Obsah

 

Neděle  4. září 2011 

Tak nám to zase začalo... Ano, dneska je první neděle se štěňátky po prázdninách. Počasí se povedlo, až moc. Bylo pěkné vedro. Přesto dorazilo velké množství psích miminek. Doprovázely je celé rodiny, a tak nás bylo na place požehnaně. Byla to velká legrace, štěňátkům se to moc líbilo. A protože bylo vedro, některá se vykoupala, a tak jsme byli za chvíli skoro všichni mokří. Na první hodinu dorazila štěňata, která chodila před prázdninami, ty nám trochu provyrostlapejseka přišlo poměrně dost úplně nových štěňátek, která byla v takovém houfu úplně poprvé.

Moc jsme si první lekce se štěňaty užili a doufám, že si je užili i ostatní. A jak to na první lekci po prázdninách vypadalo se můžete sami podívat ve fotogaleriích.

 

 Fotogalerie z kurzů pro psí mimina 4.9.2011

 Fotogalerie psích puberťáků 4.9.2011

Pátek 9. září 2011 - trénink obran

Pátek má asi každý rád, protože končí pracovní týden a začíná víkend. I my jsme byli rádi, že už je pátek. Počasí slibovalo, že bude víkend slunečný a velmi teplý.
Na dnešek byl naplánovaný trénink obran, zkoušky z výkonu se rychle blíží, za týden jsou tady, a tak je potřeba doladit spoustu věcí. Trénink se povedl, výkony byly vesměs dobré, myslím, že vládla spokojenost, nakonec můžete posoudit sami ve fotogalerii z dnešních obran.

Fotogalerie z tréninku obran 9.9.2011

 

 Neděle 11. září 2011

Týden utekl jako voda a máme tady zase neděli. Co se týká počasí, už ani nevím, jak bylo, ale myslím, že tak jako téměř po celý rok - chvíli hezky, pak chladno, déšť a následně obrat k lepšímu a doslova vedro. Dnes atakovala rtuť na teploměru skoro třicítku. No sami řekněte - není to doslova blázinec? Ale zase z druhé strany, každý den, kdy je hezky, je fajn. Nakonec jsme si toho teploučka v letošním astronomickém létu moc neužili, tak ať je hezky aspoň v září. Jen ty teplotní skoky nejsou ideální, člověk je z toho jako "praštěný".

Na dnešní hodinu pro malá štěňata přišlo opět hodně štěňátek se svými páníčky a celými rodinami. Je to moc fajn, když se po place prohání smečka šťastných pejsků a jejich páníčkové živě diskutují o svých chlupáčích. Známí se tady setkávají, vítají a myslím, že se pro ně tyhle hodiny možná stávají i společenskou událostí. Některá štěňátka se sice zpočátku trochu bojí, ale věřte mi, že většina z nich si po krátkém čase začne hrát a osmělí se, strach zmizí a oni se kámoší s ostatními. Je moc zajímavé tohle dění pozorovat. Smečka psů funguje naprosto fantasticky, chvíli se vždycky "vaří", než si pejsci srovnají, kam hierarchicky patří, proběhne pár rozmíšek a pokud jim do toho moc nemluvíme ani my, ani jejich páníčci, brzy se srovnají, každý si najde toho "svého" kamaráda a celou hodinu si dokáží hrát. Chce to jen trochu trpělivosti a nemít strach o toho svého chlupáče. Pokud je to nutné, instruktoři zasahují a "zlobidla" a provokatéry "vyklepou", aby nedělali neplechy a nevytahovali se na slabší. Strašpytlové chvíli štěkají a straší ostatní, ale pak brzy zjistí, že není čeho se bát a strach trochu povolí.

veselý pes

Ale to jsem se zase rozpovídala... Tak raději zase připravím fotogalerie, hned jakmile je budu mít hotové, vyvěsím je, abyste se mohli pokochat...

13. září 2011 - a je to tady, fotogalerie jsou  hotové, stačí jen kliknout a prohlížet

Fotogalerie z 11. září 2011 - psí mimina

Fotogalerie z 11.září 2011 - starší štěňata 

Kurzy pro štěňata 18. září 2011

V sobotu, která předcházela neděli 18. září, se konaly první podzimní zkoušky z výkonu, tentokrát podle MZŘ IPO. O zkouškách si můžete přečíst reportáž a prohlédnout fotografie na záložce sportovní akce. Počasí tuto sobotu bylo nádherné, slunečné. Skvělá byla i nálada a atmosféra, také úspěšnost byla skvělá, a tak jsme zářili spokojeností.

Nicméně předpovídané deště opravdu v noci na neděli dorazily do Čech. Zatáhlo se a dopoledne začalo pršet. Účast na kurzech byla v tomto počasí obdivuhodná. I když jsme všichni zmokli, ba dá se říci, že doslova promokli, všichni vydrželi se svými chlupáči až do konce hodiny a můžeme doufat, že to neodstonají (tedy páníčci). Bohužel se tuto neděli kvůli dešti nedalo fotit.

Trénink obran 25. září 2011

To je počasíčko, to je balada. Sice je ráno chladno a mlha, ale když se vyloupne sluníčko, je to nádhera. Mohlo by takhle být až do vánoc a pak by se mohlo oteplit...

No dobrá, tak tedy ne až do vánoc. Ale uznejte, že je to super, když se můžete ještě koncem září takhle ohřát, běhat v tričku s krátkými rukávy a v šortkách. A taky je příjemné, když se díváte na plynoměr... poněvadž se kvůli teplíčku nemusí ještě topit, tak se moc netočí, což je příjemné i pro naši peněženku. To vloni touhle dobou se už topilo.

Ale k tréninku obran. Ráno v devět jsme se sešli a pustili se do dalšího tréninku, neboť kdo je připraven, není překvapen a další zkoušky se zase blíží. Účast byla hojná, časově to vyšlo akorát, abychom po tréninku mohli přivítat štěňátka. Můžete se potěšit fotkami, které jsem z velkého množství pro vás vybrala. Fotila moje maličkost a občas mě vystřídala Terezka Suchánková.

Fotogalerie z tréninku obran 25.9.2011

Kurzy pro štěňata 25. září 2011 

Dnešní den byl opět jako vymalovaný, sluníčko hřálo a obloha byla azurová. Předpokládali jsme velkou účast na kurzech a kupodivu jsme se nezmýlili. Sluníčko vylákalo rekordní počet páníků se svými chlupatými zlatíčky, a tak bylo na place velmi živo. Všechno jsem opět mohla zdokumentovat, a tak jsem fotila jako o život. smajlíkPosoudit to můžete sami, pokud budete mít chuť si prohlédnout nové fotogalerie.

štěňátka 25. září 2011 

 fotogalerie starších štěňat 25.9.2011