Obsah

 

Zkoušky z výkonu podle NZŘ 20. dubna 2008

pejsek

 

Další sportovní akce je úspěšně za námi. 
Trochu nám dělalo obavy nevlídné, lezavé počasí. Bylo zataženo, i když podle údajů z radaru by prý mraky neměly být dešťové. Moc jsme tomu ale nevěřili. Předpovědi Iro (Cafu Půlnoční měsíc( ZVV1mluvily také o tom, že se bude vyjasňovat a oteplovat, ráno to však tak nevypadalo. Pan rozhodčí sice prohlásil na cestě na stopu, když začal padat drobný déšť, že asi padá mlha, ale v duchu jsem si v duchu říkala - no nevím, nevím. 
Na nástupu v půl deváté stálo 7 psovodů s osmi psy. Po kontrole identifikace psů se nejdříve jelo na stopy do polí. Včera napršelo docela dost, obilí bylo mokré, bylo skoro bezvětří, pro stopování tedy téměř ideální podmínky. Stopy měly být dvě, jedna podle ZVV1 a jedna stopařská speciálka, dvě hodiny stará.
Jedničkovou stopu zvládl Vláďa Kasl s Irem přímo vzorově. Zaváhání Vládi u prvního předmětu, kdy pes ho označil ve stoje, ale on čekal, až si lehne, stálo dvojici prvních 10 bodů, protože Iro se rozešel dál po stopě. Označení druhého předmětu na konci stopy pak psovod pojistil povelem, a to ho stálo dalších 10 bodů. Nebýt těchto chyb, získali by výborné ohodnocení 96 bodů, takhle „vyčuchali“ 76 bodů. Na pokračování do další disciplíny to však samozřejmě stačilo. Vypracování samotné stopy bylo opravdu velmi pěkné, takže Vláďa mohl být spokojen.
Eva Sedláková a Zet Gasko PrimPo stopě se na cvičáku pokračovalo poslušnostmi podle Zkoušky základní ovladatelnosti (ZZO), kterých bylo celkem 6. Všichni prospěli. Po těchto poslušnostech jsme spěchali nazpátek na pole, na vypracování stopařské speciálky. Tentokrát se dvojici - Vláďovi Kaslovi s Bronem, bohužel nedařilo a získané body na splnění zkoušky nestačily.
Na cvičáku pokračoval program zkoušek poslušností podle ZVV1, kdy dvojice získala výborných 98 bodů z celkových 100. Potom se pokračovalo speciálními cviky podle ZZO. I zde byli všichni úspěšní. Na závěr zkoušek proběhla obrana podle Jirka Hůla a Gilli PolodrZVV1 se ziskem 92 bodů.
Počasí se mezitím opravdu umoudřilo, oteplilo se a bylo trochu dusno, tak trochu jako v prádelně. Zkoušky skončily po dvanácté hodině. Pak následovala obvyklá administrativa spojená se zkouškami, tj. vypisování protokolů a soupisky účastníků. Zbývalo dát si oběd - dnes byla na jídelníčku rajská omáčka s těstovinami a hovězím masem. Po jídle přišla dobrá káva s bábovkou od Majky.
IroA je to tady, následovaly už jen závěrečné oficiality, předání „papírů“ a ukončení další sportovní akce. Zbývá poděkovat všem, kteří se na přípravě a realizaci zkoušek podíleli. (Fotografovi, kameramanovi, kantýně, kancelářským myškám, vedoucímu zkoušek, figurantovi, šlapačovi a dalším pomocníkům).
A mohl začít trénink obran, který následoval po zkouškách. Ti, kteří nešli trénovat, odjeli zaslouženě odpočívat a užívat si úspěšně složenou zkoušku domů.
Náročný víkend tedy máme za sebou, odpoledne se na nás smálo i sluníčko, které příjemně hřálo. Jakmile se však schovalo za mraky, nepříjemně to foukalo a studilo. Kde je už to jaro? Chceme teplo, teplíčko! V duchu si ale říkám, že se brzy možná budeme potit víc, než si budeme přát. Jaro asi nebude a skočíme rovnou do léta. Nu, uvidíme, jak to bude vypadat.

Za KK Lety napsala A.Vanžurová

smajlík 

Vedoucím zkoušek byl Luděk Hrudka, posuzoval rozhodčí pan Stanislav Veselý z Berouna, figuroval Vojta Bodnár, stopu šlapal Kája Ráž, fotografovali Alena Vanžurová a Jana Suchánkouvá, kameramanila Tereza Suchánkouvá, administrativu zařizovali Vladimíra Kasl a Gábina Stará.