Obsah

 

SEMINÁŘ O POSLUŠNOSTI

 

V sobotu 15. listopadu 2008 se konal v klubovně ZKO Lety seminář o poslušnosti. Lektorem byl Zbygniew Gorecki.

V klubovně se sešlo celkem 24 zájemců o informace a vědomosti, které chtějí uplatnit ve výcviku svých pejsků. Někteří chtěli nabrat vědomosti nejen pro sebe a své pejsky, ale i pro ty, kterým se věnují jako výcvikáři. Není nikdy na škodu poslouchat, co se kde děje nového, abychom měli přehled, a pak případně mohli nové věci aplikovat i na svého psa.

Dopolední přednáška obnášela promítání ukázek na videu, výklad postupu práce se psem od malého štěněte až po dospělého psa. Povídání bylo proloženo dotazy přítomných, odpověďmi a radami lektora, diskusí o případných chybách při výcviku a jejich odstraňování. 

Následovala přestávka na oběd a po obědě praktické úkázky na cvičišti. Procvičování "očního kontaktu" bylo prezentováno na malém dvouměsíčním štěněti, které bylo pak vystřídáno čtyřměsíčním pejskem a pak i dospělými psy. K vidění byly i ukázky nácviku aportu a ostatních cviků.

Seminář byl určitě přínosný. Doufáme, že se všem v naší útulné klubovně líbilo, že seminář splnil jejich představy, a že přijedou znovu na jaře, kdy bychom chtěli uspořádat další dva semináře, které by měly být věnovány postupně zbývajícím disciplínám, tedy pachovým pracem a obranám.

A.Vanžurová

 

Fotogalerie