Obsah

 

Leden 2011

A máme tady nový rok. Sníh leží už od konce listopadu, to tu už dlouho nebylo. Na Štědrý den sice lilo, sníh hodně slehl a odtál, konec roku byl velmi mrazivý. Brrr.

První neděli v novém roce je pěkně lezavo. Dopoledne na chvíli vykouklo sluníčko, a tak jsme se radovali, že bude po obědě na štěňátka hezky...sluníčko

Nakonec nic moc, zase padá z nebe to "bílý svinstvo". rozčílenej pes

Nicméně štěňátka se svými páníčky i přes nevlídné počasí dorazila v docela hojném počtu. Nakonec posuďte sami....

fotogalerie z kurzu pro štěňata z neděle 2.1.2011

 

Víkend 7.-9. ledna 2011

Víkend nám začal tréninkem obran v pátek od 14 hodin. Počasí tedy nic moc, sníh tál, pršelo. Prostě počasí na venkovní aktivity jako vyšité smajlík.

Přes nepřízeň počasí se na hrázi u cvičáku sešlo poměrně dost zájemců o trénink. Kolem půl třetí jsme se do toho vrhli. Bylo už trochu déle vidět, ale protože bylo zataženo, stejně jsme museli poměrně brzy rozsvítit. Dokonce jsem se snažila chvíli i fotit, vzala jsem si na to i blesk. Ale brzy mě bolely ruce a světlo se horšilo, až to nešlo a musela jsem foťák uklidit.

S teplým čajem a občasným pobytem v teple klubovny jsme se "prokousali" tréninkem až do konce. Skončili jsme po půl osmé večer. Všichni mokří jako myši.

Patt 

Fotogalerie ZDE (nebo kliknutím na fotku)

V sobotu jsme se sešli na dalším tréninku před desátou. Terén na cvičáku byl ještě horší než v pátek. Zbytky sněhu, bahno, zmrazky, zamrzlé louže nevsáknutého rozmrzlého sněhu, zkrátka nic moc. Počasí bylo taky ještě horší než v pátek (možná), nejdřív mrholilo, pak lilo. Ale na západě to vypadalo, že by snad mohlo... snad by se to mohlo roztrhat a přestat pršet.

Přestalo, oteplilo se, udělala se mlha. Nicméně jsme zase jako správní šílenci běhali po place a honili se se psy za rukávem. Opět se nás sešlo poměrně dost, skoro dvacet psů. Fotit by se možná trochu dalo, ale tentokrát jsem měla v ruce pro změnu kameru. Něco málo jsem natočila, jakmile dovolí čas, budete moci posoudit.

 

Neděle 9. ledna 2011

Už v sobotu večer bylo jasné, že letí řeka nahoru. Sledovali jsme internet, předpoklady byly, že hladina Berounky půjde minimálně na 1. stupeň povodňové aktivity, na horním toku a přítoky Berounky stoupaly. Obleva, tání sněhu, do toho déšť, musíme doufat, že to půjde rozumně. V Černošicích hlásili 2. stupeň PA, protože tam byla nastavěná bariéra z ledu. Ta se hnula údajně kolem půlnoci, tím, jak se zvedal stav hladiny řeky, bariéra odplavala. V průběhu sobotního odpoledne připlouvaly další kry a ledy od Karlštejna a další ještě z jiných lokalit.

Dnes byla řeka už na prvním stupni a pomalu stále stoupá. Během dopoledne jsme se rozhodli zrušit z bezpečnostních důvodů kurzy pro štěňata, protože by bylo velmi nebezpečné, kdyby některé štěně vběhlo z nerozumu do řeky. Jistota je jistota, a tak raději počkáme, až Berounka klesne. Dokonce jsme kolem oběda vyndaly příčné oplocení, aby v případě vystoupání hladiny na plac mohla voda volně odtékat. Snad to nebude tak hrozné, sledujeme stále přilepení na obrazovkách počítače, jak Berounka stoupá.

Úterý 11. ledna 2011

Berounka dosáhla v pondělí 10. ledna téměř 2. SPA, chyběly pouze 3 cm. Voda se vylila z koryta před sokolovnou a dále směrem k našemu cvičišti. Malý plac byl trochu zasažen, na velkém cvičišti to bylo "tak tak", prostě téměř zároveň s terénem.
Dnes Berounka od poledne pomalu klesá, zhruba po jednom centimetru za hodinu. Předpověď počasí je snad příznivá, co se týká deště. Co se týká teplot, mělo by přes den být hodně teplo, dokonce o víkendu až 11 stupňů, v noci by teploty měly být o trochu nižší. Nicméně je jasné, že bude dále pokračovat obleva, tání sněhu. Kulminace Berounky a odtékání při zvýšené hladině bude trvat zřejmě delší dobu. Uvidíme, uvidíme, snad vše dobře dopadne.

Video z tréninku obran Chasse z Gargamellu

Chass z Gargamellu

Video z nácviku obran se Šemíkem

Cvrček alias Šemík od Tilschů

 

Trénink obrany - pátek 21. a sobota  22. ledna 2011

V pátek nás čekal opět trénink obran, dorazil Zbyšek Gorecki. Já jsem tentokrát jela na víkend na výlet za malinkou vnučkou a její maminou (naší Haničkou), na které jsem se moc těšila, a tak jsem nechala Honeye doma odpočívat.

Podle vyprávění byl víkend náročný, počasí náladové, jako v poslední době skoro pořád. sněžení, vlhko, chladno, lezavo. Lidí bylo hodně, v pátek se trénovalo od dvou až do večera a v sobotu od deseti dopoledne téměř do šesti do večera. Fotodokumentaci tentokrát pořizoval Kája Ráž.

A zde najdete fotogalerii z tréninku 

trénink obran

Neděle 23. ledna 2011 - kurz pro štěňata

Díky pracovitým a ochotným brigádníkům a jejich rychlému úklidu cvičiště po povodni jsme mohli už dnes pokračovat v kurzech pro štěňátka. Hladina v řece Berounce klesla kousíček pod 1. stupeň povodňové aktivity - bdělost, takže nehrozí žádné nebezpečí. Voda je už pomalá a nemělo by se nic stát, ani když se poběží štěňata do řeky napít.

Dvě neděle se kurzy kvůli zvýšené hladině Berounky nemohly konat, a tak se na dnešek všichni těšili. Plac byl plný nadšených štěňat i jejich páníčků a paniček. A to je dobře.

FOTOGALERIE Z NEDĚLNÍHO KURZU 23. LEDNA 2011 

FOTOGALERIE Z KURZU 23. LEDNA 2011

Sobota 29. ledna 2011

Tak se nám zima zase vrátila v plné síle... napadlo ještě trochu sněhu a zase mrzne. Dnes v noci bylo jasno, mrzlo až praštělo. Ráno bylo - 11 o C.
V 10 hodin jsme se sešli na kousání. Bylo nádherně slunečno, ale zima. Bylo nás poměrně dost, ale šlo to dobře. Umrzlý terén posypaný asi tří až pěticentimentrovou vrstvičkou sněhu byl vcelku dobrý, rozhodně lepší než bahno.

Pěkně se fotilo, bylo dobré světlo. Jen tmaví psi na sněhu, to není úplně to pravé ořechové... tak musíte odpustit amatérovi, který se učí... Niméně fotek bylo mnoho, mnoho, mnoho, (přes tisíc), a tak vybrat z nich a upravit je, to je časově dost náročné.

Tak snad se budou alespoň trochu líbit...

FOTOGALERIE Z TRÉNINKU OBRAN V SOBOTU 29. LEDNA 2011

 FOTOGALERIE Z OBRAN 29.1.2011

Neděle 30. ledna 2011

 

A máme tady zase neděli. Sluníčko by se rádo prodralo skrz mraky, ale daří se mu to vždycky jen na malou chvilinku. Zima zalézá za nehty, ráno bylo kolem mínus dvanácti. Zima se holt nechce jen tak vzdát svojí vlády... Máme konec ledna, takže nás asi čeká ještě hodně chladných, lezavých, plných zimy a nevlídného počasí. Na teplé slunečné dny, které byly před pár dny, můžeme zatím zapomenout.
Příjemné ale je, že se nám hezky začínají natahovat dny, takže už je vidět skoro do půl šesté. Sláva, za chvíli budeme chodit domů z práce za světla a budeme moci jít ještě na procházku... Už aby bylo jaro, nemám zimu ráda. Už se moc těším, až si budeme moci zase sednout venku u klubovny na lavici a dát si venku kafčo...
Co to bájím? To si budeme muset ještě počkat... Ale je to hezká představa, ne?

Ale ke štěňátkům. Dnes se sešlo celkem přes padesát štěňat, převahu měla tentokrát větší štěňata, doplněná o dospělé psy. Smečka byla chvilku trochu víc divoká, protože dorazila nová, neznámá štěňata, ale nakonec se všechno uklidnilo a všichni si společně pěkně hráli. Sice byli pěkně divocí, ale bylo to v pohodě, žádné rvačky, jen hlučnější "psí hovory".  Věřte tomu nebo ne, moc mě těší, že kromě několika "bojínků", kteří si teprve zvykají na psí kamarády, je na cvičáku každou neděli velké množství šťastných pejsků.

Fotky z dnešního dne si můžete prohlédnout v nové FOTOGALERII

 FOTOGALERIE Z NEDĚLE 30. LEDNA 2010