Obsah

Červen 2011

Ač se to zdá neuvěřitelné, máme tady už zase červen... Čas neskutečně letí a já mám pocit, že se rok skládá z vánoc, velikonoc, prázdnin a ... zase vánoc.

No dobrá, možná si říkáte, že jsem to přehnala. V tom případě jste na tom líp než já a čas vám tolik asi neutíká.

Pořád si říkám, že bych měla zvolnit, že bych si měla všechno trochu víc užívat, ale jak, na to jsem ještě nepřišla...

Léto je tady v plné síle, teploty útočí na tropické. Mám pocit, že se počasí totálně zbláznilo v celém světě. Příroda se tedy v posledních měsících snaží nám dávat zabrat, ať už jsou to zemětřesení, povodně, tornáda, sopky, bouřky... Proti těmhle živlům jsme tak malí, a přesto pořád nedostáváme rozum... Tak radši zase jen o psech...

V pátek 3. června jsme měli trénink obran. Na place bylo pořádné teplo, teplo, teplíčko... O foťák jsem se tentokrát dělila s každým, kdo měl chuť fotit. Takže v autorství této galerie je trochu chaos, který jsem vyřešila tím, že jsem podepsala jen ZKO... Fotila jsem já, Terezka Suchánková, Kája Ráž, ale myslím, že i Tomáš Suchánek a Vláďa Kasl. Kdo co fotil (kromě toho, že poznám svoje fotky), to mi není úplně známé, protože jsem u všeho nebyla. Ale myslím, že to není vůbec důležité, kdo obrázky fotil. Hlavně, že se povedly.

Fotogalerie z pátku 3.6.2011

trénink obran 3.6.2011

 

Neděle 5. června 2011

A máme tady zase neděli. Dnes procházel naší obcí již popáté Královský průvod. A protože nemůžeme nikde chybět smajlík , byli jsme se podívat a také fotit. Fotky si můžete prohlédnout, máte-li chuť na webové stránce obce Lety.

Od rána bylo nádherné počasí, slunečno a vedro. Teploučko bylo i odpoledne, takže jsme si říkali, že možná, možná přijde málo lidí se štěňaty...smajlík

Zodpovědní majitelé štěňátek však opět nezklamali a přišli se svými psími i dětškými "ratolestmi". Některá štěňata tráví většinu času v řece  smajlík, což je velká zábava.

fotogalerie 5.6.2011

FOTOGALERIE 5.6.2011

(tak jsem popletla na fotkách datum divník , fotky jsou opravdu z 5. června...,
tak sorryplačník, opravovat je ale nebudu, je to moc pracné)

Neděle 12. června 2011

 

Dnes se opět vydařilo počasí, a tak některá štěňátka se s chutí vykoupala v Berounce. Tentokrát jsem datum ve fotogalerii nepopletla, bylo opravdu 12. června. tlapka

 

FOTOGALERIE Z 12. ČERVNA 2011

FOTOGALERIE Z 12.6.2011

Úterý 14. června 2011

Na dnešek byl naplánováný trénink obran. Bylo pěkné vedro. Roman se zpozdil při průjezdu Prahou pejsek, a tak jsme začínali až v šest hodin. Alespoň nebylo už takové vedro. Kousali jsme až do devíti do večera. Večer byla pak pěkná bouřka a pršelo. 

Fotogalerie z tréninku obran 

fotogalerie z tréninku obran 14.6.2011

 Neděle 19. června 2011

Tak dneska nám a štěňátkům počasí moc nepřálo, pokazilo se a zmokli jsme. Ale protože jsme "pejskaři", tak nám to vůbec nevadilo, i když foukal silný vítr.

fouká vítr

 

Déšť se pak na chvíli umoudřil, takže jsem mohla vytáhnout i foťák. Štěnátek bylo dnes o trochu méně než obvykle, možná to zavinilo počasí. Blíží se nám prázdniny, čeká nás už jen jedna neděle se štěňátky, pak adiós na dovču. Ale protože jsme "blázni", jedeme na dovolenou samozřejmě se psy. dovolená se psy

A to ještě není všechno, na dovolené se totiž chystáme se psy i cvičit... Samozřejmě více či méně rekreačně, ale přece. Hodláme dohonit trochu to, na co v průběhu sezóny nemáme čas. Ale i když dovolená a prázdniny už klepou na dveře, ještě si chvíli musíme počkat, než ten správný čas nastane...

FOTOGALERIE Z NEDĚLE 19.ČERVNA 2011

neděle 19.6.2011

Neděle 26. června 2011

Je to neuvěřitelné, jak ten čas neúprosně letí. Než jsme se ohlédli, máme tady začátek prázdnin. Jak utíká čas je vidět na štěňátkách, která nám rostou před očima doslova jako z vody. Neustále přibývají nová psí mimina, noví psí puberťáci a ti, kteří chodili dosud, nám rychle dospívají.
Počasí bylo minulý týden vrtošivé, takřka aprílové, samý zvrat. Nějak nás už ty teplotní zvraty moc nepřekvapují. Dneska v poledne ještě pršelo, odpoledne pálilo sluníčko, takže na place byla doslova výheň...

Poslední červnová neděle byla zároveň poslední "štěněčí" nedělí prvního pololetí letošního roku. Než odjedeme na tábor do Městce Králové, budeme si užívat ticha a klidu bez štěňátek, ale určitě se nebudeme nudit, protože se budeme věnovat svým pejskům. Doufám, že se mnou souhlasíte, že si určitě naši instruktoři za celoroční práci zaslouží odpočinek. Ale i když se nebudeme pravidelně každou neděli věnovat majitelům štěňátek, určitě nebudeme bránit tomu, aby si všichni, co budou mít chuť, přišli každou neděli pohrát na plac bez našeho vedení.

Přejeme všem účastníkům kurzů krásné léto, příjemně prožitou dovolenou. Všichni se těšíme na první neděli v září, kdy se zase s vámi a vašimi štěňaty sejdeme.

Fotogalerie z neděle 26.června 2011

 fotogalerie 26. června 2011

Středa 29. června 2011 - trénink obran 

Počasí je stále jako na houpačce, což už vlastně není nic nového. Ale zvyknout si na tyhle teplotní výkyvy je náročné. Když si čtu svoje poznámky, tyhle věty se tam stále opakují, ať už to bylo v zimě, na jaře nebo na podzim.

A tak po chladnějším víkendu bylo ve středu zase pěkné vedro, teplota se blížila ke třicítce. Trénink obran začínal skoro v půl šesté odpoledne, přesto bylo stále velké vedro a psům se nechtělo moc pracovat. (Ani nám se nechtělo moc běhat.

smajlík

Přesto se nás sešlo na obrany poměrně dost. Dorazilo i několik štěňat, začátečníků. Kousali jsme skoro do devíti hodin. Dneska mi s fotografováním pomáhala Terezka Suchánková.

FOTOGALERIE Z DNEŠNÍHO TRÉNINKU

Fotogalerie z obran 29. června 2011