Obsah

Leden 2009

Leden 2009

 

První lednovou sobotu jsme zahájili tréninkem obran. Mráz nás štípal do nosu i do uší, ráno bylo - 13 stupňů, večer napadl asi centimetr sněhu a teploměr letěl dolů jako splašený.

Sice už je chladněji od vánoc, ale dnes bylo ochlazení opravdu citelné. Kolem půl desáté dopoledne vyšlo sluníčko a nádherně rozzářilo sníh, který se třpytil všude na stromech i na trávě. A to nám před týdnem doma na zahradě vykvetly sedmikrásy. Kdepak je jim dneska konec?

Sluníčko bylo ostré, ale docela příjemné, dokonce když jste se hýbali, tak jste měli pocit, že i hřeje... Jak se říká, mráz kopřivu nespálí, a tak jsme se do toho dali, zima nezima...

 

 

29. ledna 2009
 
Tak nás už skoro končí leden.
Mrazivé počasí trvalo od vánoc zhruba do poloviny ledna, zamrzla řeka a napadl sníh. Od poloviny ledna je počasí jako na houpačce. Zmizel sníh, na led na řece napršelo a znovu to zmrzlo. Obleva způsobila, že jsme byli o nedělních lekcích všichni jako bahenní koule – včetně štěňat. Přesto všichni vzorně docházejí v jakémkoliv nečasu.
A co je ještě nového v lednu? Našemu figurantovi, Vojtovi Bodnárovi, se vrátili zase problémy se zády. Běhá po vyšetřeních a čeká, co na to doktoři. Tak my ti Vojto držíme palečky, aby tě záda nebolela a aby ses mohl věnovat zase pejskům a práci, která tě baví. Rozhodně by si Vojta měl odpočinout od větší zátěže na záda. Figurování je velká zátěž na záda, takže je jasné, že rukáv, pešky a kůže budou muset zůstat dlouho ve skříni. Zdraví máme holt jen jedno, a tak bychom měli mít občas trochu rozum. Inu uvidíme.
Už se všichni těšíme na teploučko. Doufejme, že tady bude co by dup, protože únor je za dveřmi a je krátký. Pak už přijde březen, o kterém se sice říká, že „za kamna vlezem“, ale to my už budeme určitě běhat po polích a „čuchat“, o výcviku poslušnosti a obran na place ani nehovoře.
A ještě pár fotek z ledna. Už aby bylo hezky a mohli jsme s Janou vytáhnout foťáky a nafotit nějaké pěkné obrázky. Svrbí mě už ruce…


Vytvořeno: 4. 1. 2009
Poslední aktualizace: 21. 2. 2019 21:19
Autor: