Obsah

 

Květen - červen 2008

S jarem se na cvičáku vylíhla spousta neudělané práce, která skoro každý den roste a roste. Například tráva, ta roste jako blázen, jeden by se z toho zbláznil.
Obzvlášť, když se oteplí a trochu zaprší, to ta tráva jen letí.

Traktůrek nám po zimě trochu onemocněl, a tak jsme se pustili do několika oprav. Jo, každá mašinka potřebuje holt údržbu. A to je pořád dokola. Sekat plac je potřeba pravidelně každý týden, jinak tráva přeroste. O sekání se pravidelně stará Kája Ráž, který udržuje i plochy za cvičákem, které byly upraveny vloni a osety travou. Sice tráva ještě není úplně pěkná, ale to se časem spraví, rozroste se. Teď je ale potřeba plochy sekat, aby neprorostly plevelem. Bylo by to škoda.

Tráva roste i na hrázi a u vody. Tam je ale potřeba křovinořez, protože traktůrek by to nezvládl. A tak nastoupil Miloš Forman s křovinořezem a všechny plochy, které nezmůže traktůre, posekal. "Hrábli" jsme si s hrabáním, puchýře nás pálí ještě teď.

"Brigáda" se koná pravidelně i v klubovně, čímž je myšlen nejen úklid. Máme nové větráky v kuchyni, ve sprše a na WC, což je úžasné. Větráky namontoval Vláďa Kasl.

I ostatní však pomáhali, jak jen mohli. V sobotu 8. června vybagroval Roman Bílek svým bagříkem výkop pro závlahové potrubí. Rozhodli jsme se, po dohodě se sousedními fotbalisty, že se připojíme na jejich závlahový systém, abychom plac mohli kropit. Na jaře jsme ho nechali pohnojit a bylo by škoda, kdyby byl spálený od sluníčka jako vloni. Tak doufejme, že letos se to tam zazelená jako u sousedů. Potrubí bylo hned zahrnuto a plac jsme "těžce" začistili hráběmi. Uf, uf, ty puchýře. Ještě sice není hotovo, ale už to vypadá moc dobře. Roman Bílek také srovnal část placu, která nás strašila už i ve snu, protože tento "roh" byl stále neupravený, neboť nám na něj nezbývaly nikdy ani síly, ani materiál. Připojení na závlahový systém fotbalistů je již hotové, všechno je zase upravené.

Ach jo, ta práce! Jak je možné, že i když se udělá obrovský kus práce a odejdete z placu spokojeni, druhý den vidíte zas jen tu neudělanou práci, tu hotovou už nějak nevnímáte. Sakra, sakra, je to jako doma okolo baráku, člověk zkrátka není nikdy hovový. A to máme ještě vymyšlené věci! Budeme dělat novou část plotu z ulice u klubovny, hned jakmile bude dodělaná nová elektrifikace . Hubert Prášek si vzal na starost výrobu nových vrat, takže to bude určitě "úúúúžasné". Pak nám ještě zbývá spousta další práce... plány máme, uvidíme, jak to bude vypadat. Nový plot dovezli Petr Šubrt a Miloš Forman.

Některé brigády nejsou vůbec vyhlašované, prostě se sejde pár nadšenců, kteří se vrhnou do práce, a je to. Chtěli bychom to mít na CACIT hezké. Pomáhají všichni, kteří mají možnost a čas. Většina těch, kteří tráví hodně času na cvičáku, odpracovali už hodně hodin. Už to ani nepíšeme, protože jsme se rozhodli, že to nemá cenu. Kdo chce přiložit ruku k dílu, udělá to. Každý má možnost si vybrat, co by chtěl či mohl pro klub udělat. A kdo nemá čas nebo možnost odpracovat, brigády zaplatí, a tak budeme mít zase na materiál. Tak to zkrátka je.

(Pravidelní i příležitostní pracanti: Alena V., Květa V., T. a J. Suchánkovi, J. Hůla, M. Losman, M. Šubrtová, S. Ungermanová... a další ??? to bude zase výčitek, jestli jsem na někoho zapomněla... Je už půlnoc a já už nic nevidím, ani si nic nepamatuju, tak kdo se tady nenašel a přitom pracoval, nechť se ozve a upozorní zapomnětlivou kronikářku, ať může onu chybu napravit."

budování závlahového systémubudování závlahového systémupracujeme na závlahovém systémubudování závlahového systému

 

 

 

 

 

 

 

budování závlahového systémubudování závlahového systémubudování závlahového systémuúprava cvičáku

 

 

 

 

Všem, kteří pomáhají patří velký dík!