Obsah

2. ročník Podzimního závodu

2. ročník Podzimního závodu

 2. ročník Podzimního závodu

v kategoriích ZZO bez speciálních disciplín, ZVV1, ZVV2  a IPO1 beze stop

s vloženým speciálním obranářským závodem

PROPOZICE

 Rozhodčí: Miroslav Kasík, Miroslav Ryneš ml.

Figuranti: Zbyšek Gorecki, Roman Šonský

Termín konání: středa 28. října 2009

nástup

 REPORTÁŽ ZE ZÁVODU

S úlevou vydechuji - další sportovní akci máme za sebou. 2. ročník podzimního závodu jednotlivců je už minulostí.

Zatímco mám plno práce s tříděním, vybíráním a úpravou fotek ze závodu, stříháním videozáznamu výkonů, ještě začerstva je potřeba napsat reportáž se zážitky z průběhu závodu, než je překryjí další akce... a tak tedy do toho.

nástupVloni jsem se děsila počtu přihlášených závodníků, bylo jich 43. Od začátku letošního října začaly přibývat pozvolna přihlášky závodníků a já přemýšlela, jak to bude vypadat letos. Akcí je v tomhle období hodně, a to jak zkoušek z výkonu, tak i závodů. Navíc vyšel svátek 28. října letos na středu, což není úplně ideální, protože chodí v týdnu lidi do práce. A tak jsem si říkala, uvidíme, po zkušenostech z minulých závodů jsem byla tentokrát v klidu, závodníci se teprve přihlásí těsně před závodem...

V neděli 25. října večer, po zkouškách, jsem si tak lebedila, že je všechno téměř připravené, že nejsou žádné problémy. A ejhle, v pondělí v osm hodin ráno telefon...na nástupu onemocněl nám náhle rozhodčí... co teď? Znovu se opakovala situace jako před letošním jarním závodem v květnu, kdy jsem narychlo sháněla nejprve třetího rozhodčího, protože bylo hodně závodníků a pak ještě dalšího rozhodčího, protože jeden pro nemoc zrušil svoji účast. Neumíte si představit, jaké jsou to nervy, dva dny před závodem shánět rozhodčího, když víte, že máte přihlášené "mraky" závodníků...

Opět se opakovala situace jako před jarním závodem, kdy jsem narychlo sháněla nejprve třetího rozhodčího, protože bylo hodně závodníků a pak ještě dalšího, protože jeden pro nemoc zrušil svoji účast. Neumíte si představit jaké jsou to nervy, dva dny před závodem shánět rozhodčího, když víte, že máte přihlášené "mraky" závodníků...

smajlík

No zkrátím to, zase se našel rozhodčí, který nám "vytrhl trn z paty" a ochotně zaskočil za nemocného kolegu. Mohla jsem si tedy oddechnout.

na nástupuV úterý, v předvečer závodu, jsem měla na startovní listině 52 závodníků! Měla jsem pocit, že máme všechno do detailu připravené, že by nás nemělo snad nic zaskočit. Za pomoci mého bratra, kuchaře, bylo navařeno, v kuchyni byly plné lednice jídla, v klubovně nebylo kam se vrtnout, protože všude byly krabice s cenami pro závodníky, v kanceláři jsem měla připravené diplomy... Pár změn ve startovních listinách na poslední chvíli mě sice trochu rozladilo a přidělalo mi práci, ale co naplat, tak to bývá. Uvidíme ráno na prezenci, co se ještě přihodí. Předpokládala jsem, že nedorazí všichni, kteří se přihlásili, a tak se bude počet závodníků určitě ještě měnit...

Ve středu ráno, po šesté, jsme asi budili sousedy, protože moji psi se tradičně velmi těší, jakmile vezmu vodítka a obojky do rukou, a dávají to velmi hlasitě najevo. Vyrazili jsme na cvičák takhle brzy proto, abychom ještě stihli vyvenčit psy a v klidu se nasnídat.

Závodníci byli však také ranní ptáčata, začali se sjíždět hned po našem příchodu. Chtěli si stihnout zacvičit na place ještě před závodem.

Při prezenci závodníků opravdu došlo ke změnám, někteří nedorazili, ale zase nana nástupu oplátku přijely dvě závodnice naslepo. A tak jsme po skončení prezence měli na startovní listině celkem 51 závodníků! Z toho12 v kategorii ZZO, 11 v kategorii ZVV1, 5 v kategorii ZVV2, 7 v kategorii IPO1 a 16 ve vloženém obranářském závodu. No potěš! Jak já to dělám, že mám skoro vždycky pravdu?

Všechno klapalo, ve čtvrt na devět stáli již všichni závodníci se psy na nástupu. Vedoucí závodu Jirka Hůla přivítal oba pány rozhodčí - Miroslava Kasíka, který dorazil na naše závody až z Plzně a pana Miroslava Ryneše ml., který přijel z Kladna. Následovalo losování, které bylo na tolik závodníků skoro bleskurychlé, takže po půl deváté už mohlo začít posuzování poslušností. Díky tomu, že máme dvě oplocená cvičiště, probíhala na jednom poslušnost podle ZZO a na druhém podle ZVV1. Věřili jsme, že tak ušetříme minimálně hodinu času, a že bychom při troše štěstí mohli být se závodem hotovi tak, aby mohlo být venku na place i slavnostní ukončení závodu. Počasí Barča Laiblová s Bengievypadalo docela rozumně, bylo docela příjemně, meteorologové slibovali na dnešek, že nebude pršet. Při loňském prvním ročníku závodu nám propršel celý den a ukončení závodu jsme museli přesunout do klubovny. A protože klubovna nemohla pojmout všechny závodníky najednou, vyhlašovalo se po disciplínách. Snad to tedy letos vyjde, aby mohlo být vyhlášení venku, protože 51 závodníků se nám do klubovny opravdu nevejde!

Na velkém place pokračoval program posuzováním poslušností ZVV2, pak přišli na řadu závodníci kategorie IPO1. Kolem půl jedné po poledni byly poslušnosti hotové. Říkali jsme si, že máme krásný čas. Bez přestávky se šlo na obrany. Vzhledem k tomu, že měli rozhodčí rozdělené kategorie, střídali se na place, a tak se mohli i v klidu najíst a na chvilku si odpočinout. Ať jsemSofie počítala v duchu jak jsem chtěla, vypadalo to, že dříve než před čtvrtou odpoledne nebudeme mít hotovo. Počasí se drželo, bylo relativně teplo, kolem 14 stupňů, bylo sice zataženo, ale oblačnost byla hodně vysoko, vypadalo to, že to vydrží. Lehce pofukoval slabý větřík. Závodníci i diváci sledovali závod venku z hráze, krmili se přitom dobrotami z kantýny. Všechno klapalo. Ba dokonce, až na pár nervózních jedinců, jezdili dnes po cyklostezce na hrázi rozumní cyklisté, kteří ve většině případů chápavě zpomalovali nebo dokonce !! sesedali ze svých kol! Někteří se i na chvilku zdrželi a dívali se na výkony psů.

Simona FialováZávodníci jednotlivých kategorií se střídali na place v obraně. Obrana je pro diváky asi nejzajímavější disciplínou. K vidění byly různé výkony, některým se nezadařilo, tak jak to někdy bývá, někteří předvedli standardní průměrný výkon, ale některé výkony sklidily i potlesk. Čas rychle utíkal, a tak než jsme se ohlédli, bylo po druhé hodině odpolední a nám zbývala poslední kategorie - vložený obranářský závod.

Ač se to možná některým nezdá, je tento vložený obranářský závod pro psy velmi náročný, a to hlavně psychicky. A tak, zrovna jako v loňském roce, někteří závodníci tuto disciplínu podcenili. Z celkových 16 závodníků, kteří byli do této kategorie přihlášeni, jeden odstoupil ze zdravotních důvodů psa, šesti závodníkům byl anulován výkon buď pro nepouštění anebo proobrany selhání psa. Hodnoceno bylo tedy pouze 9 závodníků.

Soutěže byly ukončeny po půl čtvrté. Protože "kancelář závodu" (Gábina) pracovala průběžně po celý den, byly body všech disciplín kromě posledního obranářského závodu sečteny, vypsány diplomy. Zbývalo tedy dokončit poslední disciplínu a mezitím jsme připravili závěrečný ceremoniál na place. Zároveň s přípravou se na place kousalo a opravovalo se to, co se na závodu pokazilo... I to je velmi důležité opravit nepovedené hned na místě ve stejné atmosféře na stejného figuranta, tak to velí zkušenosti...

HoneyPo šestnácté hodině stáli všichni závodníci se svými psy na place v řadách podle umístění u cen, které nám štědří sponzoři nadělili. A že jich bylo!!! Ti nejlepší měli co dělat, aby je unesli. Vyhlašování se nám trochu protáhlo, přece jen, 51 závodníků je 51 závodníků. Na plac se pomalu snášelo šero, trochu jsme si museli přisvítit, takže fotky ze závěrečného nástupu už jsou trochu tmavé a rozmazané, jo fotografové brečeli, že není světlo... Čas je prostěElis neúprosný, den se nám rychle krátí. Pejskové si spokojeně chroupali na nástupu darované kosti, psovodi si potřásli rukama s rozhodčími a figuranty... a už spěchali k domovu.

Další závod máme za sebou. Myslím, že se povedl. Počasí vyšlo, organizace nám klapala, rozhodčí byli korektní a sympatičtí, jídlo v kantýně bylo snědeno, což svědčilo o tom, že asi nebylo špatné, ceny byly bohaté a bylo jich hodně, výkony byly takové, jaké byly. Nezbývá, než těm úspěšným blahopřát k úspěchu a těm, kterým se nedařilo slavnostní ukončenívzkázat, aby nebyli smutní, že se to prostě stává. Sportujeme se živými zvířaty, které mají nárok na horší dny, kdy se nedaří, zrovna tak, jako my. Závod byl velmi náročný, ale povedl se.

Můžeme se těšit na další, který se bude konat přesně za rok. Budeme se na vás - závodníky - zase těšit!

A ještě zbývá poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci závodu a pomáhali jak se dalo. Vedoucí závodu byl Jirka Hůla, dále pomáhali Luděk Hrudka, Kája Ráž, Vláďavítězové v IPO1 Kasl, Gábina Stará, Vašek Mejstřík, Tomáš Suchánek, Tereza Suchánková, moje maličkost, v kantýně vás obsluhovala Květa Vondrášková a Romana Rychlá, fotografovali Jana Suchánková, Vláďa Kasl a Tomáš Suchánek. Natáčela Tereza Suchánková. Takže vřelé díky všem. Bez nich by závod nebyl takový, jaký byl.

 

A JEŠTĚ VÝSLEDKY KE STAŽENÍ

  Zájemci si mohou objednat na naší e-mailové adrese videozáznam na DVD z tohoto závodu

Na závěr ještě poděkování našim sponzorům:

- děkujeme společnosti Dibaq a.s., která akci podpořila svými výrobky z výživového programu Fitmin Fitmin

 

 

 

Dále děkujeme za podporu našeho závodu těmto firmám:

 

Supremarket ESO LetyDesso s.r.o.Triada s.r.o.Liftec s.r.o.HPF Rudná

 

 

 

 

Reklama CentrumLiftec CZ

 

 

 

 

 

 


Vytvořeno: 31. 10. 2009
Poslední aktualizace: 21. 2. 2019 21:36
Autor: