza Suchánková a oba její rodiče, Majka a Petr Šubrtovi, Miloš Forman a já (Alena) s mámou (Květa).

Mirek Losmanúklid větvíbrigáda 19.4.2008úklid větví