Obsah

Zkoušky z výkonu podle ZŘ IPO/VPG 17. září 2011

 

Termín konání sobota 17. září 2011
Místo konání ZKO Lety
Rozhodčí Jaroslav Šmolík
Figurant Roman Šonský, Jindřich Kubík
Kontakt, informace, přihlášky

Vladimír Kasl

tel. 731 489 759, e-mail: elektro.kasl@seznam.cz

 

Reportáž ze zkoušek 

První podzimní sportovní akci máme úspěšně za sebou. Mám v poslední době pocit, že žádná akce, kterou pořádáme, nemůže být tak, jak ji domluvíme, vždycky ji musí provázet nějaké nepředvídané události, zmatky a změny. Tak tomu bylo i tentokrát.

V době před zkouškami se stále mění počet přihlášených, složení zkoušek, a tak má ten, kdo připravuje administraci zkoušek, pořád co dělat. Tentokrát se však měnily zkoušky téměř pět minut před nástupem... Možná k tomu sice trochu přispěla změna figuranta a šlapače na poslední chvíli, ale i tak je to nepříjemné, stále všechno přepisovat, protože se pak může zvýšit případná chybovost v údajích a vůbec jednoho to prostě naštve. 

Romanovi Šonskému, který měl původně zkoušky figurovat, zhatily plány pracovní povinnosti, a tak jsme rázem přišli jak o figuranta, tak i o šlapače. Abychom nemuseli zkoušky překládat a všechno komplikovat, vypomohl nám na poslední chvíli figurant Jindra Kubík a část stop si vzal na starost Kája Ráž.

V pátek 16. září proběhly poslední přípravy zkoušek, navařila jsem megahrnec bramboračky s houbami a brácha navařil klasický guláš. V lednici byly čerstvé párky, toasty a Majka upekla perník. Počasí bylo celý týden pěkné, sice rána byla už chladná, ale přes den bylo hezky, ba dokonce některé dny bylo doslova vedro. Na sobotu předpovídali meteorologové taky pěkné počasí, ale už by podle nich měly být přeháňky.

Ráno bylo jasno, bylo sice chladno, ale nebylo to tak hrozné. Sešli jsme se krátce po sedmé hodině, abychom v klidu vypili kafčo, než to začne. V kantýně nastoupila "do služby" Romana Rychlá. Vedoucí zkoušek dělala opět Gábina Stará, za "šlapky" byli Vašek Mejstřík a Kája Ráž. Brzy dorazil i pan rozhodčí, který se hned pustil do kontroly papírů. Vašek s vedoucí Gábinou jeli položit stopu podle FH1 pro Vláďu a Ira, ostatní se chystali pomalu na nástup. Na soupisce bylo 1x IPO-V, 2x FPr1, 1x FPr2, 1x IPO1, 1x IPO2, 1x VPG-A, 1x VPG3, 1x FH1. Jeden účastník se ze zkoušek ze zdravotních důvodů na poslední chvíli omluvil.

Po osmé hodině jsme se sešli na nástupu, kde pan rozhodčí zkoušky oficiálně zahájil, zkontroloval tetování a čipy a mohli jsme vyrazit všichni na stopy. Terény byly tentokrát na loukách na Halounech. Počasí i terény byly dobré a tak byly podmínky na stopy naprosto ideální. Na malou chvilku nám dokonce trochu sprchlo. Stopovali jsme tentokrát všichni a pan rozhodčí byl s touto disciplínou spokojený. Kromě jednoho psovoda jsme byli všichni úspěšní, a tak jsme se vraceli na cvičák zvesela.

 čmuchadlo

Po krátké přestávce, během které jsme se trochu občerstvili, se vylouplo sluníčko do celé své krásy a začalo pěkně pálit. Bylo jasné, že rychlá změna teploty bude na výkonech psů znát, když to zkrátím, vypadalo to, že budou psi jako lemry. Daleko od pravdy jsem tedy nebyla. Poslušnosti byly celkem čtyři, protože ostatní úspěšní složili stopařské zkoušky. Jak jsem už řekla, výkony byly poznamenány teplým počasím, přesto všichni uspěli a mohli tak pokračovat poslední disciplínou - obranou. Před obranou byla kratičká přestávka, aby si psi odpočinuli a my jsme se šli napít.

pejsek

Obrany mají vždycky rychlý spád, tak tomu bylo i dneska. Všichni jsme uspěli, chyby nám pan rozhodčí vytknul hned na place. Protože známe svoje psy dobře, o chybách jsme věděli a museli jsme panu rozhodčímu dát za pravdu. Konečně jsme si mohli oddechnout.

veselý pes

Zbývalo, abychom si dali oběd, Gábina s Terezou se pustily do papírování a my do povídání. Protože bylo nádherně, seděli jsme venku u stolu. Když holky dodělaly papíry, pan rozhodčí oficiálně zkoušky ukončil, zhodnotil a papíry byly rozdány.

A co říci na závěr? Zase máme jednu úspěšnou akci za sebou. Poděkování patří všem, kteří se na její organizaci podíleli, ať už to byla kantýna, šlapači, figurant, fotografové, dobrovolníci ve skupině na poslušnosti, administrátoři..... Velké poděkování patří rozhodčímu panu Jaroslavu Šmolíkovi, který umí vytvořit výbornou atmosféru. Každého z nás odměnil na zkoušce spravedlivě takovými body, které jsme si zasloužili. I když je každý na akci nervózní, strašně moc záleží na přístupu rozhodčího, protože se maličkostmi dá jak uklidnit, tak i rozhodit psovody, kteří svoji nervozitu následně přenesou samozřejmě na svoje psy. A pan Šmolík rozhodně patří k těm, kteří svým přístupem umí zklidnit, zažertovat, a tak se vám hned líp pracuje.

veselý pes

Po zkouškách odešli ti, kteří spěchali za dalšími povinnostmi nebo to mají domů daleko. Ostatní poseděli a popovídali si až do pozdního odpoledne. Podle předpovědí byl tohle asi poslední teplý víkend, počasí by se dál mělo prý už opravdu podobat podzimnímu, a tak jsme si užívali venkovní sezení u kávy.

pá pá

A je to konečně tady!!!! Fotky jsou hotové, upravené, můžete kliknout na fotku nebo na název fotogalerie a rázem se dostanete na rajče, kde je fotogalerie umístěna.

Fotografovali Tereza Suchánková a Kája Ráž, kterým za fotky děkujeme.

FOTOGALERIE ZE ZKOUŠEK 17.9.2011

ZKOUŠKY Z VÝKONU 17.9.2011