Obsah

 www.cacit.cz

logo závodu CACIT LETY 2008

Nabízíme videozáznam ze závodu CACIT LETY 2008

 Z letošního závodu CACIT LETY 2008, který se konal 8.-10. srpna, byl pořízen videozáznam.

Nabízíme dvě sady DVD, z nichž jedna sada obsahuje 3 DVD s profesionálním sestřihem 10 nejlepších závodníků v disciplínách poslušnost a obrana, další zajímavé výkony a záznam Dog show. Cena této sady je 250,- Kč + poštovné.

Druhá sada obsahuje 4 DVD, na nichž jsou sestřihy všech startujících závodníků v disciplínách poslušnost a obrana, tedy i těch, kteří byli diskvalifikováni.

Cena této sady je 150,- Kč + poštovné.

V případě objednávky obou sad DVD je cena 350,- Kč + poštovné.

Sady je možné objednat i jednotlivě.

Objednávat můžete mailem na adrese: kk.lety@seznam.cz

nebo telefonicky na tel. č. 602 362 668 (Alena Vanžurová).

 

 Reportáž ze závodu

Ještě než začnu psát o samotném závodu, ráda bych zmínila několik věcí.

Po návratu z letního výcvikového tábora jsem s povzdechem říkala, jak se termín Fotograf a kameraman, jedna rodina...závodu blížil, že běh času nezastavím, a tudíž nemá cenu se nervovat. Ještě že to tak bylo, jinak bychom byli nervózní ještě teď. Nechápete? Tak poslouchejte, nebo vlastně čtěte...

Třetí ročník závodu máme tedy za sebou.

Kdo někdy pořádal i jen malý závod, nazývaný většinou pouťák, umí si možná představit, co organizace takového závodu znamená. Příprava takovéhoto A zase kameraman...závodu zatěžuje úzký tým organizátorů po celý rok a ve finále potřebujete na zajištění samotné realizace závodu velký tým spolehlivých a ochotných lidiček, kteří to, co připravuje pár lidí celý rok, pomohou dotáhnout do celkové podoby, na kterou se pak diváci dívají z laviček.

A to je jen jedna část organizace. Neméně důležitou částí organizace je nutnost zajistit financování takovéto akce, a to mi věřte, že to opravdu není jednoduché. A tohle je asi divák?

Tady je na místě poděkovat všem, kteří jakýmkoliv způsobem podpořili náš závod, ať už to byly finanční prostředky nebo ceny pro závodníky. Vzhledem k tomu, že není možné tyto sponzory uvádět v článcích, ve kterých prezentujeme závod v celostátních časopisech či denících, protože je to bráno jako skrytá reklama, chtěla bych naše díky vyjádřit tím, že je uvedu zde, a to ještě před reportáží ze samotného závodu.

Tedy čtěte, kdo pomohl financovat realizaci závodu anebo se podílet na množství hodnotných cen, které si odvezli závodníci za svoje předvedené výkony.

Jsou to tito sponzoři a partneři (snad jsem na nikoho nezapomněla): 

STŘEDOČESKÝ KRAJ – FOND SPORTU A VOLNÉHO ČASU

HPF HÁJEK PET FOOD-distributor bento kronen

Internetový portál www.svetzvirat.cz

RASTAS s.r.o.

K & V  ELEKTRO

NEW TIME Production s.r.o.

TISKÁRNY MAESTRO

HST Jiří Čejka

Gomac s.r.o.

IBS – Rokal s.r.o.

Clasic CZ spol. s r.o.

ČESKÁ SPOŘITELNA a.s. Kolín

Družstvo EKOVER

Verner a.s.

Triada s.r.o.

Supermarket Eso Lety

Paní Jana Korcová

AG kámen, s.r.o.

Tomáš Bím, malíř a grafik

Reklama centrum spol. s r.o.

Sport Forte Poděbrady

Johnny servis

Baterie centrum s.r.o.

Aquaconsult s.r.o.

Risl s.r.o.

Almika s.r.o.– distributor granulovaného krmiva Royal Canin

Dibaq a.s. – distributor granulovaného krmiva Fitmin

Pan František Šubrt

Novopol Trade, s.r.o.

Velebný & Fam s.r.o. – vyšívání

Marie Kocourková – distributor granulovaného krmiva Nutrience

Papír Ondrák

Sklárny Kavalier, a.s.

Kotce pro psy - Pavel Hanák

 

Tak, a konečně k samotnému závodu.

A tohle je moc milá návštěva, Zoja s Janou...Už ve čtvrtek 7. srpna bylo na hřišti v Letech živo. Sice jen na plochách přilehlých ke hřišti, protože fotbalisti ještě na hřišti samotném trénovali.  Bylo už ale patrné, že se něco děje. Stavěly se stany, vymezovacími páskami se vytyčovaly prostory pro stánky, vyráběly se cedule, značila se trasa příjezdu, stavěl se catering...

V pátek 8. srpna brzy ráno už začalo všechno na ostro. Příprava hřiště pro závodníky, Já hlídám pokladnu..kteří měli odpoledne oficiálně trénovat, vše dát na své místo, prostě poslední důležité přípravy. Ve všem a na všech se už odrážela nervozita, aby všechno dopadlo dobře. Neustále jsem měla na obrazovce počítače spuštěný internet, kde jsem s úzkostí sledovala, jaké že nám to "nahoře" letos připravili počasí.

Radim Holovský - ukázka pasení husKdo navštívil minulé ročníky závodu ví, že nám počasí moc nepřálo. Oba ročníky téměř propršely, a tak jsme přemýšleli, jaký los jsme si to letos vytáhli ...

V pátek bylo naprosto úžasně, oblačno, teplota příznivá, ani vedro, ani zima. Mohli jsme všechno připravovat venku, včetně losování, zkrátka byli jsme spokojeni. Výběr figuranta - René Konečný

Naše předpoklady se začaly vyplňovat, kolem poledního začali přijíždět první závodníci a hřiště začalo ožívat. Vedlejší zahrada se začala plnit stany a auty, vozíky se "štěkajícími závodníky". Lety se po roce opět staly místem pro soustředění pejskařů nejen z celé republiky, ale také ze zahraničí.

Slavnostní nástup v sobotu 9.8.2008Nesmím zapomenout, že díky našim známým se letos podařila úplně skvělá propagace našeho závodu v tisku, rádiu, ale i v televizi. A nejen našeho závodu, ale celé sportovní kynologie. Pozvánky a upoutávky na závod byly vysílány v rádiu v průběhu pátku, ve čtvrtek byli jako hosté Jarda Kratochvíl (ředitel závodu) společně s loňským závodníkem Standou Rohlou a jeho fenkou malinois Meggy v pořadu Snídaně s Novou. Plakáty s programem závodu byly rozneseny díky našim kamarádům do všech koutů republiky. Věřili jsme, že propagace závodu letos přivede diváky na letovské hřiště.

Ale nazpátek k závodu. Páteční den pospíchal k večeru. Odpoledne závodníci prošli prezencí a veterinární přejímkou a zároveň se na hřišti pilně trénovalo. Přijeli také páni rozhodčí, figuranti a šlapači. Pro letošní závod byli pozvaní k posuzování pachových prací Martin Pejša, pro posuzování poslušnosti slovenský rozhodčí Mgr. Igor Lengvarský a pro posuzování obran italský rozhodčí Carmelo Sesto. Pachovky měl na starost Jiří Rafaj starší se svým týmem šlapačů. A letošní figuranti? Tradičně dorazil Martin Sodoma, Josef Kubec a novou tváří letošního závodu byl René Konečný.

Do sedmi hodin do večera, kdy končila jak prezence, tak i veterinární přejímka, dorazilo na hřiště 40 závodníků z celkem 51 přihlášených. Docela slušný počet, i když já se přiznám, že jsem čekala, že jich bude víc. Ale zklamaná jsem nebyla. Překvapením bylo, že nebyla nahlášená žádná háravá fena, což následně v neděli částečně ovlivnilo délku programu závodu.

Páteční program se blížil pomalu ke svému závěru. Po sedmé večer předvedli svůj výkon na "nástřelácích" všichni figuranti a italský rozhodčí vybral dva z nich. Kdybych se byla vsadila, kdo bude závod figurovat, vyhrála bych. Byl to Martin Sodoma a Josef Kubec. A mohl nastoupit zkušební pes, kterého přivezla naše kamarádka Vlaďka Cihelková, byl to náš "známý" Oliver, razantní maliňák. Předvedli pěkný výkon. (S "nástřeláky" přijely Gábina Vaníčková a Zuzana Daušová.)Výsledková listina

A z pátečního programu zbývalo už jen losování startovních čísel. Protože bylo hezky, losovalo se ve stanu na hřišti (jako vloni, jen s tím rozdílem, že vloni lilo jako z konve). Pak se všichni rozešli do svých "domovů", ať už to bylo do penzionů, kde měli zajištěné ubytování anebo do vedlejší zahrady do svých plátěných přístřešků.

Nám zbývalo ještě dodělat administrativní záležitosti, připravit velkou výsledkovou listinu na sobotní a nedělní soutěže a pak jsme mohli teprve běžet do postelí. Čekaly nás dva perné dny.

V sobotu před šestou ráno jsme vykoukla z okna a potichu jsem  zaklela. Bylo zataženo. Ach jo, je to tady, zas bude pršet. Sakra, my tu smůlu snad neprotrhneme, říkala jsem si v duchu. Zase bude všechno komplikovanější, budeme všichni moknout, diváci nepřijdou... No nemá cenu mudrovat, je potřeba jít "do práce".

Jaroslav Vidrna s "Čendou"Na hřišti se už scházeli závodníci, chodili si do klubovny pro kafe a dívali se na oblohu. No jo, co s tím, počasí prostě nevymyslím, i kdybych se zbláznila, mumlala jsem si pořád pro sebe. Mraky se zatím držely vcelku, pořád jsem věřila, že nezačne.

Ale začalo... Závodníci byli seřazení před slavnostním nástupem na hřiště a vtom se rozpršelo. Co rozpršelo, přímo lilo. No je přece CACIT, to by jinak nešlo. A to jsem už klela nahlas, ale stejně mi to nebylo nic platné. Naštěstí, abych jen nenadávala, zmokli asi tři, možná čtyři první závodníci. Pak se oblačnost zvedla, rozfoukal se vítr a nastalo téměř ideální pejskařské počasí - ani vedro, ani zima, jen možná ti, kteří jsou akurátní si mysleli, že by třeba nemusel ten vítr tolik foukat. Ale to už by to bylo moc dokonalé a ideální. Já byla naprosto spokojená. Dokonce jsem se v poledne převlékla do šortek.

Závodníci odjížděli podle harmonogramu na stopy, na hřišti se střídaly šestice Jana Petrusová, Bell Bohemia Abakanzávodníků na poslušnosti a obraně, šlapači pokládali stopy, rozhodčí posuzovali a figuranti figurovali. Všechno běželo tak, jak to běžet má.

Oproti minulým ročníkům jsme tentokrát zajistili i parkoviště, které bylo co by kamenem dohodil, hned za protipovodňovou hrází, takže to všichni měli pěkně všechno u ruky. Jako vedlejší příjem jsme si dovolili vybírat za parkovné, takže jsme se brzy setkávali s negativními ohlasy od některých diváků. Cena za zaparkované auto na dva dny (závod je dvoudenní) byla 50,- Kč, slovy padesát korun. Vstupné pro dospělé bylo na dva dny, též 50,- Kč. Možná si řeknete, že je to normální, co vlastně za tu padesátku dneska koupíte... No to byste se divili! Slízli jsme to od některých diváků, že jsme zloději. Když o tom tak teď přemýšlím, tyhle dohady s některými diváky, kteří nechtěli zaplatit parkovné a pak měli problémy zaplatit vstupné, nás nesmírně unavovaly a vysilovaly. Řešili jsme je sice asertivně, vysvětlovali jsme stále dokola... bohužel však někdy marně. Trochu nás to mrzelo, protože se většinou jednalo podle našeho mínění o lidi, kteří pak nakupovali u stánků poměrně drahé kynologické pomůcky a oblečení za dost peněz. Chci tím říci, že rozhodně nepatřili k těm, kteří by měli hluboko do kapsy. Ale asi je baví hádat se kvůli padesáti korunám. Nás to tedy nebavilo a dost nás to mrzelo. Co naplat, lidi nepředěláš, diskuse s těmi, kteří se hádat chtějí, nemá cenu. Jak ale říkám, mrzelo nás to a zbytečně nám to bralo energii. Známí, kteří slyšeli některé dohady mi pak říkali, abychom si z toho nic nedělali, že to tak bohužel je, někteří to prý mají jako sport. No budiž, už jsem se nad to povznesla a zapomněla. (Ba ne - nezapomněla, bude mi to ještě chvíli trvat, než strávím, že jsem zlodějka).

Sobotní počasí mile překvapilo a zvedlo nám náladu. Pomalu se blížil večer a s tím i konec sobotních soutěží. Vzhledem k tomu, že dva závodníci od závodu odstoupili a další dva byli v průběhu soutěží diskvalifikováni, začal se nám nedělní program poněkud časově zmenšovat. Jak už bylo řečeno, ovlivnil to i fakt, že nebyla nahlášena žádná háravá fena, která by musela dostat prostor pro trénink před výkonem (po ukončení soutěží ostatních). Bylo jasné,"nástřelák" že bude potřeba nedělní program trochu natáhnout přestávkami, abychom neuvedli ukázky Dog show moc brzy, aby o ně diváci, kteří přijdou později, nepřišli.

A tak jsme dostali výborný nápad, který se všem zalíbil. Posuneme začátek nedělních soutěží o jednu hodinu, začneme v devět místo v osm ráno. Všichni se radovali, že si budou moci přispat po rautu. Takže domluveno. Sobotní program soutěží skončil kolem sedmé večer, a tak měli všichni zhruba hodinu, aby se hodili "do gala", obstarali psy a vyrazili na raut.

Mísy plné dobrot...Raut se tentokrát konal v centru sousedních Dobřichovic, v rekonstruované hospůdce Tondy Vaňka, v Tipsport Baru. Všichni se opravdu "vytáhli". Jídlo bylo výborné a bylo ho takové množství, že se to nedalo sníst. Je tedy pravda, že někteří ze závodníků na raut nešli. Ať už k tomu měli jakékoliv důvody, udělali chybu, protože to stálo za to. Zeleninové i ovocné saláty mizely v žaludcích návštěvníků takovou rychlostí, že se Mňam, mňam..tomu Tonda nestačil divit. Také obložené mísy s různými druhy sýrů a salámů a řízků mizely. Venku na grilu bylo kuřecí masíčko a vedle se na rožni točilo selátko. V rohu venkovního sezení hrála kapela country a všichni s nimi zpívali. Zpočátku byl docela problém najít prázdné místo k sezení, protože obě části hospody byly plné, později se počet hostů ustálil. V přední části Ó jé! Selátko na rožni!!!hospůdky byl prý ideální posezení pro ty, kteří si chtěli popovídat se známými, se kterými se potkávají většinou jen na akcích, protože jinak k sobě mají daleko. Povídání prý zvenku v decentní hlučnosti doprovázela příjemnou hudbou kapela. Zatímco venku jsme měli kapelu hned vedle sebe a náležitě jsme si zazpívali. Také obsluha se k nám přidala. Horší to bylo s tancem, kromě obsluhy skoro nikdo netancoval. Nicméně byla výborná atmosféra až Kapelado půlnoci, kdy všem začaly docházet síly s jídlem. Navíc se dostavila únava po dvoudenním maratónu... A to ještě přišly na stůl výborné mini zákusky, uzená kýta, kterou jsme si mohli sami krájet na talíř a nakonec se kolem desáté půl jedenácté se sundávalo z rožně prasátko... Prostě hody se vším všudy. Kdo nepřišel, rozhodně prohloupil.

Uzená kýta, to je dobrota...Neděle byla příjemná, mohli jsme si trochu přispat. Soutěže se rozběhly v devět hodin. Počasí slibovalo hezký den, bylo jasno, jen sem tam mráček, každou chvíli se oteplovalo. Snad to vydrží do odpoledne, přemýšlela jsem, aby bylo hezky i na vyhlášení.

Kolem jedné hodiny skončily soutěže a začal administrativní maratón v kanceláři závodu. Ještě se čekalo na dojezdy z posledních stop, aby mohly páni rozhodčíbýt vyhodnocovány výsledky. Zatímco na hřišti už byla v plném proudu Dog show - tedy různé ukázky aktivit se psy, v kanceláři jsme se potili nad diplomy a výkonnostními knížkami. Ať chcete nebo nechcete, administrativa se urychlit prostě nedá. V ukázkách bylo předvedení frisbee, pak následoval blok věnovaný ukázkám ze služební kynologie. Ukázky byly doplněny výkonem malého border teriéra na obranách podle IPO 3. Tento malý pejsek však Ukázka frisbeepředvedl také zákroky na ringo oblek. Měl obrovský aplaus. Zajímavou ukázkou bylo předvedení části poslušnosti a obrany podle ZVV3 zástupcem pro nás doposud neznáméno plemene - bazybruzký pes. Ukázky zakončilo předvedení práce s boder kolií a pasením hus.

V 15 hodin jsme začali připravovat závěrečný ceremoniál na hřišti. Byly zde narovnányBorder teriér na obraně všechny ceny pro závodníky od sponzorů a partnerů závodu. Závod se chýlil neúprosně ke svému úplnému závěru. Samotné vyhlášení vítězů bylo moc hezké, důstojné a bylo zakončené českou hymnou pro vítěze Miloslava Lebrušku. Hymna nás všechny dojala.

Pak už zbývalo jen vyfotografovat všechny oceněné, podat si vzájemně se všemi ruku a pak už přišlo rozloučení a odjezd závodníků. Podrobnosti o výsledcích, titulech a bodech najdete na webové stránce závodu

www.cacit.cz

Border teriér s rukávemVěřím, že se všem závodníkům, divákům i všem ostatním zúčastněným závod líbil. I když to bude možná znít jako samochvála, myslím, že kromě pár drobných chybiček, které nebyly zvenčí vůbec vidět, neměl závod z hlediska organizace chybu. K nám se žádné negativní ohlasy zatím nedostaly, a to máme odstup téměř čtrnácti dnů po závodu. Pokud přece jen nějaké negativní názory Bazybruzký pesa připomínky k závodu byly, k nám se nedonesly. Doufám, že se všem v naší vesnici líbilo, a že se zase přijedou na nějakou místní akci podívat.

Ještě se sluší poděkovat všem, kteří se na závodu jakýmkoliv způsobem podíleli organizačně. Bez nadšení našich členů a známých by závod nebyl takový, jaký byl. Takže díky všem.

A to je tak k letošnímu závodu všechno. Zbývá dodělat ještě spoustu věcí, napsat články, zpracovat všechen materiál - videozáznamy, fotografie, napsat záznamy do kroniky, udělat vyúčtování všech finančních prostředků atd.

Zkrátka tenhle závod zřejmě nikdy nekončí...

Sepsala Alena Vanžurová

 

 "Vlkošedej pes"