Obsah

 

Výlet do ZOO v Plzni

Letošní léto a tudíž i dovolená v Městci Králové se počasím zrovna nevyznamenaly. Zato konec srpna a začátek září bylo ve znamení léta. A tak jsme si řekli, že si ještě teplo trochu užijeme a vzali jsme si v pondělí 2. září 2011 dovolenou a vyrazili na výlet do plzeňské Zoologické zahrady. Je to už několik let, co jsme tam nebyli. Když jsme jezdívali na tábor do Nýřan, byli jsme v plzeňské ZOO každý rok a mohli tak posoudit, co je tam nového. Od té doby, co jezdíme do Městce Králové, navštěvovali jsme jiné Zoologické zahrady, ale v Plzni jsme nebyli. A tak jsme se těšili, co je v Plzni nového, protože jsme slyšeli, že je to v ZOO moc pěkné.

Na výlet jsme přibrali každý část rodiny, vybrali super počasí a vyrazili jsme. Do Plzněje to co by kamenem dohodil, a tak jsme za zhruba hodinku už parkovali před ZOO. V letošním létě to byla už třetí zoologická zahrada, kterou jsme navštívili, tak budeme mít co srovnávat. A srovnávat se určitě dá. Co do velikosti je nejmenší z letos navštívených ZOO ta liberecká, kam jezdíme taky rádi. Největší je pražská ZOO, takže plzeňská ZOO je ten střed. 

Musím říci, že mě se nejvíc líbilo právě v Plzni. Na projití a prohlédnutí je plzeňská právě tak akorát. V pražské to bylo náročné na chození, je rozlehlá, ale je tam hodně pavilonů ve výstavbě, takže jsme byli brzy unavení, aniž jsme viděli to, co bychom vidět chtěli. Liberecká ZOO je menší, takže ji máte brzy prohlédnutou. Ale je to tam hezké.

Ale konečně k Plzni. Moc se nám tam líbilo. Kombinace pavilonů, výběhů, flóry a fauny je fantasticky vymyšlená, takže je pořád na co se dívat, zvířata jsou poměrně blízko cestiček, takže je na ně dobře vidět, máte pocit lepšího kontaktu s nimi. Kytičky v celé ZOO se mi taky moc líbily. Zkrátka výlet stál za to, počasí vyšlo, bylo tak akorát a všichni jsme byli spokojení. Podělíme se s vámi o fotografie.

Plzeňská ZOO